Kapat

Vaktiniz varsa okuyup cevaplarsanız sevinirim?

18 yaşındayım. Yaşadıklarım belkide hiçbir şey millet neler yaşıyor ama bunlar bana ağır geliyor be. Evet arkadaşlar sağ gözüm diģerine göre küçük, görmüyor ve diğer gözüme göre rengi de açık biraz. Bunun yüzünden okullarımda hep hayko cepkin damgası yedim dalga konusu oldum bunlarda hep kendime guvenimi yitirmeme sebep oldu kendimden nefret etmeme sebep oldu. Her zaman iyi niyetle biseyler yapsam insanlara battım. Ortada yapmadigim seyler ustume kaldi. Bundan dolayi da insanlara hep seviyeli davrandim kimle hangi grupla bir gun samimi olsam da sonunda yine güçsüz ben haksizliga ugradi ve ben bundan cok sıkıldım. 1 yılım var sonra üniversiteye hazirlanicam nasil falan demeyin hazirlik okudum. Bu 1 yilda soyle ulan arkadas bee diyebilcegim tek bir kiz yok. 1 kisi vardi nakil istedi baska okula. Hala da konusuruz ama suanda kafelere gidebilecegim sohbet edebilcegim kimse yok sonucta 1 yilim var sonra herkes uniye hazirlik caresinde ama ben bu durumlardan cok sıkıldım insanlar arasinda gucsuz gorunmekten, dalga gecilmesinden.. onlara verebilecegim tek cevap derslerimle oluyor onda da bu mal matematigi nasil bu kadar iyi yapabiliyo oluyo. Tek 1 yilim var bana bu konuda bir cozum yollari bulsaniz yani gercekten asiri derecede bunaldim disari cikabilecegim arkadaslarim tabiki de var cikiyorumda ama gercekten kendimi o kadar soyutladim ki 1 tane adam gibi yok ya herkes sahte gibi geliyo dusunceleriniz var mi neler yapabilirim? 1 yilim var sinifta konustugum insanlarda var ama dedigim gibi asiri samimiyetim yok cunku herkese gore gucsuz olan benim benide onlar bu hale getirdi

0|1
3|17

En İyi Erkek Görüşü

• Aslında problem sensin. Evet bir rahatsızlığın var herkezin var. Ama sen bunu kabullenememişsin. Mesela güzel bir kız gördüğün zaman güzel dersin çirkin gördün mü çirkin. Bir insan sakatsa engellidir değilse sağlıklı. Yüzünde çil varsa çillidir çil yoksa çilsiz. Gözünde rahatsızlık var ise vardır. İnsanların takılması normal. Ömrün hayatın boyunca bundan kurtulamayacağını garanti ederim. Peki ne mi yapmak gerekiyor. Kabullenmek gerekiyor. Yaaaa ben böyleyim bana böyle demesin demek sadece bir ütopya da ibaret. Diyecekler. Desinler sende dalga geç aynen görmüyor napalım Allah böyle yaratmış de. Hayko cepkin mi diyorlar sana direkt son kez şarkısını mırıldan gülün eğlenin. O zaman atlatabilirsin. Çünkü insanları bunu sana dışından sçylemese bile içinden söyleyecektir. Peki sen insanların sana acımasını mı istiyorsun, yoksa rahatsızlığını kabullenip artık onu takıntı haline getirmemeyi mi tercih edersin. Biliyorum zor evet kabullenmesi çok daha zor ama inan bana hayat geliyor geçiyor. Emin ol gözün düzgün olsa, çarpık bacaklı derler, bacakların düzgün olsa koca popolu derler popon küçün olsa, beyin özürlü derler, zekanı göstersen inek derler, makyaj yapsan yürüyen boya derler, yapmasan bakımsız derler, sınıfı dereceyle bitirsen inek derler, zar zor geçsen serseri derler yani hayatta ne yaparsan yap sana laf soyleyen takılan kıskanan çekemiyen gücünün yettiğin düşünen herkez birşeyler söyleyecektir. Olay sende biter. Bana da burada ki aşağı yukarı herkez gibi bişeyler dediler. Bu aralar kilo aldığım için şişko diyorlar ne şişkosu lan obezim anasını satiyim denize atlasam deniz taşar, yere düşsem deprem olur, kız arkadaşıma sarılmak istesem kollarm kavuşmaz diye önden takılıyorum uff bu gıcık oluyor deyip daha espri yapmıyorlar malzeme kalmıyor çünkü. Ama şişko diyene çıkıştığım zaman gıcık olduğumu bildiğinden sürekli beni oradan vurmaya çalışıyor. Sen kendin ol bu durumlar seni daha güçlendiriri ama insanlara karşı kendini kaybetmene sebep olur

0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Allah yardımcın olsun, sabır versin inşallah.
    Boşver arkadaşı, ben yalnız takılıyorum ünide bilerek. Çünkü emin ol arkadaş da başa bela olabiliyor, olmasa daha iyi. Kimsenin nazını, kendini övmesini çekmiyorsun

0|0
    0|0
    • Aynen işte hani ya kimseyle kimsenin derdiyle uğraşacak vaktim yok artık değmiyor farkindayim tek hedefim üniversite geçersem inşallah kurtulurum ümidindeyim kurtuluyor mu insan? :D

• Normalde dersleriyle ugrasan bir insan degilim iste hani deli dolu ama hani zeki calisirsa yaparlardanim :D calisirsam oluyor da bende istek pek yok :D

• Bu yazdığın metni oku oku istek gelsin :D

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder

Erkekler Ne Diyor 16

• Cafelere gidebileceğim bir arkadaşım yok benim de olması da gerekmiyor. Bunu bir eksiklik olarak da görme. Seninle alay eden dengesizlere de kulak asma. Onlarla arkadaş olmadığın için mutlu olmaz lazım. Tek bir kozun var, sıkı çalış hayalini gerçekleştir. İnsanların suratına bu şekilde vurmak onlara verebileceğin en büyük ceza olur

0|0
    0|0
    • Ve sırf bu yasadiklarimdan dolayi pdr ve psikoloji istediğim doğrudur hedef belli de benim de calismaya pek gonlum yok ya bir matematik vermis Allah onla da ygs lysde fuller giderim bir yere :D :D

• Hani hastane mi okul mu anlaminda sormustum pekte ozel degil bence :D

• Farklı bir kurum :)

• kafana bir şey tak edecek ve düşünmeyi bırakacaksın. muhtemelen iş işten geçince, gençlik elden gidip, psikoloji bozulunca yaşayacaksın o anı.. ayrıca küçük ve büyük dert yok. güçlü ve güçsüz insan var. başkaları neler çekiyor deme, millet de o biçim irade var, özgüven var. yenen yeniyor senin gibileri ise sürünüyor.. valla ne desem bilmiyorum. hayatını düzene sokmak için sakın uğraşma, hayat olduğu gibi geçsin gitsin. sen sadece kafaya takmayı bir şekilde bırak.

0|0
    0|0
    • Güzel noktaya değinmişsin ben kafama fena takarım yani bir sey olduysa bir bela varsa o mutlaka halledilecek geceleri sıkıntısından uyuyamadigim falan da oluyor o derece takıyorum sorunlarımı

• Liseden sonra zaten birçoğu ile bağlar kopuyor.
    Bırak konuşsunlar alay etsinler, eglensinler.
    Sen dersine yogunlasip iyi bir yere gel ki ileride seninle denk geldiklerinde mertebenden dolayı sana saygı duymak zorunda kalsın.
    Ve o an onlarin yüzündeki utanma hissini gör ve dik dik bak, bak ki iyice utansinlar.
    Günümüzde arkadaşlık diye birşey yok gibi birşey zaten. Malum sanal ortam herkesi bağlıyor. Dışarıya cikanlarda zaten sanal ortama bağlanıp popülerlik yarisinda üst sıralara çıkmak için yapıyor.
    Az olsun öz olsun.
    Bana sorarsan hiç olmasa daha iyi.

0|0
    0|0
    • İnsan yine de arıyor hani mesela universiteme gittim yazın evime geldim bulusacak sohbet edecek dost arar insan ama yok olmadigi da daha mi iyi sanki :D bu yil en yakin arkadasim nakille baska ile gidince bildigin inek olmustum iyidir herhalde arkadassizlik :D

• Tek yapman gereken dik durmak kendin için başkalarını durdurmak için de biri senle dalga geçiyosa sende kendinle dalga geç daha fazla şekilde karşındakini bastır ama bunun ayarını iyi yapman gerek bunu yaparsan kendini yer değiştirmiş olarak göreceksin diğerleriyle

0|0
    0|0
    • Dalga konusunda kendimi gayet alistirdim ve hani bundan sonraki hedefim ne ailemin ne de kendi basimin one egilmemesini istiyorum. Ha bir de babamin kizim yaz tatili kitap okuyun, kizim bos vakitlerinizi degerlendirin, kizim şu bu kadar puan almis gibi laflarindan kurtulmak :D ablama da ayni seyleri yapti ve ablam sirf babamin cenesinden kurtulmak icin odasindan cikmadi. Bense bir sey derse direk laf ediyorum sen oku kitap bende okurum diye burda kaybediyorum sanirim :D

• Bak güzel örnek vermişsin. O Hayko Cepkin'e Fizikİ güzelliği olanları yerden yere vuran Okan Bayülgen saygı duyuyor. Ona özeniyor. Arkadaşları da kafana takma bence Herkes ile konuşmayı dene sonuçta kimse aynı hayatı yaşamıyor. Kimi sosyal kimi asosyal. cafeye gtmek istiyorsan yine git. İçten ve samimi olan sen ol. Sen insanlarla tanış.

0|0
    0|0
  • yapabileceğin kendine güvenmek olur sonrasında görünüşünü ya da diğer insanların dediklerini aldırmadan yaşa zor bu biliyorum ama en iyisi bu mümkün olduğunca sosyal olmayı dene gerek sanalda gerek gerçekte arkadaş edinmelisin gerçekten konuşabileceğin

0|0
    0|0
    • Sanalda yeterince sosyalim :D surekli yabancı dizi , film izliyorum sinava da yavas yavas calismaya basladim :D yani zorlanmiyorum alistim da aslinda disari da cikiyorum ama ev filmler falan daha eglenceli geliyor :D

• Biraz sert olmaya çalıs olamıyorsan, seni böyle kabullenecek sert bir erkek arkadaş bul, aslında olabilir yani sağ gözünün böyle şeyleri etkilememesi lazım, yaşamadığım için pek fazla tavsiye veremem, ama yaşamak isterdim

0|0
    0|0
  • Buradan kafa dengi biri bulabilirsen senin açından iyi olur.
    Tabi dikkatli olman lazım herkese de güvenilmez.

0|0
    0|0
    • Herkeste cikar iliskisi.. ve bulundugum yer kirsehir. Burda millet calisiyosa dost olmadiginda gezcek yer olmadigindan sinavlarda iller arasinda 1. Oluyor :D :D

• Doğru kişiye çatmıyorsun o zaman. :) İyi insanlar da daha halen var sayıları çok az da olsa.
      Bizim burada da gezecek yer yok. İlçeler arası hep birinci çıkıyoruz demek isterdim ama maalesef gezcek yer olmadığı halde birinci çıkmıyoruz. :D Herkesin elinde telefon. :)))

• Çaloş ve güzel bir üni kazanmaya düzgün biyere girmeye çalış eminim karakteri dha kaliteli arkadaşlıkların olacaktır seni dha cok seven birileri olacaktır lise ergen ve totoşların okuludur.. bir an önce kurtulman dileklerimle canm bnim..

0|0
    0|0
  • Yalan dünyanın yalancı insanlarına bakarsan daha çok psikolojin bozulur sen dünyaya ayak uydurma bırak dünya sana ayak uydursun görünüşünle alay edenler ya aynaya bakmamışlar ya da ne olduğunu bilmiyorlar varlığım olay yokluğum koyar de geç

0|0
    0|0
  • Çok uZun okuyamadım

0|0
    0|0
  • hayatını yazmıssın gı

0|0
    0|0
  • Şı zıkımı kısa öz yazsan da okusak

0|0
    0|0
  • Özel ilgi bekleme insanlardan tek sorunun bu biri seni özel görüyorsa zaten o ilgiyi gösterir

0|0
    0|0
    • O ilgiyi göstereni de zaten babasi vefat etti bir çukura battı 3 yıllık iliskimizden sonra sınava hazirlaniyor bir de birkac yeterli sebeple benimle cukura batmasın diye bıraktım...

• tamam bıktıran ne sınava hazırlık stressi sarmış seni yanlış anlama ama bir orgazm ol ve ders çalışmaya başla

• okuyamadım kardeş durumumuz yoktu

0|0
    0|0
  • Güzel kardeşim her insaqnın bir kusuru vardır. Allahta seni böyle yaratmış canını sıkma hangimiz dört dörtlüğüz ki? Güçsüz görünmenin sebebi arkadaşlarının yaptıkları pislikler. Onlara inat daha güçlü olman gerekirken pes etmenin ne mantığı var?

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• Bazen yalnız kalmak inan daha iyi kendi sınıfında sıkıntılar yaşıyosan başka sınıflardan biriyle arkadaş olmayı dene onu da bulamadıysan tek takıl emin o daha havalı görünürsün ama önce kendine güven ve kimseye ihtiyacın olmadığını hatırla ama en önemlisi kendine güven ezdirme kendini her denileni yapma mesela içinden glmiyosa emin ol sıkıntılı bile olsa geçecek o 1 yıl dalga mı geçiyolar seninle sende kendinle barışık ol sen onları umursamadığında bir süre sonra onlar da vazgeçeceklerdir :)

0|0
    0|0
    • Okulumuz 2 şube ve diğer sınıf tamamen sorunlu bir sınıf geçsem daha kötü :D dalga gecilme konusuna da alistim yalniz kalmaya da alisiyorum ama insana koyuyo hani ve basarilarimla bile dalga gecer duruma geldiler biliyorum surda 4 5 yil sonra ben daha iyi yerlerde daha yuksek paralar kazanabilirim ama onlarin bana yasattiklari parayla falan degil huzurla karsilik bulsun kim haksiz yere ne yasattiysa huzuru bozulsun Allahindan bulsun istiyorum bulmuyo ona deliriyorum :D

• Herşeyin bir zamanı var bekle umursama kendi kendine takıl sormak istediğin bişey varsa mesaj atabilirsin elimden geldiğince yardımcı olurum :)

• Senin problemlerin var insanların değil

0|0
    0|0
    • Bu 1 yılda ben bunu insanlara nasil anlatayim... hadi universitede bir sekilde kurtulurum

Yükleniyor...