"Kadinin sirtindan sopayi, karnindan sipayi eksik etmeyeceksin" ne demek ya?

Uzak akrabalarimdan yobaz mi desem comar mi desem... Neyse iste bir uzak akrabamiz var. Adam karisiyla kavga ediyordu ve ben de istemsizce kulak misafiri oldum. Adam aynen bu sozu kullandi karisina karsi. Bende mudahale ettim "siz kimsiniz, bu ne terbiyesizlik" diyerek. Ailenin tum buyuklerine, kucuklerine kadar gitti bu olay. Simdi hepsi beni ayipliyormus "kari-koca kavgasina karisiyor" diye. Adim feministe kadar cikmis, bu ne cahilliktir ya sinirlerim bozuldu. Bu kisilerle ic iceyiz ve gorusmek zorunda kaliyoruz. Onlara bir tepki gostermek zorundayim ama nasil yapacagimi bilmiyorum? Onlara nasil tepki gosterebilirim ve kendimi nasil savunabilirim?

En nefret ettigim Turk atasozudur bu. Siz bu atasozu hakkinda ne dusunuyorsunuz?

1|1
7|18

En İyi Erkek Görüşü

• Yanlış anlamada, seni alnından öpüyorum arkadaşım. Karı-koca kavgasına karışmak değil yaptığın, kadını yüceltmek resmen, aslında bu da değil kadının hak etmesi gereken değeri ortaya çıkarmandır. Böyle bir cesur harekette bulunmuşsan zaten, bizden akıl bekleme ne yapacağım diye. Sen ne diyeceğini bilirsin. Helal olsun sana..

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 17

• Bu söz, eşek gibi büyütülmüş bir denyo tarafından söylenmiş olmalı.

2|0
    0|0
  • İyimser olarak , Kadınınızı kontrol altına Alınız demek istiyor diye düşünürsen , neden ben kontrol altına gireyim ki diyebilirsin şahsen derdim.. Ama kadınların Geneli güç ister ! Güçün olduğu yerde birileri kontrol altındadır ve kadın genelde kontrol altında kendini görünce sahiplenme durumundan dolaylı Mutlu olabilir. Esasın da partner olarak görülemez bastırılması gereken fiziken basit bir güç olarak görülür falan vs vb gibi gibi

0|0
    0|0
  • beyin olsa anlarsin Kadin nankorur doversen evcil olur good boy olur basini oksarsin sipayi eksik etmeyeceksin olayida surdan geliyor turkler savascilardir insan lazim daga adam lazim

0|0
    0|0
  • Cahilin bir sozu

0|0
    0|0
  • Aynen öyke

0|0
    0|0
  • Hem söv hem sev demek ama bence saçmalık

0|0
    0|0
  • O zamanki insanların ilkel ve Barbarca bir görüşü olarak görüyorum belki o Çağlara göre normal bir söz olarak düşünülebilir ama günümüzle mukayese ettiğimde şiddet gören öldürülen kadınları görünce halen daha ilkellikten çıkamadığımızı görüyorum

0|0
    0|0
  • Senin yaptığın doğru ama insan oğlu iyilikten anlamaz yarın koruduğun kadın isterse akraban olsun sana der sen neden karışıyorsun kocam der döver de sever de diye.

0|0
    0|0
  • şu an akp hükümetinin bizlere uyguladığı bişey :)

0|1
    0|1
  • tepki gösterme cahillerle tartışma canın sıkılır boşver ne derlerse hehe de geç

0|0
    0|0
  • Çomar tut olum hastalığı bu

0|0
    0|0
  • Doğulu olma olasılığı loading...
    %90

1|0
    0|0
    • Dogu kulturu altinda kalmislar. Ama kendileri bosnak asilli.

• Kötü örnek örnek değildir! Her toplumdan yobazlar çıkar.

0|0
    0|0
  • sonrada cennet annelerin ayagı altında derler

0|0
    0|0
  • Yani boş bırakmıyacan yoksa gözü dışarda olur bu yosmal*rın demek oluyor herhalde 😂😂😂

0|0
    3|0
    • yosma anandir

• @Elifelff engelleme ! Bekle.

• ne engellicem la seni

• Kadına verilen değer işte daha çok İslamiyetten sonra

0|0
    1|0
  • çok güzel bir söz , gelsin eksiler...

0|0
    1|0

Kızlar Ne Diyor 7

• bunu türk kesim fazla kullanmıyor, ben genelde biraz daha haritanın sağ tarafına doğru diye biliyorum. söze gelirsek; çok yanlış ve saçma bir söz. gerçi "kadınlar iş aradığı için işsizlik var" diyen biri var başta, halk nasıl olsun? imam şey olsa, cemat şey yaparmış

0|0
    1|1
  • Bu artık Atasözü değil TDK bunu ve bunun gibi birçok sözü ayıkladı çok şükür ancak önemli olan kişilerin zihniyetinden bu durumun ayıklanması bu da başta kişiyi yetiştiren kişinin cehaleti ve kişinin de yine kendisini geliştirmemesinden kaynaklanıyor. Umarım bu zihniyet silinir

0|0
    0|0
  • Bu sözü diyende erkektir :d takma

0|0
    0|0
  • Bunu diyen atalar iyiki gebermiş

0|0
    0|0
  • Cahillerin uydurduğu saçma sapan bir laf işte

0|0
    0|0
  • bizleri köle gibi kullanın anlamına geliyo daha ne yapalım ya size yatakta köleniz oluyoz yetmiyomu?

0|0
    0|0
  • oho bu atalarimizda kadini ne olarak goruyorsa disi kopek kuyruk sallamazsa erkek pesine takilmaz. eksik etkek yeni gelin donu.. gecmis nesiller bunlar slylene soylene buyutulunce ortaya bu sonuc cikiyo sen haklisin

0|0
    0|0
Yükleniyor...