😊Benlik saygısını yükseltmek için neler yapabiliriz?

Selam canlarııımm:))
Prof. dr. Fatma Öz benlik saygısını yukseltmek için bazı öneriler sunmuş
Onları sizle de paylaşmak istiyorum
-fiziksel, ruhsal ve duygusal olarak pozitif yönlerinizi degerlendirin (ben tercihen yazarak yapıyorum. size de onu oneririm)
-kendinizi baskalarının standartlarıyla kıyaslamayın
-bedenin hoşlanılan yönlerine odaklanın
(Diğerlerini telaş etmeden çözüm arayabilirsiniz. Saglıklı olan budur 😊)
-kendi başarılarınıza odaklanın, küçük ya da buyuk olsun yaptıklarınız için kendinizi ödüllendirin
-gercekci hedefler oluşturun, kazanacagınız konusund kendixine guvenin
(Bi ayda 10 kilo degil de max 4 kilo vermeyi hedeflemek kişiye göre degişmekle birlikte gercekçi bir hedetfir mesela )
-hersey ile mükemmel olamayacagınıza ve herseye sahip olamayacagınıza kendinizi inandırın, mukemmelliğin sınırı olmadıgını bilin
-gecmiş hayal kırıklıklarına ve basarısızlıklarına gülebilmeyi öğrenin
(Eski sevgilinize hala "ay dötüm" diyin yanim misal)
-basarıyı hayal edin ve kendinize gercekci hayaller koyun
-saglıgınıza ve kendinize iyi bakın;saglıklı gıdalar yiyin, sigara ve alkol kullanmaktan kaçının
-egzersiz programına başlayın, yürüyüş ya da spor yapın
-giyiminize dikkat edin
(Yeni degil;temiz ve utulu olsun )
-konusmaya ihtiyacınız oldugunda sizi dinleyecek guvendiğiniz kişilerden olusan destek sistemleri oluşturu
-biricik ve essiz oldugunuzu ve dünyada önemli bir yeriniz oldugunu hatırlayın

Buraya kadar okuyanlara teşekkür ederim
Yazıyı farklı formlarda biçok yerde bulmanız mumkun evet. Lakin okudugum kitaptan da öğrenin istedim.

Sevgiler.

1|0
1|5

En İyi Erkek Görüşü

• Doğru demiş. Özellikle bende eklemek isterim, herhangi bir sıkıntı durumunda aslında olayı sıkıntı boyutuna taşıdığınızı kendiniz bilin. Yani hayatınızda ki olumsuzlukları aslında kendini oluşturursunuz. Olumlu düşünmek var iken... O yüzden her zorlukla beraber kolaylık vardır deyip, aldırış etmeden geçin. İçinizde ki gücün kıymetini bilin. Çünkü eğer sıkıntılarınızı başkasına anlatırsanız zayıflığınız olur bu sizin. O yüzden kendi sorunlarınızı aştığınız da kendinize olan saygınız da artar ki zaten kendinize saygı duyun sorunları aşarsınız.

2|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 4

• Kişi kendini bilmek kadar irfan olmaz demiş atalarımız.. Eğer irfan sahibi iseniz toplumda mutlaka bir yeriniz vardır.. Hem kel hem fodul olmak toplumda dışlanmayı ve alay edilmeyi yerleştirir.. Prof un dediklerine aynen katılıyorum. Verici ve aydınlatıcı olacaksınız ancak ahmak olmayacaksınız.

1|0
    0|0
  • Cok iyi biliyoruz da bunları, uygulamak bazen sıkıntı.
    Ama ne Mutlu bana, yapıyorum buyuk bir kısmını.
    Teşekkürler matmazel

1|0
    0|0
  • Hepsinin başı güçlü bir iradeye sahip olmaktan geçiyor. Herkese bol irade diliyorum = ) Emeğine sağlık

1|0
    0|0
  • Bunlar asma kabagi

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• Allah razı olsun burada çok soru var bundan muzdarip arkadaşlar için çok faydalı olmuş ve hepimize lazım. Bugün televizyonda biri '' kötü düşününce insan kötü hisseder '' diyordu bence de olumlu düşünmek ve bardağın dolu tarafına bakmak faydalı.

1|0
    0|0
Yükleniyor...