Kahvehaneler kapatılsa nasıl olur?

Sizce işsiz takılan insan sayısında bir azalma olur mu? Sonuçta hep evde duramayacakları için mecbur çalışacaklar.

1|1
8|38

En İyi Erkek Görüşü

• bence kahvehanelere gündüz emekli, akşam da çalışanlar takılıyor, komple bu kavram ortadan kalkarsa insanların hayatına bir renk gelir, üretime katılabilirler, aileye sosyal hayata daha fazla zaman ayırırlar, hobi edinebilirler, ülkenin erkeklerinin sosyalleşeceği yer kahvehane olmamalı, uyuşturuyor milleti resmen

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Emekliler de evde bunalsin bari. Bence sadece bunlara gore olani gerek, issizler kabiliyeti olup calismayan vs giremeyen

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 37

• Kendimi bildim bileli kahvehanelerin varligini sorguluyorum boyle dusunen insanlarin oldugunu gormek iyi oldu. Gun boyu orada zaman geciren insanlar var, hicbir ise yaramazlar. Insanlarin calisma sorunu oldugu bir ulkede bos bos vakit gecirecekleri ortam yaratmak buyuk hata

2|0
    0|0
    • Ömründe hiç çalışmamış 40-60 yaş arası insanlar var, ben dr bunu sorguluyorum.

• Ben de *

• Kahvehaneler yine olsun ama hobi olarak olsun yani. Olmadik ses gurultu cikarilip, sabahtan aksama okey oynanip kaldirimdan gelenin gecenin goz ile kesildigi yerler olmasin

• Mantığına hayran kaldım valla :D Yaman dahiymişsin delikanlı. Kahveyi kapatsan mahveye giderler, mahveyi kapatsan sahfeye giderler hepsini mi kapaacaksın. Ayrıca sorun kahvaneler değil. Kahvehaneler bir sonuç. Eğer insanlar iş güç sahibi olsalar zaten gitmezler ya da keyif için giderler.

1|1
    0|0
  • Çok yanlış kimse kahvehane için işe gitmemezlik yapmıyor hatta şöyle düşün bir tür toplama kampı gönüllü insanlar orda toplanıyor kimisi iş güç yok diye kimi işten çıkar çıkmaz soluğu orda alıyor düşünsene kapandığını o kadar boş avare insan ne yapar nereye gider söyliyeyim sahillere parklara ve o zaman sen rahat rahat dolaşabilirmisin ya da simit sarayı tarzı mekanlarda tesbih çekip etrafı kesen tiplerle dolmasını istermisin

1|0
    0|0
    • Yurt dışında niye böyle Problem yok

• :) eğitim ve kültürel farklılıklar diyecem ama yanlış olacak kahvehaneler ilk kurulduğunda asilzade beyefendilerin kahve içip sohbet ettiği bie yermiş sanırım kültürel yozlaşma diyelim ama mekan kapatmak asla çözüm olmaz kafalar değişmedikçe eh buda bir anda olmayacağına göre hiç olmaz sa adres belli olsun

• kahve kapanır başka yerler açılır
    insanın kaçacagı bir yer hep olur

1|0
    0|0
  • extradan çalışsalar ne yapacaklar sanki? bilimde yeni buluşlara mı imza atacaklar? küçümsemek için söylemiyorum. zaten eşek gibi çalıştırıyor işverenler bari arta kalan vakitleri istedikleri gibi değerlendirsinler. yasaklamayla kimseye iyilik yapmazsınız. eğer iyilik yapmak istiyorsanız hakkı olan boş zamanlarını değerlendirebilecekleri daha güzel aktivitelere katılmasını sağlayabilirsin ama zorla değil konuşarak anlatarak açıklayarak.

1|0
    0|0
  • çalışmada gözü olmayan adamı çalıştıramazsın. Kahvehaneler kapatılırsa işsizlik daha da artar. Çünkü işsizler kervanına kahvehaneciler de eklenir.

1|0
    0|0
  • Bu kadar basit bir konu değil. Bu sefer parklarda sahil kenarlarında oturuyor olacaklar. İşsizlik sorunu bu şekilde çözülmez. Şartlar iyi olursa kahvehaneler kapatılmadan iş yeri sahipleri kapatır.

1|0
    0|0
  • Bir fark olacağını sanmıyorum devleti kapatalım biz direk kesin çözüm :)
    2.bp.blogspot.com/.../sigara.gif

0|0
    0|0
  • İnternet cafelere takılırlar

1|0
    0|0
  • Olmaz, başka birşey bulurlar

1|0
    0|0
  • yok dursun

1|0
    0|0
  • Sanal oynar ondanda

1|0
    0|0
  • Başka bir yer bulurlar bu defa

1|0
    0|0
  • Kahveleri kapatırsanız eğitime ve çalışmaya destek verirsiniz. Evli olup kahveden çıkmayanlar kahveler kapanırsa evde eşleriyle vakit geçirecekleri için evliliklere de zarar verirsiniz :D

1|0
    0|0
  • İş bulamayanlar? İşi olup ta giden de var.

1|0
    0|0
  • İyi olur kapatılsın bir erkek olarak tavsiye etmem oraya gidene kadar evinde karısının yanında cocuklarının yanında dursun

1|0
    0|0
  • Sokaktaki abaza sayısında artış olur

1|0
    0|0
  • kahve kapansa başka bir yere gider otururlar

1|0
    0|0
  • Eş dayakları artar.

1|1
    0|0
  • Mecbur çalişacaklar? R u serious?

1|0
    0|0
  • Çaya 1 lira verdiğiniz kafelerden (50 krsua icersiniz) daha güzel eğlenceli bir ortam starbks kapatılsın diyomu onlar kahveye 10 lira veren kafa bunu sorgulamak için yeterli insan değil milletin işine çok karışmayin eğlenmek herkesin hakkı o adamların ekmeğini siz vermiyorsunuz

0|0
    0|0
    • çaya 1 liramı nerde? en az 3 -4 lira kafelerde malesef :D kahveye pek gitmem ama gidersemde çay ucuz diye bide batak oynamak için. Kafeler pahalı katılıyorum her zaman gidilmez ama starbucks bence parasının hakkını veriyor çünkü hem güzel hemde 10tl veriyorsunuz ama en az 500ml kahve içiyorsunuz yani değer bence :D

• @heygeorgegrg kahvede öyle değil işte birgün tam odersin birgün bozuklukları atar sonra ayarlariz dersin starbukstaki adama abi beni dovecekler desen musterileri rahatsız eeyin beyefendi sizi dışarı alalım der kahveciye de aynı şeyi nerde o a*ina çomak soktuklarım der kemeri alır eline kahve candır can buyuklerle dertlesipkonusabileceginiz yerdir cok şey öğretir vesselam...

• orası ayrı tabi ama konumuz bu değildi :D

• On numara olur yerine mahalle kutuphaneleri acilsin... kitap okurken millet cay kahve icsin

1|0
    0|0
  • Kadınlar dedikodu yapmassa olur kapansin 😀😀

1|0
    0|0
  • Kapatilsn bnce

1|0
    0|0
  • Hayır ortalıkta ayyaş gezen Ada'm çoğalır

1|0
    0|0
  • Yaşlılar sokaklara dökülür

1|0
    0|0
  • Kanka kahvecilerde işsiz kalırsa yazık olur be 😂😂

1|0
    0|0
  • o kadar adam evde takılmayacağına göre

1|0
    0|0
  • Suç oranı artar

1|0
    0|0
  • Kadınların altın günü neyse kahve de o. Erkeklerin gıybet ettiği yer, çok gereksiz her ikisi de.

1|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    7

Kızlar Ne Diyor 7

Yükleniyor...