Kadın için evlilik baba evinden kaçış mı?

Ya da evlenmemek baba evindeki rahatlıktan mı geçiyor? Evlilik annelik-çocuk dışında evlilik ne anlama gelir kadın gözünde?

Güncellemeler:
kadın için evlilik baba evinden kaçış mıdır?

1|1
25|19

En İyi Kız Görüşü

• Bilemiyorum kapsamlı bir konu herkese göre değişkenlik gösterebilir net bir cevap yok bence

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 24

• baskın ailelerde kaçış

0|1
    0|0
  • Kadın kendini hazır hissediyorsa evlenmek ister en azından ben öyleyim
    Kesinlikle %100 baba evinden kaçış için olduğunu duşunmuyorum. Ha tabi o tarz evliliklerde vardır hani evleneyimde kurtulayim gibilerinden..
    Tamamen aşk, bağlılık, karşısındaki erkeğe olan tam güven (bu adamdan eş/baba olur düşüncesi) ve kendini artık anne olmaya yuva kurmaya hazır hissetme

0|1
    0|0
  • evlilik kadin icin yeni bir dunya yaratmaktir. evlilik asla kacis degildir. her nekadar bunu kacis olarak dusunenler olursa olsun bir kadin gelin gittigi yerde asla baba evindeki rahatligi bulamaz

0|2
    0|0
    • aslında çok derin sorular soruyorum ama sizin gibi anlayan az değil mi?
      sorun ben de mi ya:DDDDDDDDDD

• @VoynukReis yalniz burda bahsedilen rahatlik cok baska. onu demiyoruz

• @VoynukReis kesinlikle☺️👍🏻

• Asla değil.
    En azından benim için..

0|1
    0|0
  • Vallah ben rahatliktan evlenmem herhalde 😅

0|1
    0|0
  • herkes için değil. Ben böyle düşünmüyorum. İnsana babası yardım edemezse elin erkeği nasıl yardım etsin

0|0
    0|0
  • alakası yok bence

0|1
    0|0
  • saçma nıye kacıs olsunkı

0|1
    0|0
  • Bazıları için evet bazıları için değil. Babamın evindeyim evleneyim kurtulayım diye hiç düşünmedim.

0|1
    0|0
  • kaçış değil
    gittiğin yerde de zaten babanın evinden daha rahat olamazsın

0|0
    0|0
  • Değil, babamın evinde çok mutluydum 😂

0|0
    0|0
  • Asla öyle dusunmuyoruum,,
    Belirli bir süre sonra insan eş yuva ihtiyacı hissediyor,, bunu erkekte kadında hissediyor

0|0
    0|0
  • Bence evlenmenin en güzel yanı. Evin senin ve kendi istediğin gibi dekore edebilirsin ve tabii çocuklarını kendi istediğin gibi kendi kuralların dahilinde büyüteceksin

Tabi rahatına düşkün olanlar için söylüyorum evliliğin ilk senesinde çocuk doğurarak hayatınızın hatasını yapmayın derim. Önce biraz eğlenin, yaşayın ondan sonra getirirsiniz çocuğu
    çocuk bakmak zordur bence :)

0|0
    0|0
  • Yok sinirsiz sevismek 😆😆😆

0|0
    0|0
  • Sevdiğim adamla yaşamayı tercih etmek. Onunla yaşlanmak istemek.
    Sabah onu görmek istemek. Diğer herkesten vazgeçmek..
    Onu tercih etmek yani

0|0
    0|0
  • ne alaka...

0|0
    0|1
  • Degıl

0|0
    0|0
  • Gelenekler dini vecibeler, anne olmak falan filan. ya kadinlarda degisiklik ister ama ataerkil toplum bastirilmip duygular... baba evinden kacmak icinde evlenenler var

0|0
    0|0
  • evlilik benim için bir şey ifade etmiyor zaten şu an baba evinde yaşamıyorum

0|0
    0|0
  • Eğer aıle baskıcıysa ve konuda sıkıyorsa evlılıgı bır kacıs kurtulus yolu olarak gorunuyor

0|1
    0|0
  • Alakası yok :/

0|0
    0|0
  • Bence evlilik insanin asil evine girisidir. Yani biyerden kacma anlamini hic dusunmedim dhdhdj

0|0
    0|0
  • Ben 19 yaşındayım öyle düşünüyorum şu an için evdeki baskıdan kurtulmak için evlenmeyi düşünüyorum

0|0
    0|0
    • Yanlis bir düşünce. Evlilik isini aceleye getirmemelisin

• @MençıstırÜnaytit evet ama bizi bu düşünceye sürükleyen aile baskısı onlar bu kadar baskı uygulamasa bizde kaçmak istemeyiz ki

• Olsun sabret, sabretmek gerekir bazen acleye getirme ki bir ömür yasayacagin , hayat arkadaşini iyi seçebilesin.

• Olabilir

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 19

• Kadinlar icin bu bir cesit basaridan sayiliyor.

0|1
    0|0
  • Sadece bazı durumlardan kurtuluş düzenli cinsel ilişki yaşama isteği (hanımlar kızmayın bekar kızlar ihtiyaç duyuyor)

Aile baskısı ve evde sürekli oturan gruptaki kızlar evlenmek ister

Hayatta bir amacı kalmamış ve sürekli evlen evlen demeleri canı sıkmıştır evlenir

0|0
    0|0
  • yuva kurma anne olmak bence

0|1
    0|0
  • Göreceli bir şey.

0|2
    0|0
  • olabilir bazı kadınlar için

0|1
    0|0
  • Kimisi için evet

0|1
    0|0
  • çogu evliligi evdeki baskıdan kaçmak için kulanıyor maalesef sonra boşanıyorlar işte

0|0
    0|0
  • ne yazık ki çoğu kadın için öyle

0|1
    0|0
  • Bazılarına göre kaçış, bazılarına göre aile kurma, bazılarına göre özgürlük, bazılarına göre bebek, bazılarına göre zindan...

0|0
    0|0
  • bence değil

0|1
    0|0
  • Kızları sürekli sıkıp, gezmesine arkadaşlarına, işe-okula giderken giyilen kıyafete karşılırsa, ne yazık ki kız çocukları o evden kurtulmak isteyecektir ve bu yüzden geri dönüşü olmayan büyük hatalar yapabilirler

0|0
    0|0
  • kımılerıne gore evlılık kımılerıne gore rahat yaşam ıcın bır araç !!!

0|1
    0|0
  • Eğer evde sıkıntıları varsa ve aklından "bıktım artık, gitmek istiyorum" gibi sözler geçiyorsa. Evet bence kaçıştır.

0|0
    0|0
  • aynen öyle
    cogu o kafada

0|0
    0|0
  • Bu nasıl düz mantıktır?

0|0
    0|0
  • herkesin değişik bir yaşantısı var bilemeyiz

0|0
    0|0
  • Ne kaçışı insan belirli bir süreden sonra eş ihtiyacı hisseder anne babanın yeri apayrı

0|0
    0|0
  • evlilik kafes deki kuş gibidir içerde iken dışarı çıkmak isterdışarda iken içeri girmek

0|0
    0|0
  • Hayır alalakası yok yeni kurulan yuvanın ilk basamağıdır

0|0
    0|0
Yükleniyor...