Gerçekten Boyle Olabilir mi? Tabii herseyi ALLAH bilir ama dünyanın sonunu ysiyor olabilir miyiz?

Hani Allah`ta Kuran-ı Kerim`de bahsediyor ya bu binalar ve zinalar cogaldigi zaman kiyamet yakindir diye... Sizce o zaman yakinlasti mi?/ Zinalar sokak ortasında yapilacak kimse orali bile olmayacak herkese normalmis gibi gelecek! İste sizce sonumuz yakin midir?

Güncellemeler:
O zaman ben hadislerle karistirmis olabilirim kusura bakmayin.

0|0
6|14

En İyi Erkek Görüşü

• Sahsi fikrim, kiyametin yakin oldugundan yana.. ben 50 yasini gorurmuyum bilmiyorum cunku dunya yasanilacak bir ortam olmamaya basladi zinalar haramlar ayiplar teknoloji internet patlayan bombalar bitmeyen savaslar insanlarin bencillik seviyelerinin artmasi vijdan merhamet acima duygularini kaybetmesi.
    Asil onemli olan kiyametin ne zaman oldugu degil, bizim hazir olup olmadigimiz.

0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Bilemeyiz. Ama henüz batmadık bence. En dibe batılan zamanda Nuh tufanı olmustu. Kıyamet alametlerininde cogu yasandı gerci. Ama hala var yasanmayanlar.

0|0
    0|0
    • Kuran kıyamet alemeti yok diyor

• @Kuranın_Dininden ben hesap engellemiyorum pek hakaret edilmedikce. Hz Muhammed sav benim peygamberimdir. Ama ona tapmıyorum şirke girer. Aldığı vahiyler var. Ve Kuranda peygamber efendimizin hadislerine inanmamız ile ilgili bir cok ayet mevcut.

• Tamam kardeşim sende haklısın

Erkekler Ne Diyor 13

• Bir sohbetinde peygamber efendimizin yoğun sorular karşısında 20. Yüzyıla yakın zamanlarda diye işaret ettiği belirtilir. Ama öyle söylendi ise hangi takvimw göre onu hiç araştırmadım hicri takvime göre mi o dönemde nenkullanılıyorsu falan onları da bilmek lazımki bahsedilen yüzyılın miladi takvimde karşılığını bilelim.

0|0
    0|0
  • Kitapta kıyamet ansızın kopacak diyor. Mesela sabah kalktığımızda güneş batıdan doğsa şaşırmamak lazım.

0|0
    0|0
    • Kuranda kıyamet alameti yok muhammed 18 Saatin kendilerine ansızın gelmesini mi bekliyorlar? Kuşkusuz onun alametleri gelmiş bulunuyor. Onlara gelip çatınca kendilerine gelen mesajın ne yararı olur?

• allah islah etsin diyelimki bizde sapıtırsak bizede allah islah etsin iyenler olsun

• @Kuranın_Dininden Amin.

• valla bu alametlerinde hangisine inanacagımızı şaşırdık bir hoca diyki dünya tamamen müslüman olmadan kıyamet kopmicak diger namazı müslimanlar bile unutacak diyo anlamadım gitti

0|0
    0|0
  • Kuranda nerde binalar yükseldiginde diyor
    sokakta zina yapılıyor zaten geceleri yapıyorlar bazı dengesizler

0|0
    0|0
    • Kuranda yazmıyor bunlar dikakt et
      milletin içinde gelip zina yapan biri salaktır sokakta zina yapmak suc sebebi hapis cezası
      avrupada bile kımse sokakta yapmıyor

• Bahsettiklerin hadis olmasın?

0|0
    0|0
  • Kuranın hangi ayetinde öyle birşey yaziyor kuran Allahın sozleridr Allahın kitabında olmayan birseyi sen nasil varmis gni soylersin ? Cok günah yarim bilgyle konusmayin

0|0
    0|0
    • Yok ben bunu arastirdim ondan dolayı soyleyebiliyorum ama yazılanlar yanlissa bilemem. Kendi kafamdan uydurmuyorum tabiki sen şu an bence tövbe etmelisin ya bu söz kuranda geciyorsa. biliyorsun ki bir ayeti yalanlasan kafir oluyorsun!

• Kuranı okumanı tavsiye ederim ama mustafa islamoğlu cok iyi tefsir yapmış muhammed eseden almış cogu şeyi ama
      okumanı tavsiye ederim

• @Kuranın_Dininden Teşekkürler.

• Daha var ya. Banko 100 sene sonra..

0|0
    0|0
  • İstatistiklere gore en fazla 30 sene daha yaşarım zaten
    Benim kıyamet yakın yani

0|0
    0|0
  • Daha iyisini yaratsaydı

0|0
    0|0
  • Daha çk var gibi Mehdi gelecek güneş teste doğacak vs büyük alametler olmadı henüz

0|0
    0|0
  • Aynen ama sen görmezsin

0|0
    0|0
  • evet yakındır. çiftlesen kargaları görmediğin sürece kıyamet kopmayacak. zinadan kastı kargıların çiftleşmesi insanların değil..

0|0
    0|0

1 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Kızlar Ne Diyor 5

• Kıyamet alametlerinden büyük çoğunluğu gerçekleşmedi ki arabistana tekrar yeşillikler ve ırmaklar dönecekmiş, fıratın altından altın dağ çıkacakmış sonra isa dirilecekmiş falan oho

0|0
    0|0
    • şu an söylediklerin hepsi yanliş mı ki söylediklerin hepsi doğru oho demeye gerek yok sayın çok sayın saçlar kızlı

• Çok yaklaştı

0|0
    0|0
  • Evet ahir zamandayız Allah sonumuzu hayır etsin

0|0
    0|0
  • Bundan daha beterlerinin olacagini dusunuyorum cunku daha gerceklesmemis olan ahir zaman alametleri var. Mesela dunya uzerinde bir tane Allah diyen kalmayacak gibi... Elhamdülillah Muslumanlar fazla sayida Allah'ima bin sukur bize o kotu gunleri gostermedigi icin ve gostermeyecek de inşaallah. Bizden cok daha kotu nesiller olacak alametlere bakilirsa ve tabiki gaybi yalnizca Allah Teala bilir, biz faniler bilemeyiz... Bu yorumlarin hepsi fikha gore, alametlerden cikarilan yorumlar

0|0
    0|0
  • Kardeşim inanir misin son1 aydir bende bunlari düşünüyorum. Biranda girdi zihnime tüm bu düşünceler. Belki de rabbimin vesilesi. Bu sayede kendimi düzeltme hayatıma Islami bir disiplin verme imkanı buldum. Kesinlikle cok yaklaştı kıyamet bence de. Cok fazla araştırma yaptım alametlerle ilgili ürkütücü derecede cok yakınız sadece uyanmayi bekliyoruz. Müslümanlar uyansin artık ebedi hayat icin cirpinmak lazim.

0|0
    0|0
Yükleniyor...