Sizce insanlığın en büyük sorunu nedir?

Susuzluk, teknoloji, gelir adaletsizliği, iltimas, cehalet, küresel ısınma, vicdansızlık... Uzar gider bu liste. Sizce insanlığın en büyük sorunu ne?

0|2
6|26

En İyi Erkek Görüşü

• İffet ve edepsizlik, kendini en saygılı addedenlerin saygısızlığın dibini görmesi davranışlarında, empati kuramamak ve her daim ''ben'' diyip egoist olmak...

Toplumda başına buyruk, şuursuz yetişen insanlar ve hayatları; devamında bu 'geniş' ve bağımlı hayatların sorunlu yaşamlar doğurması ve iş işten geçtikten sonra da geri dönüşü olmayan 'keşke'lerin doldurduğu boşluklar. Bir Rüya İçin Ağıt ve 3. Şahıs gibi filmler iyi derecede işlemiştir bu unsurları; ilki bittiğinde (afedersiniz) istifarın eşiğine dönmüştim, ikinci filmi izlediğimde ise Liam gibi bir jöne bir kez daha hayran kalmış ve vermek istedikleri mesaj üzerinde çok uzun süre düşünmüştüm; hala düşünüyorum belki de...

İnsanlığın çevreye ve insanlığa karşı duyarsız kalması; Küresel Isınma üzerine idi tez konum, araştırdıkça üzülmüştüm. Öve öve bitiremeyip; sorgusuz hayatımıza dahil ettiğimiz alışkanlık, ürün ve yaşamları olan Batı'nın gerçek yüzüne bir kez daha tanıklık etmiştim. Bu dünya, hem insanlığa verilmeyen değer hem de yeryüzüne vermeyen değer ile hergün biraz daha kötüye gidiyor; bunu izlemek acı.

Dünyevi şeylere haddiden fazla değer vermek ve teknolojinin getirileri (!) de sanırım son yazacağım şey insanlığın durumu adına. Özellikle teknoloji sayesinde şükür (!) ne ilişkilerdeki tutku, bağlılık ne de aile değerleri kaldı. Çocuğuna 'belirli saatlerde tableti kullanmana izin veriyorum' diyen babanın/annenin elinde uyuyana dek telefon varsa, sizce o çocuk dinler mi o ebeveyni? Çuvaldız hikayesi işte...

Memnun değilim yani bu durumlardan, belki okyanusa süzülen bir çiğ tanesinin soluğu olamaz çaba ve yaşamım ama dikkat etmeye çalışıyorum bu saydıklarım konusunda birşeyler yapabilmeye :) Hakediyor insanlık bunu; konu çok güzel, keşke ben açmış olsa idim :)) Saygılar...

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 25

• Maneviyatımizi geri plana itip sadece kişisel çıkarlar peşinden kosup sadece maddi yöne odaklanmak ayrıca sistem içinde kolelestirilmis bireylerin kendilerini özgür sanmalari işte en büyük problem bunlar diyebilirim ha bir de insanları statü ırk dil din ayrımı yaparak bakip sınıflandırmak

1|1
    0|0
  • güvensizlik.

1|0
    0|0
  • Paranın dengesiz dağılması bence, çünkü dünyadaki herkes eşit gelir düzeyine sahip olsaydı herkes kendine fazlasıyla yeterdi kimse sıkıntı çekmezdi, bunun yerine herkes emek verdiği kadar paraya sahip olsaydı yine herhangi bir adaletsizlik olmazdı bu da yeterdi çünkü günümüz dünyasında para her şeydir

1|0
    0|0
  • İnsanlığın iki büyük baş belası var, Geri kalan herşey alt başlık..
    Kapitalizm ve Din

2|0
    0|0
  • insan olmamak...

1|0
    0|0
  • kula kul olmaktır. üstüne saatlerce konusulur.

1|0
    0|0
  • İstanbul dan bana sevgili bulamamalari

0|0
    1|1
  • İnsan olamamak

1|0
    0|0
  • Adaletsizlik

1|0
    0|0
  • İnsan olamamak

1|0
    0|0
  • Cehalet hepsinin temeli

1|0
    0|0
  • Biri ağlarken, diğerinin onu görememesi.

1|0
    0|0
  • Insanligin en buyuk sorunu kendisi... herkes kendinle mucadele veririyor.

1|0
    0|0
  • Cehalet...

1|0
    0|0
  • Gerçek iman

1|0
    0|0
  • Ahlak ve edep

1|0
    0|0
  • Aç gözlülük, doyumsuzluk