Başka insanların giyimine karışanlar hakkında ne düşünüyorsunuz?

En sevmediğim insan modelidir. Üstüne üstlük giyiniş tarzıyla karakter yorumlarlar. Mini etek ve tayt mevzusu üzerinden dönen çirkin kelimeler buna örnek olarak gösterilebilir. Kullanılan bu çirkin kelimelerin hemen akabinde ağızdan salya akarak söylenen ve zihinde yuvalanmış bu sapıkça düşünceler dikkat çeker.

Mesele sadece bu değil, buna tesettür de dahil. Kimileri başına eşarp geçirip alttan dar pantolon giymelerini eleştirir. Üstelik bunların adları belirlenmiştir bile: ''Süslüman''

Kişi isterse saçını örtüp altından pantolon veya etek giyebilir, bu kimseyi ilgilendirmez. Bazıları çıkıp ''Bu Müslümanlığa yakışmaz'' şeklinde hayıflanır. Oysa bunu söyleyen kişilerin daha dün zina, dedikodu ve alkol alma gibi suçları da göze batmakta. Doğru ya kendileri ermiş de başkalarının günahını düşünür olmuş. Bu tür bir Müslümanlığın da faydaları vardır herhalde.

Kısaca şunu söylüyorum: Eşiniz veya çocuğunuz olmadığı müddetçe kimsenin giyimine karışamazsınız. Eş ve çocuğun giyimine de baskı yapılmayacak şekilde karışabilirsiniz. Zira baskı sonucu kapanmaya zorlananların hali de ortada. Hani şu kemale ermişlerin nitelendirdikleri gibi, ''Süslüman''

NOT: Türbanlı tanıdığım falan yok ! Sadece toplum üzerinde dillere sıkça uğramış bu gerçekliği dile getirdim. Bunun gerçeklikteki doğrusallığı asla yadsınamaz. Bu sebeple eleştiri de kabul etmiyorum.

8|0
32|8

En İyi Kız Görüşü

• Zavallı olduklarını düşünüyorum. Beyinlerinin başka bir kabiliyeti yok. Hayattaki tek becerileri insanlar hakkında ileri geri konuşmak

0|0
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• isteyen istedig sekilde uzagimda yasasin umrumda degil...

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 31

• Süslümanlar hakkında dediğine katılmıyorum. Bir şey nasıl uygunsa öyle giyilmeli türban oyuncak değil.
    Dinsiz biri olarak ben bile süslümanlardan nefret ediyorum. Düzgün kapanmayacaklarsa hiç kapanmasınlar daha iyi türbanın adını lekelemeye gerek yok.

0|1
    0|1
    • Tam manasıyla kapanmayan türbanı lekelemez. Dışarıdan bakıldığında bile kimlerin Allah için kapanıp kapanmadığı gözlemlenebiliyor.

• O Allah ile onlar arasındadır. Gerisi bizi ilgilendirmez. Sonra ''yobaz'' damgası yeriz haklı olarak.

• Aralarında ki ilişki beni ilgilendirmez fakat bir şey ypılıyorsa doğru bir şekilde yapılmalı ben yanlış yapıldığı için karışıyorum laf ediyorum.
      Senin düşüncen farklı olduğu için yobaz demem.

• Karismamalilar

0|0
    0|0
  • Herşeyden herkesten bize ne zaten, bizi ilgilendirmiyor. Herkes istediğini yapar kimse hicbiseyi eleştiremez. İyiymiş..

0|0
    0|0
  • Okuyunca bile gerildim. İnsanlar alakası olsun olmasın her şeye karışma merakı içinde

0|0
    0|0
  • İnsanların sadece giyimine değil, hayatlarına karışan dinlerine karışan insanlardanda nefret ediyorum. Saygısızlık.

0|0
    0|0
  • Hay eline sağlık be ne güzel yazmışsın

0|0
    0|0
  • Sana bir suru kıt beyin laf atıcak hazır ol açık giyinirsa soylerim giymesin hatta dışarı çıkmasın diyenler gelcek 😒

0|0
    0|0
  • Helal olsun işte bu. Çok kez denk geldim. Düşünceni kendine sakla. Türbanını yanlış bağlamış insana bile laf ediyor. Gezmesine laf ediyorlar. Ya da elbise giymiş kıza laf ediyor. Yahu size ne? Herkes kendine yakışanı yapar. Bunu bir öğrenemediler.

0|0
    0|0
  • deliriyorum öylelerini gördükçe ya ne hakla yani

0|0
    0|0
  • Öyle insanları yanımda dahi tutmam.
    Sen kimsin de giyinişime karışıyorsun ki?
    Hayır yani şükür aklım yerinde nerede ne giyeceğimi gayet iyi biliyorum.

0|0
    0|0
  • Haklisin milletin giyimi batiyo bazilarina

0|0
    0|0
  • herkes istediğini giyer çok saçma insanlar saygıdan bile yoksun

0|0
    0|0
  • Çok haklısın. İnsanlar yerini bilmeli.

0|0
    0|0
  • Hic bir işi gücü olmayıp tek işleri mahalle karısı gibi dedikodu yapmak olan insanlar yobaz gereksiz ve basit.

0|0
    0|0
  • bir insanin müslüman olup olmadigina Allah karar verir.. süslüman diyipte müslüman demeyin insana sadece yaziklar olsun diyorum

0|0
    0|0
  • İçimdekilerini yazmışsın

0|0
    0|0
  • herkes kendinden sorumludur, o her şeyi eleştiren cinsler de kendileri bir halt yemiştir kesin.

0|0
    0|0
  • Bence kimseninkine karışamazsın karisilmamali

0|0
    0|0
  • Insanlar özgür nasil giyinirlerse giyinirler buna baska birinin karismasi ne haddine?👎

0|0
    0|0
  • Keşke bence yazsaydın.

0|0
    0|0
  • Bu tür insanlar insan katogorisine girmiyor benim gözümde. Ayrıca görüşüne kesinnlikle katiliyorum. Çok doğru bir tespit.
    Tebrikler

0|0
    0|0
  • Ne giyimi , tercihi, yaşayışı, dini, sevgisi, hataları beni ilgilendirmiyor.. Karışmam

0|0
    0|0
  • çekemiyolar anam çekemiyolarr

0|0
    0|0
  • Çok sinir bozucu tipler. Bunlar genelde hep benim karşıma çıkarlar zaten metrobüslerde, otobüslerde.

0|0
    0|0
  • bence tesetture girdigim icin cok yadirganmistim akrabalarim ve ailem tarafindan...

0|0
    0|0
  • keske insanlar birilerini elestirmek yerine bir aynaya baksalar iste ama nerdee

0|0
    0|0
  • Gereksiz diye nitelendiriyorum oylelerini

0|0
    0|0
  • Karışmadan önce insanın dönüp bir kendisine bakması gerekir hiçbir şekilde karışılmamalı

0|0
    0|0
  • Dediğin gibi başkalarına dilleri uzanır ama kendilerinhak ettigi o dillerden uzun

0|0
    0|0
  • Eleştiriyorum

0|0
    0|0
  • Kızlar Devam
    1

Erkekler Ne Diyor 7

• sadece sevgilime karışırım o kadar

0|0
    0|0
  • Bencelik bir yazı yazmıssın..

0|0
    0|0
  • rahatsız insan çok, kendisi yapmıyorsa yapmasın, ama millete salça olmak, yrgılamak doğru değildir.

0|0
    0|0
  • Herkes kendinden mesuldur.

0|0
    0|0
  • Sevgilini açık giydirde biraz malzeme çıksın bari

0|0
    0|0
  • Bilmiyorum

0|0
    0|0
  • Herkes kendi hesabını ALLAH a verir.