Hükümetin terörle mücadelesini takdir ediyor musunuz?

Baş belası terörle mücadelede hükümetin mücadelesi, tutumu, yaptıklarını nasıl karşılıyorsunuz?

0|1
6|15

En İyi Kız Görüşü

• Hangi mücadele, tutum, yaptıkları?

1|1
    0|0
    • :)))
      İyi uykular...

• Hayır diyorum ki o kadar silah bomba depolanırken birisi uyuyordu ya anlayana...

• Uyur gibi yapıldığını düşündün mü?
      O itlerin tepelerine bomba yağdırdığımızda, insan hakları, katliam, soykırım diye yırtındılar.
      Hendekler ve muhimmat depoları o itleri gebertmemiz için gerekçe oldu diye düşünüyorum.

En İyi Erkek Görüşü

• Eskişehirspor ile Real Madrid ve Barcelona karmasının mücadele edeceğini düşün. Real Madrid ve Barça Eskişehirspor'u darmadağın edebilecek güçteyken durun eşitsizlik var deyip 30 avans veriyor. Sonra da Eskişehirspor'u yenmek için çabalayıp duruyor.
    İşte ülkemizdeki terör de aynı böyle. pkk tam bitecekken durun bitmeyin kıyamam size deyip çözüm süreci adı altında toparlanmaları için süre veriyor. Sonra seçimlerde istediği sonucu elde edemeyenler terör kozunu oynuyor. Tamam bu kadar dinlenmek yeter hadi devam ediyoruz diyor. Sonrası malum. Şehit haberleri ve tepkisiz toplum...

0|1
    0|0
    • Rahmetli ecevit zamanında terör hiç yoktu diyenler olabilir.
      O zamanlar teröre dokunacak halimiz mi vardı?
      1 milyon dolar için parende atıyorduk imf ye, abd ye.
      Ne zaman ki bu itlerin inine girip gırtlaklarına bıçağı dayadık, o zaman böğürmeye başladılar.
      Biz, şehitleri her daim bu vatan için vermeye hazırız.
      Veririz de...

• Cümleye siz biz diye başladın ya, orada cümlenin sonu belli oluyor.
      Akpartinin yaptığı her şey muhalefet tarafından takdir edilmez.
      Yahu, bu günden bahsediyorum.
      Teröristlerin ininde, suriyede... girip patlatıyorlar.
      Boyunlarını koparıyorlar.
      pkk itlerinin destekçisi abd, ingiltere, almanya, suriye, israil, fransa... say say bitmeyen ülkeler.
      Şimdi destekçisi diye hükümeti suçlarsanız yanlış olur.
      Bu gün onların ininde o itlerin kökünü kazıyacak olan her kim ise, alkışlarım.
      sizin kimi alkışlamaya niyetli olduğunuz belli...

• Benim kimin safında olduğum belli. Teröristlerle en başından masaya oturulmayacaktı. Eğer çözüm süreci denen saçmalık hiçbir zaman uygulanmasaydı ve en başından mücadele edilseydi şu an canımız daha az yanardı. Uygulanan stratejileri iyi düşün. Her zora geldiğinde kandırıldık diye işin içinden çıkanları iyi düşün. Şehitlerimizin kanları teröristlerle masaya oturan ve onları alkışlayanların ellerine bulaşmıştır artık. Abd'yi ingiltereyi falan da bahane etmeyi bırakın artık. Askere polise en başından vur emri verilseydi, en başından terörü bitirmeye yönelik hamleler gerçekleştirilseydi durum çok daha farklı olurdu.

Kızlar Ne Diyor 5

• Tabii ki de destekliyorum. Bir, kendi ailesini koruyor. Helal olsun cumhurbaşkanıma <3

0|0
    0|0
    • Biz 75 milyon hepimiz bir aileyiz unutma :)

• @yellowflower Koyun demeyi unuttun...
      Koyun dedikçe her seçimde istekleri kırmıyor. :)))

• geri zzekali mal acta cnn turk seyret ulkenin geldigi durum ortada aptalllllllllll

• Ne yapıyor ki destekleyelim?

1|0
    0|0
    • :)
      Ne yapmıyor ki?
      Bahozu da hallettiler haberin oldu mu?

• Tamam kardeş sen devam et böyle

• Teşekkür ederim kardeş...

• Ediyorum

0|1
    1|0
    • Vatan bizim, elbette mücadeleyi takdir etmeliyiz.
      Ankara'da, İstanbul ya da başka yerlerde patlamak istemiyoruz.

• Hangi mücadeleden bahsediyorsun. Ben görmüyorum da

2|0
    0|0
    • Bakmak var, görmek var.
      Senin nereye nasıl baktığına bağlı görüp görmediğin...

• trafiğe çağre bulduda biz görmüyoruz dimi?
      Egitim diyorsun bir ülke bilimle çağ atlar, bütün okulları imam hatip yaptı bize hoca değil bilim adamı lazım. Konuşma fazla zararlı çıkarsın

• Evet senin de büyüklerine karşı üslubunu düzeltmeni rica ediyorum.
      Bunu yapamayacağını düşünerek seni engelliyorum.

• Destek vermek ne zamandan beri mücadele oluyor acaba...

0|0
    0|0
    • Cümleni anlayamadım...

• Haha. Gülünç.

• Gülelim hep birlikte...

Erkekler Ne Diyor 14

• bitme noktasında devraldığı terör örgütünü baştan yaratıp 90 lı yılları yeniden yaşatan bir hükümet politikası desteklenir mi? hayır.

kırsalda yaşanan çatışmalar vardı eskiden çözüm süreci ayağına bütün çatışmalar artık şehirlerde sokağa çıkma yasakları vb. bundan sonraki süreçte terör örgütü bitse bile devletimizi çok ağır cezalar bekliyor. yakılan yıkılan onca evin kısıtlanan özgürlüklerin muhakkak ki bir geri dönüşü olacaktır.

1|1
    0|0
    • Film başlıyor bekle ve gör...
      Yıllarca güneydoğuya hiç bir hükümet el atıp bu denli mücadele vermedi.
      Bu yazdıklarımı hatırlatacağım günü birlikte yaşarız inşallah.
      Kırsaldaki ufak çatışmalarla kaçakçılık, esrar eroin işleri sürdü gitti.
      Aslında terör yok.
      Mesele kaçakçılık ve uyuşturucu...

• bekleyip göreceğimiz şeyleri ben söyleyeyim.. 2023 sonrası muhtemelen ülke federasyonlara ayrılmış olacak bölgede görev yapan askeri personel ve komutanlar soykırım hak ihlali faili meçhul vb. suçlamalarla içeri alınacaktır (nasıl olsa demokrasinin en büyük düşmanları hep askerler (!) ). sınır ihlali yapıldığında rus uçağını düşürebiliyoruz ama ne hikmetse bir sene sonra geri adım atıyoruz biraz hükümetin 14 senelik tavrının özeti bu. aynı hükümet hiç bir askerin komutanın arkasında da durmayacaktır kendi görevlendirdiği adamlar yine kendisi tarafından suçlanacaktır tü kaka ilan edilecektir.

90 lı yıllardaki çatışmaların kaçakçılık ve uyuşturucuyla alakası yoktu direk terör örgütüne yönelikti sınır ötesi operasyonlar vs ciddi anlamda hatırlatmak isterim. mevzu bu kadar ciddi bir yapılanmaya girmemelerini sağlamak daha fazla güçlenmelerini sağlamaktı. ama su uyur düşman uyumaz sende uyursan örgüt büyür güçlenir daha çok uğraştırır seni bugün yaşadıklarımız bu politikaların sonuçları.

• Ağzına sağlık kardeşim.
      Güzel senaryo :)

• Hükümetin terör zerre umurunda değil aldığı oya bakar onlar. O hendekler, bomba stokları, şehirlere yerleşen teröristler kimin zamanında oldu?

2|1
    0|0
    • Akparti hükümeti zamanında olmuş olabilir.
      Onu soruyorsan eğer.
      Terör zerre kadar umrunda değilse, bizim umrumuzda.
      O hendeklerin kazılmasının tarihine arkeologları görevlendirmek lazım :)
      Terörle böyle bir mücadelenin başlaması için bir şeyler beklenmiş diye düşünüyorum.
      O beklenen oldu ve güneydoğu inşallah temizleniyor.
      Ne dersin, bir de böyle bakabilir miyiz olaya?

• Karınca, yangını söndürmek için su taşımış zamanında.
      Maksat, o karıncanın yangını söndürme gücü değil.
      Hangi tarafta olduğu...
      Anladın sen onu.

• Hiçte anlamadım. Taraf belli etmekse benim tarafım çok net belli ben ülkemin çıkarından yanayım. Akp ise ceplerini dolduracak tarafta

• Daha dune kadar kolkola gezip yol kesip kimlik kontrolu yapmalarina, askerin kislasini basip bayrak indirmelerine oy ugruna ses cikarmiyorlardi

1|0
    0|0
    • Şimdi de patlatıyorlar...
      İnlerine girdiler...
      Bunu alkışlamayıp, geçmişi yargılamak niye?

• Çünkü ancak sorgulamayan bir andaval, oy için yapılanları samimi bulup rey verir. Pkk'ya yaranacaz diye bir sürü insanın canını yaktılar.

• Sonuna kadar

0|1
    1|0
  • Yeterli ve caydirici bulmuyorum

0|0
    0|0
    • Terör sadece o itler değil ki,
      destekleyen ülkeler ve aydınım diye geçinenlerle de mücadele ediliyor.

• O konularida caydirici bulmuyrm daha derin ve cezalandirici yaptirimlari olmali. İse kendi millet meclisindeki kansizlari temizleyerek başlaya ilir mesela

• ediyorum. ama tam değil. teröristler gebertilmeli. teröristlere yardım edenler de. ayrıca tecavüzcüler, birden fazla hırsızlık yapanlar, katiller de gebertilmeli.

0|1
    1|0
    • İnşallah içimizdeki, dışımızdaki yanı başımızdaki hainlerden başlamalıyız.
      Yorumlara bakarsan hala sindiremeyen kişiler varken teröristleri yok etsen nafile...
      dağdakiler biter, bağdakiler çıkar...
      Ama elbette hepsi geberip gider.
      Yeter ki, birlik olalım.

• buradaki ibnelerin de yarısı terörist. bence devlete ve milletin ortak malına bilerek zarar veren, insanlara bilerek zarar veren her güzel kardeşim teröristtir. hükümeti beğenmeyebilirsin, ama devlet malına milletin ortak alanlarına keyfi zarar veremezsin. öyle ibneleri ve hainleri temizlemek lazım önce evet haklısınız.

• Bilmediklerini öğrenirler belki diye sorularımı soracağım.
      Görmediklerini görmelerini sağlamak istiyorum.
      Cinsel sorularla ilgilenenlerin belki dikkatini çeker, vatan için de bir şeyler düşünmeye yönlendiririm arkadaşları :)

• bızde aşırı özgürlük var. yapılması en güzel iş canlı ele gecırme pılıtası olmamalı. e bunların başalrı yanı parayı ıadereden baronarı avrupada şatolarda yaşıyor hepsının adreslerı yerlerı belldır. tek tek uygun medotla ve aracılarla ınfaz edılmemelıler yanı bıze saldırmaları ıcın beklmektense karsı atak yaparak sureklı huzursuzluk ıcınde olmalılar. savunmada degıl saldırıda sureklı bız olmalıyız. para kaynakları ve baronların kafası ezılmelı

0|0
    0|0
  • ne mücadelesi be boş dağı taşı bombalıyor bu tskdan bir şey olmaz anca gösteriş okadar ellerinde milyonluk silah var lakin pkk için bir şey yaptıkları yok alayı yalan dolan

0|0
    0|0
    • Sevgili kardeşim...
      Dağ taş bombalama işi artık bitti.
      Dağın taşın içine o itleri de gömüyor TSK.

• TSK 'ne sahip çıkamama gayretini anlamıyorum.
      Allah büyük.
      Bizde de iman gücü var kardeşim.
      :)
      Bahozu patlatanlar elbette diğerlerini de patlatır.

• tsk ya sahip çıkmamam hepsinin yalan olduğu içindir ellerinde imkan varken tsk terörü bitirmiyor bildiğin jetler boş dağ bombalıyor görüntüleri var artı olarak askere gram değer vermiyor doğudaki karakolları görsen tamamen pusuya yatkın karakollar 2 dağın arasında olup en aşağıda karakol var mesala orası zamanında çok pusu yedi lakin komutanlar tskya dilekçe vermelerine rağmen tsk bir şey yapmadı ve o karakol hala orada pusuya yatkın bir şekilde bekliyor yani kısacası tsk ya güvenmiyorum korursa Allah korur

• Allah'a inanan insanların biraz daha derin düşünmeleri gerektiğine inanıyorum. Kim olursa olsun insan ÖLDÜRMEYECEKSİN...

0|0
    0|0
    • Teröristlerin inanışı zerduştluk...
      Onlar bana zarar veriyorsa, katli vacip.

• Bakış açın farklı.
      Ama şu bir gerçek.
      Kim ki, canıma kast ediyorsa, cezasını bulmalı.

• Allah en büyük hakimdir. O cezasını verir.

• bir bok yapmıyor körüklüyorlar hatta

0|0
    0|0
  • destekliyorum ama taktir etmiyorum, terörle mücadeleyi beceremiyo

0|0
    0|0
    • :)
      Başka da bir hükümet bu işi beceremezdi.
      Sonuçları hep birlikte göreceğiz.

• Taktir etmiyorum
    Değişmesi dileğiyle.

0|0
    0|0
  • Terörle mücadelede gelinen nokta işte bu.
    https://youtu.be/iVdF8vP1U4E

0|0
    0|0
  • Maalesef ordu hiç bir ustunluk sagliyamiyor
    Surda 150 militana karsin 20bin asker poh joh bordo bereliler ile 100 lerce zırhlı araçla helikopterlerle 113 günün ardından zor ele geçirdi elw gecirdikten sonra Diyarbakır emniyet muduru suru ziyarete giderken 116 günde ancak surun hala kontrol altına alınmadığı görüldü ve mudurun konvooyu roketlendi. Cizre Silopi Nusaybin silvan Yüksekova şemdinli sirrnak hakkari Mardin Varto beytusebap bismilde kontrol kaybeden güvenlik güçleri kolay kolay denetim sagliyamiyor en son şu an Lice de 20 bin askerin katılımıyla gerçekleşen operasyonda devlet hezimete uğradı sonuç alamayınca operasyonları durdurdu.

0|0
    0|0
    • Sen bu yorumu sağlam kaynaklara dayanarak mı,
      başka birilerine dayanarak mı söylüyorsun?

• Şimdi anlaşıldı...
      Üzülüyorum sizlerin durumunuza.
      Milletvekilleriniz de kendilerini bir yerlere dayayarak meydan okuyorlardı.
      Şimdi de avrupaya kaçtılar.
      Birileri de itlerin tükürüğüyle Türkiyeyi boğacaktı...

• Hayır özyönetim den memnunduk takı tanklar şehire giriş yapmadan önce

Yükleniyor...