Korkmakta haklımıyım? Yoksa ayıp mı ettim?

Dün alışverişteydim böyle pazar gibi bir yerden çıkıp avmye doğru ara sokaktan gidiyodum sonra yanlış gittiğimi fark ettim o anda aşağıdanda kağıt toplayan biri vardı aramızda 1 2 metre var beni görünce Allahım şükür yarabbim dedi bana doğru geldi ben korktum çünkü gencti benim yaslarımda ve böyle güvenemedim pek abla abla diye bağırdı duymamazlıktan geldim kaçtım ayıp mı olmuştur? kendimi biraz kötü hissettim belki gercekten bir şeye ihtiyacı vardı diye

0|0
10|13

En İyi Erkek Görüşü

• Seni kapalı görünce dindardır halde anlar ona maddi durmuda iyi belki sıkıntılarımı anlatırımda yardımda bulunur diye düşünmüşde olabilir sen bakmadan uzaklaşıncada şöyle düşünmüş olabilir dindar bayanı bile bizi hor görüyor tiksindirici görüyor her maddi durumu kötü olanlar balicimi hırsızmı sapıkmı oluyor fakirlik böyle birşey fakirsen ya sapık ya balici ya hırsız görürler ey dindar bayan sizin lugatınızda fakirler kötü kişiliklermi oluyor hz eyüpte bizim durumumuzda değilmiydi hz yusuf köle değilmiydi hz peygamberin elbisesi yamalı değilmiydi hz ali nin bazen çok sıkıntılar yaşadıgını bilmiyormu fakirse kötüdür zenginse iyidir diye algı var ne yapalım Allah kimini fakirlikte imtihan ediyor diyorum ya fakirsen kimse yüzüne bakmaz önyargıyla yaklaşır kusura bakma senin gibi iyi giyinemedim senin maddi durumunda olamadıgım için bizler görülmemeye aşagılanmaya kötü görülmeye alıştık bizler ezileniz diye düşünüp üzülmüş olabilir

0|0
    0|0
    • O sekilde eli yüzü düzgün bir adamda yaklassaydı aynı tepkiyi verirdim hatta bir defasında verdimde.. o an kıyafetinde etkisi olmuş olabilir ama beni kuskulandıran sukur etmesi din sömürüsü yapacak sandım ayrıca bende gözlük vardı yüzünüde gördüm iyice baktım ve bana rol yapıyo gibi geldi

En İyi Kız Görüşü

• Hayır. Korkman normal.

0|0
    0|0
    • Evette işte arada gercekten muhtac olanlarda kaynıyo

• :) tesekkürler rahatlattınız o anlarda bir sey yapamayıp sonra sıkıntısını cekiyorum böyle büyük sehirde yasamak zor

Erkekler Ne Diyor 12

• Klasik; insanları dış görünüşüyle yargılamışsın. Takım elbiseli birisi olsa aynı tepkiyi vermezdin. adam kağıt topluyor. Hırsızlık v. s. yapacak olsa uğraşmazdı kartonla filan.

0|0
    0|0
    • Hayır aynı tepkiyi verirdim hatta verdimde birisine onungibi olan insanlarada çok yaklaştım da ama bunda kötü duygu sezdim beni görünce sükür etmesinden cok kuskulandım yaşadığım semtin alt caddesi bu tür insanlarla dolu ve hiçbirinden bir cekincem yok o bana güvenilir gelmedi sadece

• @-BayZ- dede tarafından tacizde edildm zaten ondada taaaa durağın sonuna oturdum aramızda bir metre vardı gldi yanıma oturdu elimi tutmaya calıstı kaxtım insanlara füven olmuyor

• aynen öyle. kimseye güvenmek için bir neden yok.

• Haksizsin.

0|0
    0|0
    • Korktum ama özelliklede beni görünce sükür etmesini filan dedim kesin din sömürüsü yapacak

• Korkman cok normal. cunku o kadar seyler yasiyorzki yani korkmamak elde degil kizlar icn daha zor iyi niyetli biriymissin allah niyetini biliyor tamamdir

0|0
    0|0
    • Evet yargılıyanlar oldu güzel giyimli olsa yapmazsn diye ama daha önce düzgün giyinip bana yavas yavas yaklasmaya calısan birinede aynısını yaptım dede bile taciz etti artık korkmayıpta napalım

• İnsanlar binbir cesit olunca böyle oluyor işte

• Hic sorma ya kbakmasinlar ahlaksiz edpszlikgorunce daliyorm.

• Haklısın.

0|0
    0|0
    • Banada öyle geldi cunku ben tesetturluyum ya asagıdan beni görünce Allahım sukur yarabbim dedi sonra abla abla dedi yani biraz kuskulandım yanımda parada vardı baya yaklasamadım

• Ayıp etmiş sin matmazel 😠

0|0
    0|0
    • Oyle olmusta olabilir ama bana biraz din sömürüsü yapıyo gibi geldiği için yaklaşamadım artık Allah affetsin. Benim duyacağım sekilde bagırdı cunku

• Allah köpeğinin ayıplarını, hatalarını kullara yüklemek doğru olmaz...

0|0
    0|0
  • Aynen belki biseye ihtiyacı vardı

0|0
    0|0
  • ayıp etmişsin werecektin garibana rahatlayıp mutlu edecektin adamı :)

0|0
    0|0
  • Sizin gibileri ikmek lazım.
    Yazık değilmi la cocuga

0|0
    0|0
    • Sonra arkamızdan ıssız sokakta ne işi varmış diyeceklerde sizsiniz durumu bilmeden konusuyosunuz yüzünü görmeden haraketlerini bilmeden güvenilir gibi görünce zaten yaklasırız değil mi? Daha önce dede tarafından babam yaşındaki adam tarafından bile tacize ugradık merak etme zaten bnden sonra hemen yukardn gelen çocugu cevirdi

• Ayıp değil kim olduğunu bilmediğin biri sana doğru geliyor ihtimali yok etmişsin işte

0|0
    0|0
    • Yani bunun tiple alakası yok onun yürüdüğü gibi normal temiz yüzlü biride yürüyüp aynısını yapsa korkardım birazda insan sarrafıyım güvenilir ve samimi gelmedi

• Başına birşey gelmesinden se kaçman daha doğal birşey refleks olarak bile yorumlanabilir bendede var biraz sarraflık güzel birşey bence şanslısın

• Şimdi sana hak veriyorum tabi ama onun içinde kötülük yoksa başka bişey için koştuysa ne üzülmüştür varya kahrolmuştur nediyelim işte hayat bazen böyle

0|0
    0|0
    • Aynen öyle işte bende onun için üzüldüm ya ama gercekten samimi gelmedi beni görünce sükür yarabbım bunada sükür gibi bir şey dedi böyle deyince din sömürüsü yapıp dilenecek filan sandım gerci benden sonra hemen yukardan gelen bir genci cevirdi

• İşte ne yazıkki bizim gibi kalbi temiz düşünceli vefalı insanların nesili tükeniyo dicek bişey bulamıyorum dediklerini yaşadığım yerde görüyorum fazlasıyla farkındayım gönül isterki herkes kardeşce güzelce yaşasın ama asla olmıycak gibi napalım bizde yüreğimizden ötürü canımızı sıkmaya devam edicez üzülmeye devam edicez doğamız bu

• Maalesef hayat işte

Kızlar Ne Diyor 9

• iyi yapmışsın

0|0
    0|0
    • Umarım muhtac biri değildir daha önce kapıt toplayan cocuklar tarafından para ver para ver diye rahatsız edildiğim için artık korkuyorum böyle insanlardan birini daha cevirdim bundan dolayı dibime girmişti onun gercekten ihtiyacı varmıstı ama durumu sonradan çakabildim o anda elim ayağım karışıyo sağlıklı düşünemiyorum birde

• Senden ne isteye bilirdi ki iyi yapmışsın

0|0
    0|0
  • Erkekler anlamaz çok doğru yapmışssın ben olsam aynısını yapardım

0|0
    0|0
    • Aynen erkek olsam benden cılız olsa bende kokmam ama yaslı dede tarafından bile taciz edildim nasıl güveneceğim erkrklere yardım isteyen erkek olunca iki adım öteden konusurum yaklasırsada tedirgin oluyorum bir kere daha oldu öyle fakir görünümlü değildi ama yavas yavas yaklasınca ondanda korktum kaçtım

• @Johhn daha neler neler

• @Johhn aynen neler neler var

• Yoo en dogrusunu yapmissin

0|0
    0|0
  • Ben olssm bende kacardim😄

0|0
    0|0
  • Ben olsam bende korkardim

0|0
    0|0
    • Ben daha önce rahatsızda edildim böyle çocuklar tarafından ondan da korkuyorum bu tür insanlardan

• Bilemezsin ki

0|0
    0|0
    • Yanii birde Ankara çok bozulmuş adım başı balici farklı farklı insanlar daha öncede kagıt toplayan cocuklar tarafından para ver diye rahatsız edildim sonra o kızılay yolunu bilirsin belki orda seyyar satıcı tarafındanda rahatsız edildim ve insanlar umursamaz orda bana bir şey olsa kimse dönüp bakmayacak tipte onun için artık yardım yapmaya da korkar olduk

• Bence ayıp olmuş yani kötü niyetli gibi durmuyor

0|0
    0|0
    • Hayır öyle düşkün biri değildi yani gencti beni görünce sükretmesi sanki nispet gibi geldi zaten bnim duyacağım sekilde söyledi gözlük vardı bnde fark etmedi baktığımı zaten gözlemledimde iyicd

• Boşver iyi yapmışsın

0|0
    0|0
Yükleniyor...