Teist (inançlı) ve ateist toplumlun tamamen ayrıldığı bir dünya kursak?

(soru ikinci paragrafta)
şu gerçek ki ırkçılığın, milliyetçiliğin ve nice bu tarz ayrımcılığın kökeninde doğal dürtüler yatar. bunları yok edemezsnz. ayrımcılık her zaman olacak. en basiti şişman zayıf arasında olacak. fakat ideolojik farklılıkların kutuplaştığı bir dünyadayız artık ve giderek güçleniyor. ben romantik değilim, mantıklı olmayı tercih ediyorm. bana göre ayrımcılık doğal ve gerekli bişeydir. şu 'herkese/her ideolojiye saygı' akımı içi boş bir akımdır. herkese çiçekler dağıtan güvercinler,, çünkü biz doğadan geliyoruz ve doğada savaş ve rekabet vardır sadece. doğa eşitliliğin olmadığı bir mekanizmayla çalışır. ...

BURASI SORU: fakat peki ya dünyayı, şu tavan yapan teizm ve ateizm farklılığı ile ikiye ayırsak nasıl olurdu? yani dünyanın bir tarafında sadece teistler, diger tarafında sadece ateistler yaşasaydı.

bir ateist olarak benim için muhteşem olurdu.
bu sitede de bir çok ateist var ve teist de var , sanırım gelecek cevaplar baya renkli olabilir.

Güncellemeler:
konu şu: bu birbirine zıt iki ideoloji çerçevesinde oluşturulan iki dünyanın kendi içindeki her türlü çatışmasına rağmen, hangisinin daha sağlıklı olacağı. biraz bir yönden bakmak önemli. yoksa tabi ki hepsi kendi içinde çeşitli kollara ayrıldığı gibi çeşitlik çatışmaları da var etmeye devam edecek.
ayrıca,, ben ne ateistim ne teist diyenler,, size ayrılan dünya yok bu senaryoda,, artık siz kendinize daha yakın uyanı tercih edin. :D ya da çok istiyorsanız 'ne ateist ne teist' lere de bir bölge ayırırız :D

2|2
420

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 19

Kızlar Ne Diyor 3

Yükleniyor...