Türk kadını neden kendini ezdiriyor?

Erkek bir adım önde olsun, sözünü geçirsin, kıyafetlerime karışsın falan.

Sizin beyniniz yok mu neden kontrol edilmek istiyorsunuz?

1|2
40|10

En İyi Kız Görüşü

En İyi Erkek Görüşü

• Türk kadını sosyal hayata daha tam olarak giremedi.

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 39

• Kendilerine evcil hayvan muamelesi yapılmasını sevgi göstergesi zannettikleri için.

3|1
    0|0
  • Çünkü kuşaklardır böyle yetiştiriliyor kızlar. O kızlar büyüyüp anne olunca kendi kızına dik durmayı, kendi kararlarını almayı değilde, erkeğinin sözünden çıkmamayı öğretiyor. Şimdi bütün kızlar öyle değil fikrini hürce söyleyen, istediği gibi giyinen, tabuları yıkanlar var. Fakat ne yazık ki bazı erkekler de o kızlara "yoldan çıkmış, bundan bir halt olmaz" muamelesi yapıyor. Güzel soru eline sağlık.

5|0
    1|0
  • Kiyafetine karistirdigi icin icin kimseyi eziklikle beyinsizlikle suclamak senin haddin olmamali... Buradaki erkeklerin cogu hayirrrr bikini giydirmem diye viyaklarken simdi hepsi birden sosyal hayata girememekle sucluyor kadini yani yine kadin suclu...

Bu soruyu soyle sorsana; Erkekler, neden hep bir adim önde olmak istiyorsunuz? Kadini neden köleniz yerine koyuyorsunuz?

0|0
    0|0
    • Kadınlar izin verince erkekler değerlendiriyor. Siz köleliğe dünden razıyken kimse size insan muamelesi yapmaz.

• Onlar boyun eğen kadınlar. Kurtulmaya çalışanlar öyle erkeklerle evlenmiyor, okuyup baba evinden uzaklaşıyor. Kimse size haklarınızı oturuduğunuz yerde vermeyecek aç biraz emma goldman oku da örnek al. Kadın sizin gibi zavallılar için çabaladığını görünce mezarında ters dönmüştür.

• Hayir onlar boyun egmeye mehkum edilmis kadinlar... Herkes baba evinden kaciyor geriye kalan abazanlarida üzerine kirec döküp telef ediyorlar degil mi? Yorumun cok yanlis. Zavalli kelimesi kime yakisir biloyormusun? Yasadigi toplumdan bihaber burda sacma sapan soru paylasip sak sak bekleyenlere yakisir. Cikarin at gözlügünüzü etrafiniza bir bakin. Emma goldman mis benim daha iyi bir önerim var. Ayse kulin.

• Asla bana göre değil. Genelleme yapma

2|0
    1|0
  • Her kiz icin ayni degil ve biz kizlarin beynini hep bu yonde gelistiriyorlar kocan namusundur kocan korucak seni sadece kocan sevebilir doverse haklidir aldatirsa kadinlik yapanamassin derler kadinlari ezeb asil eski besil eski besilin beyin yikamasiyla kizlar bu tur erkeklere yobeliyo Şu an ki maco erkek akiminin nedeniyse bence artik erkekler kizlarin istedigi sevgiyi gosteremedikleri icin cikti kizlar hic olmazsa ay beni kiskaniyo ay beni sahipleniyo diye dusunerek o sevgi tatminligini sagliyolar (yazim yanlislarindan dolayi kusura bakma)

1|0
    0|0
  • Benim köle psikolojim var sanırım. Erkeğimden bana karşı baskın olmasını bekliyorum. Her anlamda geçerli bu. Bunda da hor görülecek bir şey yok bence. Her insanın istekleri, yaşam tarzı farklı sonuçta...

0|0
    0|1
    • Hor görülecek bir şey var. Köle erkekler ne kadar ezikse köle kadınlar da o kadar ezik. Senin gibi kadınlara güçlü kadınlar hayatta saygı duymaz mesela. Erkeklerin kölesi olunca o kadınların da aşağısına düşüyorsunuz.

• Hayatımdaki insanlardan saygı görüyorum. Birinin zevklerine güvenmek, birinin gücünü hissetmekten zevk almak da siliklik değil. Asıl siz farklı zevklerden anlamayan, herkesi tekdüzeliğe iten insanlarsınız...

• soran düşünceni kendine sakla ve saygı duy.. snane olum.. sen git inatçılığı marifet sana birini bul. zaten bu devirde çok fazla öyle tipler

• Türk kadinlari siniflandirmasindan bir cik önce. Bugun hindistan da kadin ikinci planda. Medeni kanunlara gore yani yasa da kadin erkek esittir. Bu sosyal bir yasa halini almis durumda algiyi da olusturan erkekler ! Yok kadin calismaz yok efendim boyle giyinmez. Hic bir kadin kendini kisitlanmasindan hoslanmaz.

1|0
    1|0
    • Hoşlanıyorlar işte? "erkek sözünü geçirsin" cümlesinin başka ne anlamı var?

• Gecen bir soru gordum erkek esine yardim eder mi diye. Erkeklerin yorumuna baktim bir tanesi bile ne olacak ederim dememis. Edenleri de kilibik sayiyolar. Boyle bir zihniyete kadinin sozu dahi gecmez gecemezmis. Oyle höt höt den hoslanan tipler de yarin obur gun oldugunun haberi geliyor. Benim lafim gecsin hayir benimki gecsin degil. Once saygi. Saygi varsa zaten her iki tarafinda lafi bir birini tamamlar.

• O senin söylediğin kadınlar şimdi ki kuşaklarda yok.. Olmayacaktır da. Görüyor , yaşıyoruz.. Bitti o devir !

0|0
    1|0
    • Maço erkek modası var şimdi mağaradan çık

• @__Aşkadamı__ bunu Nasıl şikayet edebiliyoruz ya pek anlamıyorum ben ! Zaten bir soru sormuş kim cevap verdiyse satır satır döşemiş. Keşke görüş bildirmeseydim diye geçiyor içimden

• Ablam hiçbir erkeğe köpeklik yapmaz

• Erkek kadin eşittir baskonlik kurdurmam

0|1
    0|0
  • Sevmem öyle kadınları

2|0
    0|0
  • Hayır heç olmadı öyle şey

0|0
    1|0
    • Ülkedeki çoğu kadının böyle olduğunu farketmen zor değildir diye umuyorum

• Bu yüzden özgür olmak istmeleri lazım ama onlar hayat boyu köle olmak istiyor?

• Özgür olmaları için maddi konuda desteklemeli aile. Mesela iş yeri açmalı, bir yerlere gelmesine yardım etmeli.
      Tabi iyi erkeklerde vardır. Kadınlar onlarla evlilikte asla kendilerini Köle hiss etmez. Ama bu çok az

• kontrol edilmek istemiyor
    erkeğin kendini kontrol ettiğini düşünmesini sağlıyor
    dikkatli gözlemlersen aslında hep kadının dediği oluyor ama olay öyle bir sunuluyor ki erkek kararları kendi aldı sanıyor

0|0
    0|0
    • Erkek şort giymeyeceksin deyince kadın giymiyor mk neresini kıvırıyorsunuz bunun

• Hiç bana göre değil şahsen. Kıskanılmak güzeldir ama dozunda güzeldir. Kısıtlanmak hakarettir bana göre

1|0
    0|0
  • Ne alaka ya erkek dediğin bir tık üstte olmalı zaten kadından bu böyle kuranda da herşey saygı ve sevgi içinde olmalı ve eşiimize hürmet etmeliyiz onlar tabi ki bizlere karışabilirler bence

0|0
    0|0
  • Kim demiş onu?

Babamdan başka hiç bir erkek beni ezemez

0|0
    0|0
  • Ezdirmek değil o duygu başka bişy seni sahiplenen kıskanan bir erkeğin olması çok güzel kıskanmayan erkek sevmiyordur bnce

1|0
    0|0
    • Köpek yerine koyulmayı sevgi sanıyorsunuz, yazık.

• Size yorum yaparken kullandığı kelimeyr

• @__Aşkadamı__ terbiyesiz işte midesi ondan alıyor demek ki ben erkek olcamda benim eşim açık saçık teşhir etcek kndini he

• ttürk kadınlarını bence tanıyamamışsın sen :D öyle gözüküyo olabiliriz ama bir de içimizi görsen :D :D ben çok kıskancımdır ama çok belli etmem. ya da hep sevgilimin söylediklerini yapıyo gibi görünürüm ama bazen kelimelerimle benden yapmıycağım bişeyi istemesine bile izin vermem ve erkekler bunun farkında olmuyor. bence çoğu türk kadını da böyle :D

0|0
    0|0
    • Sevgilisi izin vermiyor diye şort giyemeyen kızları görmezden mi gelelim? Kendini kandırma.

• Giyinmesine karışmamamdan bu anlamı nasıl çıkardın peki?

• sözünü geçirsin demişsin. herneyse ya saçma oldu bence yeterince

• evet bazilari oyle bunu bende anlamis degilim

0|1
    1|0
  • öyle ama o sahiplenilme hissinden bence

0|0
    0|0
    • Bu kölelil

• Düzelmeye çalışsanıza? Neden durumu kabullenip normalmiş gibi göstermeye çalışıyorsun?

• Ben erkeğin en azından eşit olmasından yanayım çünkü. s

• Bende karsiyim bu duruma

0|0
    0|0
  • Benim istediğim erkek tipi benden güçlü olmalı. Bana karışmalı değil.

0|0
    0|0
    • Manevi güç mü? Sosyal statü mü? Ne anlamda?

• Kadınlar da güçlü olabiliyor...

• Benim gücüm kendime. Böyle tercih ederim. İyi geceler.

• Sen çok yanlış anlamışsın be canım Türk kadının erkeğine yaptıramıycağı tek bir şey bile yok bunu aklına sok

1|0
    0|0
    • Jdhdjd tabi tabi. Tatil köyleri bikini giyemeyen kızlarla dolu

• Kaç tane ülke gezdim her yerde öyle erkek gördüm canım kafanı fazla yorma sen

• Heee kesin

• En tiksindiğim konu gercekten aşağılıklar :/

1|0
    1|0
  • hayır canım sen olayı yanlış anlamışsın ordaki maksat sadece erkeğe öyle hissettirmek

1|0
    1|0
    • Böyle mi kandırıyorsunuz şimdi kendinizi

• Bende aynı fikirdeyim. Bence de çok saçma.

1|0
    1|0
  • İnan ben bir kadin olarak anlayamiyorum onlari :)

1|0
    0|0
  • Saçmalık ezdirmeleri

0|0
    0|0
  • Bk ezdiriyor

0|0
    0|0
  • Aslında bu toplumun baskısı. Benim görüşüme göre dinle büyüyen bir ülkede kadın herzaman ona din ne derse ona inanır ve hep pasif kalır eğitilmiş ülkelerdeyse kadın erkek kadar olmasada güçlüdür.

0|0
    0|0
  • Vay be senin gibi bir düşüncede erkek varsa hemen alirim😄

0|0
    0|0
  • Kızlar Devam
    9

Erkekler Ne Diyor 9

• Kadınların ihtiyaç duyduğu erkek ile arzuladığı erkek farklı karakterlere sahiptir. kadınlar bu paradoks içindeyken kendilerinin dahi ne istediğini bilmelerine pek olanak da yoktur. Bu yüzden soru sorduğunda verdikleri cevap ile uygulamada yaptıkları çok farklıdir. Kadınların cevaplarıni pek dikkate alma. Gelelim paradoksa.. bir kadın kendisine hükmeden, onun fikri yokmus gibi davranan, yaptığı manipülasyonlara aldırmayan bazen höt höst, bazen romantik aşk adamı, kıskanç, ona sürekli karisan tip adamları arzular. Gerçekten de kadınlar tek başına dusunemeyen varlıklardır. Kadın, toplumun ve hemcinslerinin izinde hareket eder. Çevreni dikkatlice analiz edersen hep birbirleriyle yarış ederler ve toplum ne diyorsa onu dinlerler. Çünkü topluma uymayanin kotu şöhreti olacağını bilirler. Fakat konu evlilik olunca, bu tip adamlarla değil, çıkar ve ihtiyaçlarını karşılayan, bebeğine iyi bir gelecek sunan, manipülasyonlarini anlamayan, saf ve istediklerini yaptirabilecegi erkeklerle evlenirler. Arzularını karşılayana aşık olur, ihtiyaçlarını karşılayana aşık rolünü oynar ve evlenir. Kadınları, kendilerinden öğrenemezsin. Çünkü onlar bir paradokstur. Ne yaşadıklarını, niye yaşadıklarını, nasıl yaşadıklarını kendileri dahi bilmez. Bu yüzden onların arzuladığı erkek ol ve bol bol seviş hatunlarla. Evli bir kadının da kocasını aldattığı erkek, bu arzuladığı erkek tipi oluyor. Yani her turlu kazanirsin..

0|0
    0|0
  • Adamsın be

1|0
    0|0
  • Bende anlamiyorum

0|0
    0|0
  • Kıyafetlere karışıyoruz diye beyinsiz olmazlar. Nede hakaret ediyorsun.

2|0
    1|0
  • öyle yetiştiriliyolar.

0|0
    0|0
  • bunun kendini ezdirmekle ne ilgisi var.. bir kadın elbetteki kocasıının kendisine yakıştırmadığını giyemez

0|0
    0|0
  • herhal değişik bir fantazileri var, fetişistler bildiğin.

0|0
    0|0
  • İcgudusel olarak sahiplenilmek hoşlarına gidiyor

0|0
    0|0
    • Bu içgüdü sadece Türk kadınlarında var nedense mk

• Kaç tane yabancı kadın taniyorsan
      Kendi milletini kucumsemekde neyin kafası ki

• Haklisin

0|0
    0|0
Yükleniyor...