Hayatınızda Polise hiç #İhbar yaptınız mı, yaptıysanız ihbar neydi?

Ben hiç yapmadım valla

• Yaptım, yaptığım ihbar ise 💬
    42%(24)42%(43)Oy Ver42%(19)
  • Yapmadım
    58%(33)58%(59)Oy Ver58%(26)
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|1

En İyi Kız Görüşü

• Yapmışlığım vardır evet. Minibüste gidiyordum önde bir araç direksiyonu bırakmış yanındaki kadına vuruyordu. Öyle bir vuruyorduki araba sağa sola gidiyordu. Sonra cam acıktı ve adam vurunca kadının ağzından birşey fırladı. O arada minibüsteki herkes aaa bak kadını dövüyor adam dedi. Bende dedim ki bakın şimdi bir kadın nasıl dövülür ben hepinize göstereceğim dedim ve 155 polisi aradım. Arabanın rengini, plakasını ve hangi yönde olduğu söyledim. Ve en yakın ekipleri hemen yönlendireceklerini söylediler. Sonra telefonu kapadıktan sonra herkes bana bakıyor tek çıt yok minibüste. Döndüm dedim ki şu kadar erkek var şu araçta ve bir tanenizde tepki vermiyorsunuz ve kadını dövüyor adam diyip geçip gidiyorsunuz. Hiçbirinizde utanma yok dimi dedim. Gene kimsede ses yok.

0|1
    0|0
    • 'Bırak namustur' demişlerdir

• Onu diyen adamın alnını karışlarım ben. Kadının bir suçu varsa şayet cezası dayak olmamalıdır. İşine gelmiyorsa bırakırsın ya da boşanırsın. Peki biz kadınlar erkekler aldatınca neden şiddete başvurmuyoruz dimi ama ;)

• EİG için teşekkür ederim 😊

En İyi Erkek Görüşü

• yaptım, ehliyeti olmayan sürücü arabama çarptığı zaman

0|1
    0|0
    • Bende ehliyet almadan önce yaşamıştım 😂 Ama polissiz hallettik işi

• Bana arkadan vurmuştu lavuk, ehliyet yok diye her türlü ben suçluyum ama 😂😂 sen iyi yapmışın vala ufak tefek bişey olsa neysede

• senin olay gibi olsa ses etmezdm zaten kardesm de yani ucuz atlattık :S

Kızlar Ne Diyor 17

• 2 kere yaptim. Birincisi ayyas komsu dedemiz vardi. Sarabi icip icip apartmana cikiyor. Avaz avaz bagiriyordu. Kurt kokenli oldugundan dogru duzgun Turkcede konusamiyordu. Dedigini anlayamiyorduk. Bir , iki derken polisi cagirdim. Geldiler dedeyi evine aldilar konusmuslar. Ev sahibi oldugundan bisey olmadi. Zaten dede karaciger kanserinden öldü.

Ikinciside final zamani gece 2 ders calismaya çalışıyorum. Hava sicak. Pazar yeri alaninda erken serseriler arabalarini drift yapiyorlardi. Yarim saat gecti durmadilar. Polisi aradim. Devriyedelermis herhalde. Camdan gordum 5 dakikada geldiler. Adamlar toplandi gitti.

0|2
    0|0
  • Yapmadım ama yapmayı aklımdan gecirmistim. Oturdugum apartmanın giris kapisina kaldirima gece vakti araba parketmisler o saatte yolculuga cikmam gerekiyordu kaldirimla birlikte giriside kapattiklarindan bavulu cikaramamistim apartmandan. sonra kaldirimdan gecen biirinin bavulu cikarmama yardım etmesiyle vazgecmiştim. O anlık sinirle arabayi anahtarlarla cizmek gelmisti aklima onuda yapmamistim :)

0|1
    0|0
    • Aşağıdan birisi de aynısını yazmış, çağırmış polisi polis arabayı çekiciyle götürmüş 😂😂

• gördüm evet keşke bende yapsaymışım diyorum ama sanırım durduk yere düşman almak istemedim başıma ev adresim belli ondan :)

• Evimize hırsız girdi. Evimin içinde gördüm uyuyuyor gibi yaptım pencereden atladığı an direk telefona koşup polisi aradım. Geldiler işte bizim çantaları buldular bahçeye atmış allahtan her şeyi yattığımız yatakların altına koymuştuk bir şey alamadan gitmiş.. Şerefsiz herif.

0|2
    0|0
    • Geçmiş olsun daha büyük birşey olmadığına dua edelim

• Teşekkür ederim. Allah korusun herkesin evini barkını canını malını böylelerinden. Evet en iyi tesellim o ama geceleri tek kalamadım uzun bir süre. Psikolojisini etkiliyor insanın..

• Üst komşu karısını dövüyordu yazık kadına şikayet etmiştik ben aradım polisi.

0|2
    0|0
  • Kavga ihbarı yaptım birçok kez

0|2
    0|0
  • yapmadım

0|1
    0|0
  • Jandarmaya (156) düğün ihbarı yaptim (silah seslerinden dolayı) çok eğlenceli oluyor 😊😀😁

0|1
    0|0
  • Küçükken annemgil evde olmadığı icin çok korkmuştum. Karanliktan korktuğum için aramıştım polisi. Suratıma kapatmıştı şerefsiz.

0|1
    0|0
  • küçüklükten kalma sahte ihbarlar sayılıyo mu

0|1
    0|0
  • Sokakta veya cevremdeki tum kadina siddet olaylari

0|1
    0|0
  • Yapmadım

0|0
    0|0
  • bende sizere birşey sormak istiyorum evde 3 ve 5 yaşında çocuklarım var güzdüzleri çalışıyorum akşamları 1-2 saat kadar ayakta durup yatılıyor zaten yani en geç 10 da buna istinaden arada birde olsa hoplayıp zıpladıkları oluyor ve alt kattaki şikayet ediyor tabi bu olan da her akşam olan bir durum değil yani ayda 3-4 defa böyle ses olmakta çoğu akşamlar bile evde olmuyoruz bununla ilgili bir şikayet vs. olurmu sizce , normalde evet edebilirlermiş ama biz de onların sabahın köründe seslerini çekiyoruz ama biz hep alttan alıyoruz bir kez kapılarına inmedik ama onlar en ufak birşeyde kapımıza geldi bir ara evde hayalet gibi dolaştık ama 3 ve 5 yaşındaki çocuğu iple bağlayamayızya

0|0
    0|0
    • Bosver bizde yukardakini dinliyoruz ta elefon konusmasına kadar geliyor ya da makina çalıştırıyolar bir aksam annem haşaşlı çörek yapcaktı dibekle döverken üst kattaki komşu zıpladı geldi biz onları çekiyoruz onların tahammülü yok kirscıysan tabiki çok çekersin

• @Morfincan kiracı değiliz onlarda bizde kiracı olsak da değişen ne olabilirki adı üstünde çocuk ya bunlar o bişey değil dün akşam resmen çemkirdiler annem alttan aldıkça kadının üstüne geldiler en son bende patladım resmen çirkefleştim bir de olay onlara göre hareket edecekmişiz onlar otarafta biz butarafa geçecekmişiz var mı böyle dünya

• Yok saçmalıkta zaten ev sahibiysen atamazlarvseni kendi suçlarını diceksin suratına çok istiyolarsa yalıtım yapsınlar

• Evet, okulun önüne gelip kızları kesen kekoları ihbar ediyordum arada. Gelip uzaklaştırıyorlardı.

0|0
    0|0
  • Ben 8 yaşındayken tacize uğradım annem şikayet etmişti

0|0
    0|0
  • Çok yaptım. 2 kez telefon dolandırıcılığı, 1 silahlı kavga, 1 bıçaklı kavga, 2 kez mahallede olan düğün, 1 kez takip edilme, 2 kez sözel taciz, 1 kez de yolda kaldım diye yardım istedim. He bir de evimin yanında silahla biri ateş etmişti. bir olay olduğunu düşünerek haber vermiştim

0|0
    0|0
    • A 1 kez de minibüs şoförünü şikayet etmiştim ama ihbarla değil, direkt karakola giderek

• Yapmıştım karşı komşumuz karısını dövüyordu çocuğu cama çıkıp yardım istemişti lütfen polisi ara diye

0|0
    0|0
  • Yaptım. Hastanede stajyerlik yapıyodum bir adam ziline bastı gittim odaya bişey istedi tamam hemen getiriyorum dedim yanındaki adam da bunu duydu odaya bidaha girince adam şeyiyle oynuyordu. Ondan önceki günlerde de bana çok güzelsin dedi seni rüyamda gördüm felan dedi bende gittim annemle şikayet ettim adami...

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 20

• Penim apartmanımın önüne otopark girişine araba park etmişti. Polisi aradım, arabayı çektiler. Sahibi polise yalvarırken izlemek büyük keyif vermişti. :D

1|1
    0|0
  • hic ihbar etmedim ama ihbar yedigimuz oldu bir kere 10 15 arkadas evde sarkilar ickiler vs derken mahalledeki yasli garinin biri ihbar etmis bizi polisler geldi bir 30dk durumu uzah ettik ozur diledik polislere anca durumu kurtardik

0|1
    0|0
  • 1- Arkadaşımın bisikleti çalınmıştı, onu ihbar ettim.
    2- İki şeritli sahil yolunda makas atarak giden yabancı plakalı Audi R8'i şikayet etmiştim.

0|1
    0|0
  • Genelde, gürültülü ses için
    Silahlı çatışma
    Trafik kazası

0|1
    0|0
  • İhtiyacım olmadı ancak arasak da geç gelirler iş işten geçince.

0|1
    0|0
  • yapmadim

0|1
    0|0
  • Evim soyulmustu. Bir kac kez de gec saatte gurultuden aradim.

0|1
    0|0
  • Darp edilmiştim, polisi o yüzden aradım sadece.

0|1
    0|0
  • bir kere sarhoş tekel bayi sahibini şikayet ettim gürültü yapıyor diye bir kere dilencileri şikayet ettim çocukken yaptıklarımı unuttum

0|1
    0|0
  • Ben yaptım Ankara operanın önünden ulus heykel istikametine arabada bira içerek giden bir adam vardı deli gibi çekiyordu bende aradım söyledim çekin kenara dedim tamam amirim dediler :)

0|1
    0|0
  • +"Alo polis mi?" dedim.
    - "Hayır hastane amk" dedi.
    +"Yanlış oldu kusura bakmayın" dedim kapattım.

0|1
    0|0
  • yaptım yürüyüş yolumuz vardı oturduğumuz mevkide
    akşam 6-7 gibi annemle yürüyüş yaparken bir arabanın içinde allat bir adam üste bir kadın kucak kucağa sevişiyordu
    aradım 155'i tak geldiler 17 yaşındaki liseli öğrenci okul çıkısında adamın arabasına bindiği ve bunu haftada 2 kez yaptığını itiraf etmiş

benim onun lise öğrencisi olduğundna haberim yoktu uluortta gayri meşru ilişki yapanı şikayet ederim

0|0
    0|0
  • Ada'm kırmızı ışıkta geçti eziyordu resmen insanları

0|1
    0|0
  • Yaptım aman olduğunu unuttum

0|0
    0|0
  • Amcamlara 2 kere hırsız girmeye çalıştığından
    Sokakta çok büyük bir kavga çıktığından
    Evime yakın bir işyerine silahlı saldırı olduğundan

toplamda 4 kere

0|0
    0|0
  • yaptım

0|0
    0|0
  • Evet yaptım. Karşı komşumun yeğeni cumhurbaşkanıma hakaret etti bende hemen ihbar ettim, sonra tutukladılar onu. Milli iradeye saygısızlık yapmak neymiş görsün :dd

0|0
    0|0
  • yapmadım

0|0
    0|0
  • kavga gürültü ihbarı

0|1
    0|0
  • Birçok kez yaptım (Birisinde halüsinasyon görüp birinin evine hırsız girdiği zannedip aramıştım) :D

0|1
    0|0
Yükleniyor...