Ön yargılı mısınız?

Ön yargılı mısınız ?
Çalıştığım yerde farklı bir bölüme bir stajyer geldi. Kimseyle konuşmuyor, selam vermiyor, gülümsemiyor... Dolayısıyla sevmedim arkadaşı ve daha sonra öğrendim ki o bir 'ahraz' imiş. Üzüldüm tabi ön yargılı olduğum için..
AHRAZ : Dilsiz ya da hem sağır hem dilsiz kişilere denir.

• Evet
    21% (16)30% (14)24% (30)Oy Ver
  • Hayır
    21% (16)40% (19)28% (35)Oy Ver
  • Bazen
    58% (46)30% (14)48% (60)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim
Güncellemeler:
Güncellll 🔴
Güncellll

0|0
11|15

En İyi Erkek Görüşü

En İyi Kız Görüşü

• Bazen şöyle dışardan konuşmalaeı insanalara karşı davranışları eğer bana göre yanlışsa önyargılı davranırım ve bunu o kişiye seni sevmiyorum diye söylerim baktım davranışları bana göre doğru o zaman o kişiye ön yargılı davranmam
    Ama her zaman kimseye tamamen güvenmemek lazım
    Bence o kişi baktın bişiler yapamıyo yardım et bak böyle yapcan de gülümse ona o zaman seninde kalbin yumuşar bu onun seçimi değildi o kişiye karşı daha sayduyulu davranman davranmamız gerek

1|0
    0|0
    • bilseydim en başından zaten bir tebessüm ederdim ama onların birimi her birime söylemeliydi ki haberimiz olsun ama yapmadılar göz teması kurmaktan kaçınıyo zaten

• Bizim odada değil ya bahçede karşılaşıyoruz sadece işaret dili o biliyo tabi de biz bilmiyoruz

• Kağıda yazarak konuşmanız mümkün dediğim gibi eig için teşekür ederim :)

Erkekler Ne Diyor 14

• Beşer şaşar derler. Beşer deri demek birde "Kâmil" diye şimdiki insanlarımızın alay kelimesi olan bir mertebe var ona ulaşmak gerçekten, beyaz bir kıyafetle pdtrol akmış bir denizde kirlenmeden yüzmeyek gibi birşey. Ancak Allah günahsız kul değil, vicdanlı kul ister. Üzülmen aslında o kadar müthiş birşeyki, sırf bunun için bile cennete gidebilirsin. Ben askerden önce 67 kiloyken hasta olduğunu bilmeden 160 kiloluk bir arkadaşımla dalga geçip onu incittim, sonuç ben şimdi 110 kiloyla ondan daha kiloluyum, şimdi ne zaman yolda fiziki sıkıntılı birini görsem kafamı çevirir Allahtan af dilerim ki kalbime birşey geldiyse diye korkarım. Malesef kendim için söylüyorum aklı selim olmak için aklı kıtlığı aşmak gerekiyor.

1|0
    0|0
  • Hayır asla ! ! ! ... kimseyi din dil ırk giyim tercihleri yüzünden ayırt etmem kaldı ki bunu yargılama hakkını kendimde bulmuyorum. ..

1|0
    0|0
  • Değilim

1|0
    0|0
  • değilim

1|0
    0|0
  • Bazi partililere evet

1|0
    0|0
  • Bazen

1|0
    0|0
  • bazen

1|0
    0|0
  • Bazen.

1|0
    0|0
  • Kimin ne yaşadığını kimse bilemez. Ben de zaman zaman birçok şey yaşadım. Hala daha yaşadığım kötü şeyler var. O yüzden önyargılı olmamaya alıştım. kimseyi yadırgamamayı öğrendim.
    Yerinde olsam o kızla arkadaş olmaya çalışırım.

1|0
    0|0
  • Kimse kusursuz degildir

1|0
    0|0
  • Önyargılarımı çok seviyorum eninde sonunda doğru çıkıyor

2|0
    0|0
  • Bazen :S Bu arada ALLAH sabır versin arkadaşa.

1|0
    0|0
  • Hayır

1|0
    0|0
  • Ön yargılarımı bulamayacagım yere koydum ben

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 10

• Her insana ya da her konuya önyargılı değilimdir ama ne zaman bişeyler beni dürtüklese sonradan haklı olduğumu görüyorum

1|0
    0|0
  • Sonuç olarak önyargı yukarıdan inmiyor bize değil mi , insanlar oluşturuyor onları...

1|0
    0|0
    • evet aynen öyle bende kendi kendime önyargılı düşündüm gerçeği öğrenene kadar sonrasında üzüldüm maalesef

• Bu tip şeylerde ben de üzülüyorum tabii ki.

• Hayir degilim

1|0
    0|0
  • Evet ön yargılıyım

1|0
    0|0
  • Herkes bazen biraz öyledir

1|0
    0|0
  • Bazen

1|0
    0|0