Sizce dünyada kadınlar ilk ne zaman oy kullanmaya başladı?

Sizce dünyada kadınlar ilk ne zaman oy kullanmaya başladı?Kimseyle polemiğe girmeyeceğim. Teyit etmek istiyorsanız buyrun fotoğraftakı internet adresine girin. :)

Güncellemeler:
Güncel

1|3
6|20

En İyi Erkek Görüşü

• Millet kızlarını diri diri gömerken İslam Peygamber'i kızını omzuna alıp Mekke sokaklarında gezerdi. Çünkü kadının da erkeğinde eşit olduğunu kadının erkeğin kölesi değil Allah'ın emaneti olduğunu savundu.

Bende aynı fikirdeyim.

1|1
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Aynen kesinlikle sana katılıyorum ve kadına İslâm'dan daha fazla değer veren bir ülke toplum ırk vs.. yok

1|1
    2|0

Erkekler Ne Diyor 19

• Öyle zaten. Mesela bilimde de öyledir. İnsaflı Avrupalı bilim adamları bile kabul ediyor rönesansın, Avrupa'dan yüzyıllarca önce Müslüman Devletlerinde başladığını... Bir sürü şeyi bizden öğrendiler.

1|0
    0|0
  • İslam kadına en iyi değeri verir.

1|1
    0|0
  • İslam ilk zamanlarindaki gibi algilansaydi ( Sadece kadin haklari anlaminda ) şu an cok iyiydi. Ama islamdan onceki seyleri yapiyor Şu an islamcilar.

1|0
    0|0
  • Polemiğe girmek yoksa olmaz.

1|0
    0|0
  • İslam kadına en iyi değeri verir..

1|1
    0|0
  • Kadınları insan yerine koyan tek din İslam

1|1
    0|0
  • Bilemiyorum

1|0
    0|0
  • Katılıyorum paylaşımına

1|0
    0|0
  • 1700'lerde isveçte başladı. islam'da oy verilecek bir şey yoktu o zaman. kadınların şahitliği bile sayılmıyor bırak oy vermesini.

1|1
    0|1
  • Çok eskiden

1|0
    0|0
  • 1923

1|1
    2|3
    • @ErenYusuf yaşına bak sonra kardeş likden bahset cahil diyen kara cahil dünyada seçme ve seçilme hakkını kadınlara ilk Türkiye Cumhuriyeti nde Atatürk sayesinde verildi

• @ErenYusuf edepsizlik etme arti benim yanlış veya doğru yazmam dan sanane git kendi yorumunu yap

• Bu ülkeye zararsınız zarar. Git biraz bilgi edin IQ seviyeni yükselt öyle zeka yaşla olmuyor bana yaşına göre konuş deme. Yaşın 30 olsa ne olur IQ yaşın 10 olduktan sonra

• E tamam nolmuş yani. İslam ile başlamışsa ilk ne olacak onu anlamadım?
    İyi güzel hoş aferin !!!

0|0
    0|0
  • Onu bilmiyorum da, Ortadoğu'da ilk seçime katılan kadın Azerbaycan kadınıdır.

0|0
    0|0
  • link versene siteyi baştan başa mı aratalım şimdi durduk yere. site reklamcısı mısın yoksa?

0|0
    0|0
  • Norveç 1913 de şüphe yok zaten biz o zaman kendimizi toparlamaya calısırken ittifak devletlerinden gelen saldırlılar felan bayagı geride kalmıstık.. V

0|0
    0|0
  • Ablan star olduğunda

0|0
    0|0
  • Hsktr

0|0
    0|0
  • Yeni Zelanda

0|0
    0|0
  • işid'ci falan mısın?

1|0
    1|2
    • İslamla İşid'in hiçbir bağı yoktur. Böyle bir suçlama yapanda dinsiz kafirdir.

• Kardeş ben sana burada işidçisin dedin mi dedim? Benim yazdıklarımın seninle alakası yok. Büyük sorunların var hala anlamıyorsun

• @ErenYusuf benimle alakası yoksa benim gorusume yorum yapma!!!

Kızlar Ne Diyor 5

• 1913 te Norveç'te.
    İslamı yaşayan ülkelerin hiç birinde kadının seçme seçilme hakkı yok, kendinizi kandırmayın.
    Komik görünüyor.

1|2
    0|1
    • Pakistan'da benazir butto vardı kadın Başbakan olarak

• İlk Müslüman ülke kadın başbakanı.
      Babası eski devlet başkanı.
      Okumuş bir kadın hukuk okumuş üstelik, ama yolsuzluk sebebi ile iktidarı yıkıldı.
      Fakat yargılanmadı bile.
      Neyse Pakistan İslam Cumhuriyeti dir.

"Yani yönetim biçimleri Cumhuriyettir."

Üstelik islam ı farklı bir şekilde yaşıyorlar, kapanma şekilleri vs çok farklı tüm kültürleri içinde barındırıyor.

Hepsini geçtim Benazir Butto 1993-1996 yılları arasında başkanlık yaptı ve bu Pakistan da kadının sosyal ve siyasal açıdan her şeyden yoksun olduğunu görmeye engel değil.

• Hdgdjshsha vay be daha kocamdan bosanamazken oy vermisim demek ki

2|1
    2|2
  • Bu tarihi bir yazı değil Bir anlam ifade etmiyor bu sebepten
    Ki özgür oy kullanma hakkı dediğimiz şeyin bu yazılanlar ile alakası yok

2|0
    1|1
  • İslamdan once turklerde degıl oy vermek erkek olmayınca kadının huzurunda gerceklestırılıyordu boyle seyler...

0|0
    0|0
  • Ilk Avrupada biyerde kullanilmisti hatirlamiyorum ne zaman, 1940 e yakin mi ne

0|0
    0|0
Yükleniyor...