İşitme engelli bireylerin yaşamları boyunca karşılaşabilecekleri zorluklar neler?

Sorunların farkına varırsak, o zaman çözüm de üretebiliriz ya da en azından FARKINDA oluruz :)

0|2
3|18

En İyi Erkek Görüşü

En İyi Kız Görüşü

• 1 günlüğüne kulağını kapat ve sokağa çık. Hersey ne kadar zor anlayabilirsin yürürken karsidan karşıya geçerken hangi otobüs e binecegini bilmezken inerken birine yanlislikla carptiginda okul girişinde derslerde bankada hatta alisveriste ama en çok da hastanelerde... yani bizim tahmin bile edemeyecegimiz kadar zor ne yazikki işaret dilinin ogrenilip ogretilmesinin bu konuda önemi çok fazla benim ya da senin bilmen değil ingilizce gibi zorunlu olmalı öğrenmek özellikle halkın çok yoğun olduğu is yerleri icin

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 17

• Onlar farklı oldukları için üzülüyolardır diye düşünüyorum. Onlara aslında farklı olmadıklarını hissettirmeliyiz zannımca.

1|0
    0|0
  • En büyük karşılaşacağı zorluklardan biri bence yanlış anlaşılmak. Devamında kızdığında bağırarak tepki verememesi sanırım.

1|0
    0|0
  • Şu videoyu izlediğimde inanılmaz duygulandım. Okullarda salak saçma dersler yerine bizlere de işaret dilini öğretseler çok iyi olurdu.

https://www.youtube.com/watch?v=rKAVJMWiJ1Q

1|1
    0|0
  • sesleri duyamamak bence buyuk bir problem
    o yuzden daha fazla isitme engellire yonelik calismalar olmali

0|0
    0|0
  • İnsanların FARKINDA olmaması...

0|0
    0|0
  • Ezan sesi duyamıyor olmaları

0|1
    0|0
  • Duyamamak çok kötü birşey be. Düşünsene kimseyle anlaşamıyorsun sevdiğin biri derdini anlatıyor ama ona yardım edemiyorsun, dah doğrusu ne yapman gerek onu bile bilmiyorsun. İnsan kendini amaçsız hisseder. Dünyada tekmiş gibi düşünür falan.

0|0
    0|0
  • Hayirdir engelli yakinin mi var

0|0
    0|0
  • işitememek 😕

0|0
    0|0
  • Mesele merak ettiğim bir konu.. Bunların okulu var ya hani. Orada yoklama alırken sınıf full ama yinede tüm sınıf yok yazılıyor mu? Kim duyup ta buradayım diyor?

0|0
    0|0
    • Sınıfları nasıl oluyor bilmiyorum ama onların hayatını bizim gibi düşünmek yanlış olur. Belki imza falan alınıyordur.

• Belki de evet mantıklı..

• Sağlıklı insanlar..

0|0
    0|0
  • Karşı tarafın onun rahatsızlığını bilmeden sacmalamasi olurdu..

0|0
    0|0
  • En buyuk tehlike trafikte yururken...

0|0
    0|0
  • soruyu pas geçiyorum malesef..

0|0
    0|0
  • çok fazla

0|0
    0|0
  • Guzel olan yanıda insanların yalanlarını dinlemek zorunda kalmıyorlar

0|0
    0|0
  • Anlaşmazlık olabilir mi

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• Tek başına dışarda bir sey yapazlar anlamaz anlasilmazlar cunku el işaretleriyle anlasiyolar galiba ama bunun farkinda olmamizin ne gibi yarari olur 😑

1|0
    0|0
    • İşaret dili öğrenmeye heves edebilirsin. Onlarla konuşabilmek güzel olsa gerek. Onları yok saymaktan iyidir

• Iyi fikir 😊 yok sayman hatta yardimci olmak isterim

• Kuş seslerini duyamayacaklar mesela

0|0
    0|0
Yükleniyor...