Ben Bahaiyim ve Kuranın da diğer 3 kutsal kitap gibi değiştirildiğine inanıyorum. Siz değişmediğine inanıyor musunuz?

Siz değişmediğine inanıyor musunuz? Değiştirilmediyse kanıtı nedir?

0|0
2|18

En İyi Erkek Görüşü

• bahai de yeni mi çıktı :D

i miş türeyin türeyin , sizler sayesinde cennete gitmemiz kolaylaşıyo :D

bizim dinimizde kıssa dan hisse olarak derler ki ; öyle bir zaman gelecek ki Allah diyen cennetlik olacak :D

sizler bunu sağlıyorsunuz , devam edin eeeeee başka ne tür marifetleriniz var :D

0|0
    1|0
    • Ben tek bir yaradana inanıyorum. Ahirete inanıyorum.4 kutsal kitabın değiştirildiğine inanıyorum. Peygamberlere inanıyorum. Hz. Muhammed de dahil. Ancak onun son peygamber olduğuna inanmıyorum. Bizim inancımızın kurucusu Fars Bahaullah Mirza Hüseyin Ali.

• bebeğim ya eksi de vermiş :D tamam tatlım son peygamber oluşuna inanmayışınla kaybediyorsun ve kurana inanmayışınla da kaybediyorsun .>)

senin zihniyetin bende olsaydı , şöyle de düşünürdüm

kabe ve hac hikaye :D araplar ticari amaçları uğruna dini kullandı ve her yıl bu sayede milyon dolarlar kazanıyor

aslında kabenin dini bişeyi yok , ama bunu bize inandırdılar :D nasıl teori süper dimi , neydin sen , heh bahai :D

• Şimdi sen kuranda son peygambere inanmıyorsun ve değiştirildi diyorsunda kendisinin nerden nasıl geldiğini bilmediğin bir adama son peygamber mi diyorsun bu nasıl çelişki binlerce insanın yüzlerce yıl bilip gördüğü değiştirilmişte sizin uydurduğunuz kişimi hakikatmiş ha şöyle diyelim belki sizin ki değiştirildi başınızda ki kişi verdi veriştirdi dedi şunuda son peygamber yapalım ee sizde lappadanak inandınız

En İyi Kız Görüşü

• Değiştirildiyse kanıt nedir?

0|0
    1|0
    • Acil olarak bişey sormam lazım lütfen bir mesaj atar mısın çok acil lütfen çok önemli

• Maria Theresa'ya benzer bir halim mi var? Dönen olmadıysa iki güncelleme hakkını kullan olmadı tekrar sor BANA NE?

• La sorsun sevaptır :D

Erkekler Ne Diyor 17

• Bir müslüman diğerini öldürüyor ise ikisinin din anlayışı farklı olduğunu gösterir. Artık çağa uygun şekilde yorumlanıyor ayetler. Bu değiştiğini mi gösterir hayır bence. İnsanlar islamda çok çeşitliliğe bölünse de kitap aynı bence. Yorumlamalar çok çeşitli ama insanlara bakılarak din sorgulanmamalı o da ayrı.

1|0
    1|0
  • değişmemiştir değişseydi diğer kitaplar gibi içinde çelişkilerle dolu olurdu sen neden Bahaiyi oldun mantıklı nedeni var mı

1|0
    1|1
    • Ben Farsım annem ve babam Bahai

• ama mantıklı nedeni var mı mesela neyi öğütler ne yapmanızı ne yapmamanızı söyler tarafsız bakıldıgında akla mantığa uyarmı

• ilk el yazmaları dahi korunur ve hiç birinde birbirinden bir fark bulunmaz üstelik allah tarafından değiştirilemeyeceği bildirilmiştir daha farklı bir iddan varsa kanıtlaman gerekir

0|0
    1|0
  • (Rabbinin sözü doğruluk ve adaletle tamamlandı. Onun sözlerini [Kur'anı] değiştirebilecek [hiçbir şey, hiçbir kuvvet] yoktur.) [Enam 115]

(Kur'anı biz indirdik, elbette yine onu biz koruyacağız.) [Hicr 9]

Allah kur'an da belirtiyor böyle şeylerin insanoğlu tarafından düşünüleceğini bildiğinden ve daha değiştirilmesi düşüncesi olmadan cevabını veriyor yüzlerce yıl evvelden

0|0
    1|0
  • Bahailik sapik bir mezhep bana gore

0|1
    1|0
    • Bahailik İslam'ın bir mezhebi değildir. Ayrı bir dini inançtır.

• iddayı atan sensin kanıtı sen göster

0|0
    1|0
  • İnsan oğlu her dakika bir şey uyduruyor. Bahayi de nesi?

0|0
    1|0
    • bahailik bir İslam mezhebidir. Bahailere göre Fars Hz. Bahaullah Mirza Hüseyin Ali Hz. Muhammed den sonra gelmiş son peygamberdir.

• Dindar değilim lakin 2-3 şey bilirim müslümanlık hakkında; hz muhammedden sonra peygamber gelmiyeceği açıkça bildirilmiş; saydığın vatandaşların isimlerini ilk defa duyuyorum. Sen gidip de dine uydurma peygamber eklemeye kalkarsan bu müslümanlık olmaz. Bilakiz başka din olur.

• Bahailik merkezi israil olan yeni bir inanç şeklidir fitne için uydurulmuştur

• Değiştirildiğinin kanıtını göreydik önce

0|0
    1|0
  • Değişmediğine inanıyorum elhamdülillah. Senin kanıtın ne? Benim kanıtım saymakla bitmez. Bütün dünyayı gez yıllar önce nushaların hepsine bak bir nokta bile fark göremez Kuran-ı Kerimde. : )

0|0
    1|1
  • Sen degistigini kanitla bir .

0|0
    1|0
  • Ben zeki uzaylı canlıların yarattığı ürün olarak görüyorum amaçları insanı köleleştirmek

0|1
    1|0
  • Bahai ne oluyor ilk defa duydum

0|0
    1|0
    • İslamın bir mezhebi. Sadece diğer 4 kutsal kitabın değiştirildiğine inanıyoruz ve Hz. Muhammed den sonra peygamber geldiğine inanıyoruz. Peygamberimiz Fars Hz. Bahaullah Mirza Hüseyin Ali

• Hayır dalga geçmiyorum

• Yanlış yoldasın

• 500 yil önceki kuranla bugunki bir :)

0|0
    1|0
  • Değişmemiştir

0|0
    1|0
  • elbette değiştirilmiştir. önüne gelen bir efsane üretti çıktı

0|0
    1|0
  • Senin kanıtın ne

0|0
    1|0
  • Kur-anı Kerim in değişmeyeceğinin garantisini Allah veriyor o yüzden kimse değiştiremez.

0|0
    1|0

Kızlar Ne Diyor 1

Yükleniyor...