Tesettüre bakış açınız nedir? Sizce tesettür bir arap geleneği mi yoksa İslamiyetin bir gereği mi?

Tesettüre bakış açınız nedir? Sizce tesettür bir arap geleneği mi yoksa İslamiyetin bir gereği mi?
Bayan tesettür
Tesettüre bakış açınız nedir? Sizce tesettür bir arap geleneği mi yoksa İslamiyetin bir gereği mi?Bay tesettür

#TesettürlüBirGenc

Güncellemeler:
Ne şey ettiniz be yoruldum vallah siz takılın :D

1|1
22|14

En İyi Kız Görüşü

En İyi Erkek Görüşü

Kızlar Ne Diyor 21

• Guzel

5|0
    0|0
  • Tesettür Allah'in emri farzdır yük olsun diye değil yükü hafifletsin diyedir

3|1
    0|0
  • Tesettür farzdır ama maalesef su an toplum ve aile baskısı sebebiyle zoraki ilkokul çagında kapatılan kızımız var ki... İşte bu sebeple kendini yasamamıs kendini tanımamıs görünmez duvarlar örülen kızlar bu sebeple farzı yerine getirdiğini zannettiği ailesine inat tesettürü o kadar güzel karalıyor ki... Bu iyilik değil kişi kendi rızasıyla anlamını bilerek kapanmalı. Diretmek empoze etmek... offf sonuc ortada...

3|1
    0|0
  • çok ama çok gereksiz bir şey 21. yüzyılda yaşayan bir insan olarak hele ki

2|1
    3|3
    • Ne alaka 21. yüzyıl ile? Kur'an da yazan bişey bu sen devam et böyle öbür tarafta görürsün 😉

• @sprtakus söyle anana o örtsün.. sevaba girer ;

• @hazabeyfendi buna karşılık vermemeliyim seni doğuran anne senin bu küstahlığından sorumlu olamaz

• kur'an-ı kerimin emri

2|1
    0|0
    • nerede emretmiş

• @sprtakus mümin kadınlara da söyle: gözlerini (harama bakmaktan) korusunlar; namus ve iffetlerini esirgesinler. görünen kısımları müstesna olmak üzere, zinetlerini teşhir etmesinler. baş örtülerini, yakalarının üzerine (kadar) örtsünler. kocaları, babaları, kocalarının babaları, kendi oğulları, kocalarının oğulları, erkek kardeşleri, erkek kardeşlerinin oğulları, kız kardeşlerinin oğulları, kendi kadınları (mümin kadınlar), ellerinin altında bulunanlar (köleleri), erkeklerden, ailenin kadınına şehvet duymayan hizmetçi vb. tabi kimseler, yahut henüz kadınların gizli kadınlık hususiyetlerinin farkında olmayan çocuklardan başkasına zinetlerini göstermesinler. gizlemekte oldukları zinetleri anlaşılsın diye ayaklarını yere vurmasınlar (dikkatleri üzerine çekecek tarzda yürümesinler). ey müminler! hep birden allah'a tevbe ediniz ki kurtuluşa eresiniz."
      (bkz: nur suresi 31)

• Şimdi görüş yapacağız millet cullanacak vesaire herkesi dini, inancı, inanç şekli kendine. Ruhunuzu kapatın, nefsinizi kapatın sonra da bedeninizi kapatın. "Düzgünce"

1|0
    1|0
  • Tesettür bir özgürlük bir erdem ya da bir ayrıcalık değildir. Bir mahkumun ayağındaki pranga gibi, kadının erkeğin cinsel mülkiyeti olduğunun sembolüdür.

0|0
    0|0
  • Dinin zaten kendisi toplumsal bir gelenek olduğu için tesettür de bir gelenektir diyebiliriz ama İslam dini için bir emirdir de aynı zamanda tabiiki.

0|0
    0|0
  • Biri yazmış bence Kur an ın değil Allah ın emridir 😊 Erkeğin tesettürü göz kapaklarıdır hatırladın mı bu arada sözümü tutuyorum

0|0
    0|0
  • Teseddür zevk degil , bir görüs de degil. ben müslümanim diyen. islam üzere doğanın uygulamasi gereken hayat rehberi. Kuranda bu yolu tercih edip etmiycegin uzerine sana birakilmis sectigin takdirde mukafatlanacagin istemedigin takdirde cezalamdirilacagin yazilmistir. Ve evrensel araplara ait degil

0|0
    0|0
  • Tesettür islam gerekliligidir tabii

1|0
    0|0
  • sevmem tesettürü

0|1
    1|1
    • :) bazı şeyleri demek istiyorum ama boşvermek en iyisi , alınabiliyorsunuz sonra

• Ne alinacam :D soyle, tartisalim :)

• Arap geleneği ne saçma düşüncedir. Kuran açık açık belirtiyor.

1|0
    0|0
    • @sprtakus bunlar Hz. Aişe annemizin kelamıdır.

• bu daha mantıklı oldu şimdi

• Islamiyetin geregi olan birsey

0|0
    0|0
  • islamiyet gereği

1|0
    0|1
  • Bence hoş ama kullanmıyorum, giymek isteyen giyebilir 😊😊

0|0
    0|0
  • Kuranı kerim de Allah Araplara söyle örtünsün demiyor Mümin kadınlara diyor.

0|0
    0|0
  • Allahın emri

0|0
    0|0
  • Anlayanlar anlamayanlara anlatsın.
    https://youtu.be/Ix73QaVwPfA

0|1
    0|0
  • İslamiyetin bir gereği

0|0
    0|0
  • Islam geregi tabiki..

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 13

• Tabikide Tesettürlü Bayanlar En iyi Bayanlardır Nedenini Sorarsanız Kendini Haramdan Korurlar Ama Şimdi Bayan Arkadaşlarımız Tutturmuş Tesettür Takıyorum diye moda takıyor üste baş örtüs alta pantalon yav bacım senin yaptığın tesettür değilki senin yaptığın moda tesettürü Şimdi Diyceksiniz Yanıyorum Tesettürle Canım Çok Sıcak Oluyor Özellikle Bu havalarda Ey Bacım Sen Daha Bu Sıcağa Dayanamıyorsan Cehennem Ateşine nasıl Dayanacaksın Şüphesizki Allahu Teala Biz Her İnsana Doğru yolu gösterdik buyurmuştur Erkeklerde Gözlerini haramdan korumalı ben elimden geldiğince bakmamaya çalışıyorum Bazen tabi göz kayması oluyor sonra kızlar bu bana baktı etti diyor yav sen öyle giyinme bakayım bakan eden olacakmı Bide Bir Söz Vardır Ayette Olabilir Tam Bilmiyorum duymuştum Gün gelir...
    Gözünü haram'dan koruyan gençle,
    güzelliğini helaline saklayan genç evlenir...

1|1
    0|0
  • Arap gelenegi falan degil

1|0
    0|0
  • Tabii arap geleneği... Hz. Meryem annemiz de araptı dimi... ? Rahibelerde arap dimi? Siz ne ara bu kadar ırkçı oldunuz?

0|0
    0|0
    • Irkçı olan ben mi sen mi

• Tamam simdi anladim pardon gorusunu yarim okumusum

• Arap geleneği olsa neden hristiyanlığın yaygın olduğu Avrupada ki ve Avrupanın somürgesinde ki ülkelerin kiliselerinde rahibeler siyah elbise siyah başörtü taksın ki?

• Kuranı açın bakın başörtüsü denilen şey yazıyorsa kanıt olarak lütfen yoruma yazın. Kuranda yazılan birşey değil. Arap geleneğinden başka birşey de değil. Maalesef bizdeki Arap popülerliği sağolsun. (!) Arap ağzımıza s*çar. Biz Arabın g*tünden ayrılmayız.

0|0
    1|0
    • Kuranı kerimde İslamiyet hakkında her şey yazsaydı bir ciltten oluşmazdı sen hadislere pek inanmıyorsun her halde

• bir humuri-hinne diye geçer ve başörtüsü demektir

• Yorumun o kadar sacma geldi ki.. Gunumuzde ve ya gecmiste arap populerligi hic olmadi ki..

• dinin gereğidir Allahın emridir

0|0
    0|0
  • İslamiyete inanan gerekli cevabı veriyor. Gördüğün gibi.

0|0
    0|0
  • arap geleneği.

0|0
    0|0
    • Böyle düşünme sebebinizi sorabilir miyim

• kuranı yorumsuz okursan- direk asıl anlamlarıyla okursan benim dediğimi anlarsın.

• Bence sen yanlis okiyorsun. Ben senin dedigini hic duymadim, bilmiyorum belki vardir, belki yoktur ama o kadar insan kopyala yapistirla yazmis kuran'da geceni. Cok net anlasiliyor, herkesin anlayabilcegi sekilde yazilmis tesetturun farzi

• Bakamıyoruz ki kapalı 😂😂😂

0|0
    0|0
  • Islamiyett

0|0
    0|0
  • Allahın emridir

0|0
    0|0
  • islamiyetin gereği

1|0
    0|0