Sizce neden olabilir?

Sizce neden biri okul hayatında dislanir? Yakın çevresinde sevecen iyi niyetli görülen kişi için soruyorum. Lütfen demek ki kötü biri gibi cevaplar vermeyin. Mantıklı cevaplar bekliyorum.

0|0
2|5

En İyi Erkek Görüşü

• Binbir türlü insan tanıdım. Bazı tecrübelerimden yola çıkarak fikrimi söyliyim. İnsanlar korktukları zaman saldırganlaşır ve savunmaya geçerler. Yöntemleri de karşısındakini küçültmektir. Ama bak çoğu bunu bilinçli yapmaz. Beyinleri savunma mekanizması olarak, karşısındakinin küçük biri olduğuna kendini inandırmak içim böyle yönteme başvurur. Yani ezdiği, dışladığı, itibarsızlaştırmaya çalıştığı birisi varsa o kişide olan bişeye imrenmiştir ve o yüzden yapıyodur. Tekrar söyliyim bunları bilinçli olaral yapmıyo çoğu. Tabi istisna bazı kötüler var. Ama bunu yapanlar genelde aşağılık kompleksi olan, kendini ispatlamak ve toplumdan dışlanmaktan korkan basit insanların hareketleridir. Kendilerini yargılama ihtiyacı da duymazlar çünkü içlerinde biraz kibir de vardır. Kısacası sorun dışlananda değil, dışlayandadır. Üzülürüm o insanlara. Gerçekten zavallılar.

0|0
    0|0
    • Kıskançlık olabileceğini de düşünüyorum. Çok basariliydim ve öğretmenlerim beni seviyordu

• Zaten kastettiğim bu. Kıskanılan bir şy olur hep. Bu başarı olur başka bişey olur. Sadece genelleme yaptım ben. Ama başarılı olan siz ve sizin gibilere böyle davranılması o insanların anormalliğinden başka bir şy değil.

Erkekler Ne Diyor 4

• Yeterli detay vermemişsin. Milyon tane nedeni olabilir

0|0
    0|0
    • Yani sanki bana şey gibi geliyor. Ilk başta Nazlı hassas bir çocuktum. Çok başarılı olduğum için kiskanildim ve kötü davrandılar. Bu da bilincaltimda okula yönelik olumsuz kalıplar geliştirdi. Şimdi ise kursa gitmek istiyorum ama korkuyorum okuldaki gibi olur diye. Oysa ki normalde muhabbet eden biriyim.

• Hmm mantıklı. Temel vardır bende bununla ilgili. Yaşananlar da pekistirmistir

• Olabilir öyle de

• İnsanların arkasından konuşuyordur antipatiktir

0|0
    0|0
    • Bu cevabindan net bir şekilde önyargılı olduğun görülüyor. Soruda belirttim üstelik kötü biri değil diye.

• Yoo senin istemedigin cevap bu sana olanı yazıyorum simdi.

Insanlar mal iyi olmasini kiskaniyor tum dunya bla bla bla

• farklı demek ki.

0|0
    0|0
    • Ne farkliligi mesela?

• Tanımıyor bilemem. Farklı olanlar dışlanır. kafa yapısı olabilir ırkı olabilir bilemem

• Kıskanıldıgı ıcın.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• Egolu ve saçma insanlardır. İnsan dedigimiz kişi de bulunan vicdan duygusundan yoksundur. gerçekten gereksiz tiplerdir olsa da olur olmasa da olur hesabi konuşmak istersen bu konuyu mesaj at konuşalım canım. Takma boyle insanlari durum seninle alakalı ise eğer

0|0
    0|0
    • Önyargı tavan olmuş sende eğer ki dislanan kişiden bahsediyorsan. Ne biliyorsun belki çevresindekiler kötüdür. Cidden ayıp ya.

• Takma canım çekemiyorlardır. onlarin olmak isteyipte olamadigi bir kişiliksindir onlarda akıllarınca saçma bir yol bulmuşlardir. dedigim gibi konusmak istersen yardimci olmak isterim

• Sağol canım. Ben artık bunları pek konuşmak istemiyorum. Insanlar da bunaliyor çünkü çok doluyum

• Herkes kendisini üstün göreceği birinin olmasını istiyor. Çok acımasızca

0|0
    0|0
Yükleniyor...