Bedelli çiksin Diye Ağlayan Bizim Türk gençleri değilmiydi?

Ve hala çikmasinida bekleyen Binlerce Türk genci var sorsan Vatan savunucusu ama Suriyeliler savastan kaçiyor diye son zamanlarda bu tür edebiyat yapanlar türedi. Bizim dedelerimiz esas savasan vatan severdi onlarin torunlari bugun savas olsa arkasina bakmadan kacarlar ama Şu an cikmis Edebiyat parcaliyolar önce bir kendimize bakalimda sonra baska milletleri elestirelim. Birde kendinizi onlarin yerine koyalim öyle düşunelim boş yere laf olsun sagdan soldan birilerinin lafi ile birilerinin üstune yurumeyelim irkcilik yapmayalim Bu dunya hepimize yeter Rizgi veren Allah neyden korkuyoz anlamis degilim.. Neden Şu an bu durumlar var birileri siyaset veya baska isler pesindemi bilmiyorum...

0|1
43

En İyi Kız Görüşü

• Askere gidip koltuk sevdasına yalan savaşlrda ölmek istemeyen çok genç var. Daha dün 8 yaşındaki bir çocuk bana ben eskiden asker olmak istiyodum ama vazgeçtim savaşta ölmek istemiyorum dedi. Ve bence haklılar. Kimse ırkçılık yapmıyor. Sadece onların bir ülkesi var, dediğin gibi dedelerimiz bu ülke için savaştı. Onlar ne yaptı? Çalmak, tecavüz etmek, laf atmak ve öldürmek dışında? Neden bizim milli servetimize ortak olsunlar? Savaşın bitsin ve ülkelerine dönsünler.

0|0
    0|1
    • Zaten onlar bizim ülkede yapamazlar kendi ulkelerinde yatarak para kazaniyolardi burda zoru gorunce yapamazlar ki herkeside alacaklarini sanmiyorum vasifli olanlar alinir gerisi alinmaz

• birseyler yapiyolar inşallah sonu kötu olmaz ben illa alsin demem zaten ama alip yardim yapilicaksa yapilsin vatandasliga gecirmek biraz sorunlu olur.

• Evet baya sorunlu olur.

En İyi Erkek Görüşü

• evet bedellik çksın tayyibin oğlu gezerken ben vurulamam

1|3
    1|1
    • Siz anca tayyibi gorun diger partilerin ve godomanlarin oğullarini gormeyin bu ulkede bir tayyip var cunku oğlu olan... hepsi ayni degisen durum yok..

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 3

• Bedelli askerlik yapanların bence de konuşmaya hakkı yok. Ama ben konuşurum.

0|1
    1|3
  • ne için askere gidecekler Türkiye de türkten çok suriye li var onların huzuru bozulmasın diye mi?

0|1
    1|1
    • Bedelli askerlik çıktığında suriyeliler yoktu o zaman da ağlıyorlardı.

• ne için ölüyor ülke için mi? Toprak için mi? Şehite kelle diyen başımızda ki için mi? Dünyalık düşünüyorum evet onların vasıfsız asalak çocukları yaşasın diye ben kardeşimi feda edemem neyse

• Elbette vatan için. Bu kadar nankör olmayın yahu. Toprak bütünlüğü korunsun diye şehit oluyorlar. Pkk yı lanetleyeceğnize hükumeti suçluyorsunuz pes. Suriye politikasını kesinlikle desteklemiyorum ama pkk konusunda mücadeleden başka çözümünüz var mı?

• Devletin başındakilerin oğulları bedelli yapıyor git onlara söyle gizli anca sanal da klavye artistliği yapın

0|3
    0|1
    • Devletin basi dedigin tum siyasi partiler ve tum zengin olanlarin hepsi bunu yapiyor zaten ama goremiyorsan o baska tabi.

Erkekler Ne Diyor 2

• Niye şehit diye b*k yoluna gidip 2 güne unutulsunlar tabi bedelli ister millet ortada savaş yok birşey yok hükümetin pis çıkarları için ölmek zorunda mı herkes

0|1
    1|1
    • Bundan oncede hukumetin yuzundenmi sehit veriyorduk 20 yil once

• Bu dünya hepimize yetecek kadar değil kandırmışlar olum seni. Bizim ülkenin insanı kendini geçindiremiyor bide suriyelilere bakamaz boş boş edebiyat yapmayın burda

1|0
    0|0
    • Hepimize yeter ama paylasmasini bilirsek

Yükleniyor...