Sizce suriyelilere vatandaşlık verilmeli mi?

Nedeninizi belirtin 😄

• Hayır
    14% (6)25% (15)20% (21)Oy Ver
  • Hayır
    12% (5)18% (11)15% (16)Oy Ver
  • Kesinlikle hayır
    74% (32)57% (35)65% (67)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
9|22

En İyi Erkek Görüşü

• Bu ülkede 11 milyon iş arayan genç kız ve genç delikanlı var... Gelir dağılımında uçurum var... Bir yanda 1300 Lira maaş... Diğer yanda 70.000 Lira maaş.. Paran varsa bu uçurumu kapat... Ayranın yok içmeye atla gidiyorsun kenefe... Derler.. O adamları vatandaş yapıp yardım yardım diye diye .. KİMİN PARASINI DAĞITACAN ? BABANIN PARASINIMI ? 77 MİLYON İNSANIN ÖDEDİĞİ VERGİSİNİMİ ? NE HAKKIN VAR ?

1|0
    0|0
    • Yardım etmek isteyen Müslüman kardeşlerimiz varmış bencillik yapma lütfen! Ulan çok yardım etmek isteyen varsa onun hakkından kesersin olur biter.

• Yardım kuru lafla olmaz.. Al evine bir odanı ver... Evinde mutlu mesut yaşasın.. Sen alışveriş ve mutfak işlerini hallet... Ve çamaşır yıka yeter...

• Almanya Türkleri evine aldı ya

En İyi Kız Görüşü

Erkekler Ne Diyor 21

• Adı üstünde suriyeli türk vatandaşı olmayı hakedecek ne yaptılar? Fare gibi ülkesinden kaçan biri bırak vatandaşımız olmayı haketmeyi o çadır kentten bile çıkmayı haketmiyorlar

1|0
    0|0
  • Amerika vatandaşlık vermeden önce eşşeği sudan getiriyor bizimkiler vermek için can atıyor. Kesinlikle belli şartlar altında verilmeli gerçekten ülkeye yararı olacak kişiler ise verilebilir ama sınavsız üniversitesiymiş, herkese vatandaşlıkmış. Bunlar ülkenin değerini düşürür.

1|0
    0|0
  • Ülkede hiçbir sorun yokmuş gibi bide bu çıktı ulan işsizlik oranı zaten çok yüksek ekonomi yok bişey yok bide bunları çıkardılaf başımıza

1|0
    0|0
  • Onlara yağmurlu havada su olmaması lazım

2|0
    1|2
  • yakında biz suriyeye mülteci gidecez ya

1|0
    0|0
  • şıklara güldüm istemsizce :D

1|0
    0|0
  • ya tayyip sizden cimri sizden bencil (vatandaşlıga karşi çikanlar). bu vatandaşligi verirken zengin suriyelilere. doktorlara vs vs önde gelenlere vericek fakir fukara gene ölecek anlıcagınız.

0|0
    0|0
    • Fakirinden zengininden banane kardeşim. suriyeli suriyelidir. Kendi vatanına sahip çıkamamış korkaklar sürüsü doktor olsalar ne yazar.

• @zifirkral Sen her şeyden önce kendinle çelişiyorsun. Evet sen de bir görüş savunuyorsun fakat bunun doğru olduğu ne malum? Nereden biliyorsun benim görüşümün yanlış olduğunu da eleştirip bencil damgasını vuruyorsun. Ayrıca ben bencil olsaydım kendi çıkarımı düşünürdüm. Vatanını seven bir insanın bu konuda bencil olması sizin Müslümanlığı kullanarak fikrinizi dayatmanız kadar saçma. Düşünleriniz çok saçma Allah ıslah etsin. Iyi geceler.

• Sizce bu kadar basitmi düşünüyorum ben sizi kendinizi sorgulamaya davet ediyorum kendinizi gözden geçirmenizi istiyorum benim dediğime inanmanızı değil sadece kendinize kendi tarafınızı tutmadan gerçekleri anlatmanız birde hatırlatırım soruda belrttiğiniz şıklar sizin istekleriniz doğrultusunda tartıştığımız şey bu isterseniz başa dönüp bir kontrol edin

• Ey inananlar, içinizden bir topluluk, başka bir toplulukla alay etmesin, olabilir ki alay edilenler, öbürlerinden daha hayırlıdır ve kadınların bir kısmı da başka kadınlarla alay etmesin, olabilir ki alay edilen kadınlar, öbürlerinden daha hayırlıdır ve birbirinizi kınamayın ve kötü lakaplarla çağırmayın; inançtan sonra buyruktan çıkmışlara ait adlar, ne de kötüdür ve kim tövbe etmezse artık onlar, zulmedenlerin ta kendileridir Hucurât / 11 Kimseyi kuçuk gormiyeceksin hakaret etmiyeceksin

0|1
    0|0
    • Sen çok yanlış anlamışsın.

"Ey mü'minler, (savaşta) toplu halde kâfirlerle karşılaştığınız zaman, onlara arkanızı dönmeyin (korkup kaçmayın). Tekrar savaşmak için bir tarafa çekilme ve diğer bölüğe ulaşıp mevzi tutma durumu dışında kim öyle bir günde onlara arka çevirirse (korkup kaçarsa) Muhakkak ki o, Allah'ın azabı ile döner, yeri de cehennemdir. O ne kötü varılacak yerdir." (Enfal, 15-16)

• Ne yapalim kardeşim kaçip gelmişler öldurelimmi? Keselimmi? Onlar musluman kardeşimiz biz yardim etmicezde kim edicek onlara? Öyle boş boş dolaşcaklarina vatandaslik verilsin daha iyi

• Daha öncede söylemiştim. Bu topraklar üzerinde hakkı olmayan hiç bir millete vatandaşlık verilemez. Kamplar kurulur savaş bitince geri gönderilir. Kendi vatandaşından üstün tutmak ne demek.

• Görgüsüz edepsiz ahlaki kurallarda tamamen uzak yaşamış ve bu ülkenin kalitesini ayaklar altına alacak kadar düşük insanlar ne işi var bu ülkede adamalar ahlaktan haberleri yok metroda otobüste orda burda zaten yetti kadar edepsilik halindeler vatandaa olsalar ayvayı yedik

0|0
    0|0
  • Vatandaşlık verilmeli, ben kararı destekliyorum.

0|1
    1|0
    • Uyumak sizin işiniz. Bizim ne haddimize 😄

• 11 saattir çalışıyorum ve 120 çağrı cevapladım yoruldum elbette uyumak hakkım. Benimle laf yarışına girme lütfen. Herkes gibi düşünmek zorunda değilim kimse beni ilgilendirmiyor düşünce olarak. Senin görüşün sana benim ki bana. Benden hem yaşça küçüksün hem bir hanımefendisin saygımızı birbirimize karşı koruyalım. Tekrardan hayırlı geceler dilerim..

• bip boooioppp piiiiiiiiiiiiimm Suriyeiliii huaaa soooo goddd

0|0
    0|0
  • bugün vatandaşlık yarin bagimsizlik verirler

0|0
    0|0
    • Şüphem yok. Bizi göndermeye çalışırlar hatta

• Genelemme yapman yanliş kardeşim turkten iyi arap var

• @MatudiCharo oyle olsa başımın ustunde yeri var

• Hayırdan başka seçenek vermedin suryeli olması bir seviyemi bu hiç insani değil

0|0
    0|0
    • Onları aldık da ne oldu. Hayvan onlardan daha üstündür. Hem buraya besleme gibi gel hem de vatandaşlarını katlet, taciz et, tecavüz et.. artık sen devamını getir.

• Hakkını yiyen varsa gidip tek tek bulup tektek muamele yapacaksın ihtimallerle değil

• Keşke 1 2 kişi olsaydı.

• bu soru kaç kere gelicek daha? her seferinde hayır demekten bıktım yeter artık sorup durmayın

0|0
    0|0
  • hayır

0|0
    0|0
  • suriyeli gondiklesin bizi vallah yeter xD

0|0
    0|0
  • :D tayip utanmasa suriyelileri kıçımızada sokacak

0|0
    0|0
  • Nolamaz

0|0
    0|0
  • S. ikecek avradıda biz verelim paşalar gibi bakarız içleri rahat olsun.

0|0
    0|0
  • Hayır, Verilmemeli.

1|0
    0|0

1 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Kızlar Ne Diyor 8

• Bence kesinlikle verilmemeli. Simdi bazilariniz karsi çıkabilir senin vicdanin , insani duygularin yok mu diye? Ama kimse kusura bakmasin... vatandaşlık verilecegi yetmiyor bir de ev verilecekmiş. Yuh yani, benim vatandaşım ac susuz sokaklarda yatsin , 1 ekmeğe muhtac olsun ama kendi ülkesine sahip cikmayan elin suriyelisinin yedigi önünde yemedigi arkasinda olsun. Üstelik bizim ülkemizde , TÜRK bayraginin gölgesinde rahat rahat yasayip bir de o bayraga kufredenler varsa asla vatandaslik verilmemeli.(basimiza gelen bir olaydan ötürü bu bayraga küfür meselesini yazdim ama tabiki. tum suriyeliler ayni seyi yapiyor demiyorum)

1|0
    0|0
    • Vatandaşlık verilmeyi geçtim bence bazıları vatandaşlıktan çıkarılmalı.

• Haklisin valla... bu gidişle bizim ülkemizin de suriyeden farki olmayacak diye korkuyorum acikcasi

• Verilmemeli.

1|0
    0|0
  • Kesinlikle hayir

1|0
    0|0
  • HAYIR

1|0
    0|0
  • Kesinlikle hayir nedeni; Vatanindan kacip Türkiye'ye sığinan insan yarin Türkiye'de özerklik ister.

1|0
    0|0
  • Evet verilsin. Sonucta 5 yilda turkiyede kalmis olan bir isi olan ve bir suru daha sartlar ile vatandaslik verilecek.

0|1
    0|0
  • Verilmeli... Yöntem çok basit Suriye'de vatanımız Suriyelilerde vatandasımız savassız kansız toprak alıyoruz

0|0
    0|0
    • Hangi topraktan bahsediyorsun anlamadım. Ne ara toprak aldık haberimiz olmadı 😄

• Daha çok araştırmanız gerekecek gibi gözüküyor iyi geceler

• Kadir mısırlıoğluna pek takılmayın 😄 size de iyi geceler

• Kesinlikle hayır

0|0
    0|0
Yükleniyor...