Karınızı ailenize karşı savunur musunuz?

Yoksa dengede mi tutarsınız her iki tarafıda. Ya da eşiniz hizmetçi mi olur ailenize.

0|0
3|35

En İyi Erkek Görüşü

• Kimin haklı olduğu veya haksız olduğu ile alakalı değil. Tutumdur asıl olan. Bugün birisi haklıdır, yarın diğeri. O yüzden bu işi taraf tutmak olarak görmemek gerekir. Özellikle erkek ailesi ve eşi arasında dengeleyici olmalıdır. Her iki tarafın çatışmasını ve birbirine girmesini engellemelidir.
    Kaldı ki aile içinde bu tür çekişmeler son derece rahatsız edicidir. Yapılmaması gerekir. Düşmanlıklar ve husumet kimseye fayda sağlamaz.
    Ne aile gelini hizmetçi olarak görmeli ne de gelin onlara iş bırakmalı. Bu tür ilişkiler karşılıklı anlayış ve hoşgörü ile çözülür.
    Kendi özelimden ilerlersem, ben bu konuda her iki açıdan da şanslıyım.

2|0
    0|1

En İyi Kız Görüşü

• savunurum diyen Adam olmaz zaten hani nerde?

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 34

• Ben ailemle eşim arasında köprü vazifesi kurarım. Yeri geldiğinde eşimi kendi ailesinden bile korurum. Ancak haklı olan kimse haklıya da haklı derim. Eyvallah karım ama ne karımın kendi güdümüyle bana iş yaptırmasına göz yummak isterim ne de ailemin güdümüyle eşime haksızlık yapmayı istemem. O yüzden güzel bir denge kurabileceğime inanıyorum. Herkesin yeri ayrı.

1|1
    0|0
  • Dengede tutarım hakliysa tabiki savunurum haksizsa guzel bir dille hatali oldugunu anlatirim.

1|0
    0|0
  • haksızın karşısında olurum.. kim olursa olsun...

1|0
    0|0
  • Eş aileye hizmetçi olur mu leeeyn. Hangi kafadayız. Sokarım öyle aşkın ızdırabına. Çükmüşüm öyle eşi. Yani Bayan olsaydım. Objektif bakarsak.
    Neyse evlendikten sonra iş bitmiştir. Hayatta başarılar. Birinci öncelik erkeğin eşidir. Anne babası ikinci plana düşer. Kimse kusura bakmasın.
    Herkes haddini bilcek abisi...

0|0
    0|0
  • Böyle durumlarda iki tarafıda üzmeden halledebilmek en güzeli... biri seni bu yaşa kadar getiren ailen diğeride senin hayatının geri kalanını beraber geçireceğin eşin... eğer eşimin yaptığı hata i, se ona güzel bir uslüpla söyleyip o hatasından vazgeçmesini söylerim.. ailem hata yapıyorsada aynı şekilde...

0|0
    0|0
  • Dengede tutarım mümkünse

1|0
    0|0
  • Sen bu durumdaysan ve eşin haklı olduğun halde seni savunmuyorsa ailesine karşı, üzgünüm ama olmamış o ilişki

0|0
    0|0
  • Savunurum hatası yok ise

0|0
    0|0
  • eşinin yanında durmazsan kendini yalnız hisseder

0|0
    0|0
  • Savunurum tabiki. Ama eşim üste çıkmaya çalışırsa onada ağzının payını veririm.

0|0
    0|0
  • Ailem i tutarım her seferinde ama bunu yanlıs anlamayın annemde ailem karımda yani kim haklıysa diğerini usturubuyla uyarırım ama benden size tavsiye haklıda olsa çirkefliğe döküyorsa işi hangisi olursa olsun kaybeder

0|0
    0|0
  • Dengede tutmaya çalışırım açıkcası. Duruma göre haksız olan tarafı, olay bittikten sonra uyarırım ya da sorun neyse onu konuşurum. İşler arkaplanda düzelir yani.

0|0
    0|0
  • dengeyi kura bilmek için iki tarafada hak vermemek gerekiyor yumrugu masaya vurup herkezi susturacaksın

0|0
    0|0
  • Dengede tutarım. Hiç bir tarafı üzmem.

0|0
    0|0
  • Adaletim'de kimse ezilmez..

0|0
    0|0
  • Valla her yerde soylerim.
    Kimse benim icislerime aileme karisamaz.
    Ha annem ya da babamdir ya da kardesim.
    Hakli bende daima haklidir.
    Savunmam buna yonelik olur.
    Sevmek zorunda degilde ailemi ama saygi duymak zorunda

0|0
    0|0
  • Haklıysa Savunurum

0|0
    0|0
  • o benım ailem deyıp kenara çekılmem haklı kımse onu savunurum zaten ben evlenme sebebim karımı hizmetçi köle yapmak falan değil ezdirmem kimseye

0|0
    0|0
  • Yani duruma göre değişir eşim hakliysa kimse ezemez ama genede iki tarafı kirmaman gerekir sonuçta ikiside ailen

0|0
    0|0
  • Yani eğer karım haklıysa tabikide savunurum

0|0
    0|0
  • Peygamberimiz bile çok sevdiği kişiler hata yaptığında onu uyarırmış. Haklının yanında olmayacaksak niçin yaşıyoruz ki?

0|0
    0|0
  • Olumune

0|0
    0|0
  • hak edene haddini bildiririm kim oldugu hiç fark etmez

0|0
    0|0
  • Dengede olur

0|0
    0|0
  • Valla tartusma varsa ikisinin yaninda ikisinede sorarim

0|0
    0|0
  • Kim haklı ise onu savunurum. Ama eşimi de ezdirmem.

0|0
    0|0
  • dengede tutmaya çalışırım

0|0
    0|0
  • ikiside yok ki :(

0|0
    0|0
  • kimse bu duruma gelmez umarım

0|0
    0|0
  • İki taraflada ayrı ayrı konuşup sonra biraradayken orta yol bulunmalı

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    4

Kızlar Ne Diyor 2

• Çoğunlukla eşimi savunurum sonuçta artık o var hayatımda anne baba ikinci planda ama tabii haksız değilse

0|0
    0|0
  • 1 kisi cikip hizmetci olur demez zaten hepsi hakliysa savunurum diyecek

0|0
    0|0
Yükleniyor...