Zenginler neden fakirler kadar mert olamiyorlar?

Fakir insanlar ellerindeki son şeyi bile paylasabiliyorken zenginler neden hep biriktirme cabasindalar. Neden paylasmiyorlar?

0|0
5|5

En İyi Kız Görüşü

• karakter kazanilan parayla yoksunlastigi icin

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• Kaybetcek hiç bişileri yok ve ekmeğini taştan çıkarır o insanlar

0|1
    0|0
  • o yürek yok çnkü

0|1
    0|0
  • Çünkü yokluğu bilmiyorlar.

1|0
    0|0
  • Herşey dozunda güzel. Herşeyini paylaşan insan da gördüm herseyini tutanda. Ikisi de hoş değil.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 5

• çok genelleyici bir bakış olmuş. Şu an ülkenin en zengini koçlar sabancılar değil mi. Onların verdiği bursları, yaptırdıkları okulları, vakıfları, ücretsiz sergileri, kültür ve tabiatları korumak için gösterdikleri kazıları , yüzlerce sosyal faliyete sponsorlukları daha neler neler yaptıklarını biliyormusun. Buna karşın bende tam tersi düşünüyorum ne kadar fakir tanıdıysam hepsi pintiydi. Bence de tam tersi varlıklı insanlar daha yüce gönüllü eli açık oluyor. Hatta o insanlara ulşamak da çok kolay işim dolayısıyla çok güçlü insanlarala muhattap oluyorum hepsi şeker gibi mütevazi adamlar. Öyle höt söt yapan çok nadirdir onlarda sonradan görmeler oluyor genelde

0|0
    0|0
    • Yaptirdiklari şeylerin hepsinin de vergiden düşürduklerini de biliyorsunuzdur şimdi o da onlar için artı birşey oluyor. Ama ben Genel olarak söyledim demek cevremizdeki insanlar farklı. Ve şunu da unutmayın bugün zenginler paylasmis olsalardı bugün açlıktan ölen insanlar olmazdı vesselâm.

• heee gerçi bu sefer de ucuz iş gücü özelliğimizi kaybedip döviz gelirlerimizden oluruz o da işin başka bir olumsuz boyutu. Neticede kapitalist sistemde kar esastır , bu da rekabeti besler sen eğer iş gücü olarak uluslararası piyasada rekabet gücünü yitirirsen bu yarışta geri düşersin, ne yatırımcı gelir ne de kendi yatırımcını yurt içinde tutabilirsin. Adam gider çin de fabrika kurar. Yani bu konular çok karmaşık , ne bileyim Allah kimseyi açlıkla imtihan etmesin

• Biraz farklı bakış açısı olmuş ama :) benim üzerinde durdugum Allah in bize Bakara süresinde emrettiği gibi kendi rızası için İnfaktan bahsediyorum ki eğer insanlarımız biriktirme yerine Allah in rızasını kazanmak için bunu yapmış olsalardı bugün refah düzeyi çok farklı olabilirdi. Kesinlikle birileri çalışırken birileri de oturacak ve çalışanlar oturanlara yardım etsin anlayışı çıkarılmamalidir. Ama Allah Yoksula yardım edin diyor. Demek oluyor ki birileri için para hayatının sınavı oluyorken diğerinin de fakirligi sınavı oluyor. bu çizgi dahilinde dusunmenizi tavsiye ederim. Vesselâm.

• Çünkü yav şaklar.

0|1
    0|0
  • fakirlerin mert oldugunuda nerden çıkardın katılmadım :D

0|1
    0|0
  • Neden paylaşsınlar?

0|0
    0|0
    • Allah u Teala paylaşın diyor benim rizami kazanmak için size verdiklerimi sizde elinizin altindakilere verin ki sınava cekileceginiz konuda kaybedenlerden olmayın diye. Tabi paylasmadigin için bilmeyebilirsin ama insan paylaştıkça mutlu oluyor.

• Ne kadar saçma bir soru. Neden genelleme yapıyorsunuz. Ne kadar cahilsiniz...

0|0
    0|0
    • Ne oldu cahil niye üstüne alındın. Ben şunu baz alarak paylaştım bugün eğer insanlar biriktirme hastaligindan vazgeçip paylasmis olsalardı bugün açlıktan ölen insanlar olmazdı. Senin etrafındaki bir iki insandan bahsetmiyorum

• Resmen iftira atıyorsun! Senin amacın belli. Seviyesiz, beyinsiz, cahil. Ne kadar büyük bir günah işlediğinin farkında değilsin.

Yükleniyor...