Ladies and Gentlemens... Biz ademoğulları ve havvakızları herşeyi yapabilir miyiz sizce? Herkes okusun pas geçmeyin 😊?

Arkadaşlar şu yazıya denk geldim;

"Bir efsaneye dönüşen ‘plasebo etkisi’ zihinle beden arasındaki muhteşem ilişkinin en basit kanıtı. Bu etki kendini şöyle gösteriyor: Sahte, yani aslında ilaç olmayan bir ilaç aldıklarından habersiz denekler, dertlerine derman olacak bir hap ya da şurup içtiklerini düşündüklerinden kendilerini daha iyi hissediyorlar. Üstelik etki kimi zaman bununla da kalmıyor, tıbbi belirtilerde de düzelme görülüyor. Bazen de bu ‘yalancı’ ilaçların işe yaradığını kanıtlamak istercesine, içtiklerinin etkisiyle acı çekiyorlar. Plasebo deneklerine bakınca, insan ister istemez, zihin neye inanırsa bedeninin de onu yaşadığına hüküm getiriyor. Pek çok uzman, zihnin yardımıyla bedenin kendi kendini iyileştirebilme kabiliyetinin, modern tıbbın yaratabileceği bir ‘mucize’den kat be kat büyüleyici olduğuna inanıyor."
(Copy&past 😊 )

Peki biz insanoğulları zihin gücüyle uçmayı nesneleri, hareket ettirmeyi, bir çok hastalığın tedavisini bulamaz mıyız? Allah'ın dünyada çeşit çeşit varlık, çeşit çeşit güzellik vermişken, bize bu kadar az beyin gücü vereceğine inanıyor musunuz? Doğru yere kullanıldığında gerçekten çok ilerleme kat edeceğimizi düşünmüyor musunuz? Ben ciddi anlamda uçmayı bile bulacağımıza inanıyorum. Düşünsenize;
Belki de yer çekimi bile yok. Biz kendi düşüncelerimizle asla düşmeyeceğimize inandığımız için uzayda bu şekilde durabiliyoruz. Uyurken beynimiz boşluğa düştüğü için de bazen uçurumdan düşmüş gibi hissedip bir anda uyanıyoruz. Belki dr aslında gerçekten o kısacık saniyede veya bize kısa gelen o zaman diliminde uçuyoruz ve bilinçaltımız bunu kabul etmediği için geri aynı noktaya geliyoruz. Siz ne düşünüyorsunuz? Bence beynimizi zihnimizi kullanarak herşeyi başarabiliriz. Baksanıza adamlar dizilere filmlere semboller yerleştirerek bile bizi birşeylere yönlendiriyorlar. İstedikleri şeylere...

Güncellemeler:
Yorum yapın beeeeee münafıklar 😂😂😂
Ulaaaaaan hepiniz mi cahilsiniz beee 😪😭😭😂😂😂 yorum yapın lo canım sıkıldı

0|0
4|3

En İyi Erkek Görüşü

• Ben eger boyle biseyi bulan bilim adami olsam hayatta kimseye aciklamam gider bir ufurukcu dukkani acarim paranin... Korum

1|0
    0|0
    • Onu bulacak kadar zeki insana zaten tüm dünya devletleri bakar

• Olsun ben parami illegaldan kazanmak istiyorum 😊

• Öyle yerleri insanlar inandırıcı bulmadığı için var bu. Denekler doktor tarafından yazılmış gerçek tıbbi ilaç kullandığını sanıyor.

En İyi Kız Görüşü

• Belki de yaptılar da bizim haberimiz yok be canım

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 2

• Hayır..
    Cenab-ı Hakkın izin verdiği sınırlar içerisinde hareket edebiliriz...

Sorun şu ki bu sınırları bilmiyoruz.. 😉😅

Ama herşeyde rehber olan Kur'an bu sınırlarda da rehberdir..

Kuranda geçen "Peygamber mucizeleri" bizlere boşa anlatılmıyor..
    Sınırları çiziyor..

Hz. İsa'nın ölüyü dirilmesi Tıpta sınırdır..
    Hz. Musa'nın asayı vurup su çıkarması sondaj ve yeraltı ilminde sınırdır..
    Hz. Süleyman'ın Belkısın tahtını taşıması ışınlanmaya örnektir..
    Hz. Davud'un demiri hamur gibi yoğurması, demir-çelikte sınırdır..

Ve bunlar gibi nicesi..

#Vesselam

0|0
    0|0
  • Cok zor

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• Ben bunun sadece mental hastalıklarda işe yaradığını düşünüyorum. Kesinlik içeren kanıtlar da yok zaten, sonuçlar deneyden deneye değişiyor.

1|0
    0|0
  • Olabilir

1|0
    0|0
  • Hayir

1|0
    0|0
Yükleniyor...