Savcılık ; telefonda neler konuşulduğunu döküman şeklinde öğrenebilir mi?

Lütfen sadece bilen arkadaşlar mevzu derin bu konuşmalar kayıt altına alıyor mu gsm şirketlerinde

Güncellemeler:
Sesli konuşmadan bahsediyorum arkadaşlar mesajlardan değil
Bb.

0|0
6|19

En İyi Erkek Görüşü

• Önceki konuşulanları öğrenemezler, tekrardan dinleyemezler. Ama numarayı dinlemek için savcılık izin verdiyse eğer, dinlemeye başladıkları günden itibaren kayıt altına alıp, ancak o şekilde dinleyebilirler.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 18

• Hayır. O kadar veriyi nereye depolayacaklar.

0|0
    0|0
  • Gsm şirketleri belli bir süre de olsa kayıtları saklamakla yükümlüdür ve mahkemenin vereceği karar doğrultusunda bu şirketlerden mahkeme bu kayıtları talep edebilir eğer siz bir kişinin dinlenmesi hususunu soruyorsanız bunun için dinleme kararı gerekmektedir bu karar olmadan dinleme yapılamaz

0|0
    0|0
    • Mesajlar çıkar ama sesli konuşma çıkmaz mı

• Savcılığa gidersin başvuruyu yaparsın aradan belli bir süre geçer ondan sonra tahkikat başlar ondan sonra gsm şirketinde duruyor oluşa alırlar ki birde şöyle bir durum var her gün aynı konudan o kadar çok insan başvuruyor ki savcılık umursamıyor artık

• Yani bütün herkesin telefon konuşması kayıt altına alınıyor mu diyorsun

• Kim bilir ne halt yedin.

0|0
    0|0
  • sesli kayıt yok ama kim kimi ne zamn aramış var. Sdadece resmi kayıtlar savcı isterse dinlenemeye alınır

0|0
    0|0
    • Önceki sesli konuşmalar uçtu gitti yani

• Yok şimdi mahkeme verdim diyelim bir hafta önceki sesli konuşma kaydedilmiyor mu bir daha arayacağını sanmıyorum benim istediğim eski konuşmaları atmak önüne

• kaydedilmez malesef. Çünkü özel hayata müdehale anlamına geliyor.. Kimse kaydedemez

• Evet

0|0
    0|0
  • Hayır. Sadece savcılık kararı ile teknik takibe alındıktan sonra dinleme olur. O zaman tape denilen dakikası saniyesi ses kaydı ve dokümanı olur. Gsm operatörü ses kaydı yapamaz. Suçtur.

0|0
    0|0

• Mahkeme kararı olmaksızın kimsenin görüşmeleri kayıt altına alınamaz !
    Bu anlamda görüşme ve mesajların içerigi kayıt edilmediği için sonradan alınan kadarla dahi ögrenmek mümkün degil ancak hangi saat de kiminle görüştü kiminle mesajlaştı onlar kayıt altında ulaşılabilir

0|0
    0|0
    • Yani mesajlar çıkar ama sesli konuşma çıkmaz öyle mi

• Sadece saati ve kiminle görüşüldüğü çıkar

• Yok önce misal suç işle sonra takibe alır telefonu öyle dinler ama suçun yok adamın işi gücü yok seni dinlicek değil ya sanki

0|0
    0|0
    • Bana 1 hafta önce telefonda tehdit edildi ve o kişi artık beni aramıyor o konuşmalar hiçbir şekilde bulunmaz mı

• Bence uğraşma hiç para vermeden müşteri hizmetlerini ara numaranın son 2 hanesimi son 4 hanesimi degisiyor değiştir

• Hayir sadece arama yaptigin numaralar gsm operatorlerunden alinir dinleme karari eger savci uygun girurse olur onunda sartlari vardir

0|0
    0|0
    • Bir hafta önceki sesli konuşmalar öğrenilebilir mi

• Yani ama bir iddaya gore evrende hicbirsey kaybolmaz😊😊😊😊

• Oda benim işime yaramaz ya 😔

• Telefondaki konuşmalarınız eğer illegal ise ve yahut karşı tarafı tehdit edici birşey ise ve ya rahatsız başsavcılık bu durumu bulunduğun operatörden ister ve öğrenir mahkemeye sevkeder.

0|0
    0|0
  • Ögrenemez konusulanlar kayit altina alinmaz

0|0
    0|0
    • Mahkeme kararıyla dinleme kararı olması şart mı yani

• Evet. Yoksa olmaz askeriyede ögretiler bize bunu

• Savcı isterse evet

0|0
    0|0
  • Dinlenme karari alinmamis daha nasil bulcaklar sesli konusmayi?

0|0
    0|0
  • Savcılık kararıyla daha önceden alınmış dinleme karar varsa noktasına kadar herşey çıkıyor. Eğer süren mahkeme talep ederse daha öncede savcılık kararı olmasada yazışmalar sms lerr facebook watsap yazışmaları döküman halinde sunuluyor.

0|0
    0|0
    • Peki sesli konuşmalar onlar kayıt altına alınmıyor mu

• Savcılık kararı olmadan seslii görüşmeler kayıt altına alınamaz.

• Evet alınıyo

0|0
    0|0
  • İşleri güçleri yok senin ponçik ponçik konuşlarını kayıt edeceklerdi he mi?

0|0
    0|0
  • alınır devlet istedikten sonra herşeyi öğrenir

0|0
    0|0
  • evet her şeyi bulabilir

0|0
    0|0
    • Şimdi bak istese senin 1 hafta önce biriyle telefonla neler konuştuğunu öğrenebilir mi bu benim için çok önemli

• Hayır mesaj deniyorum sesli konuşma

• yok onu takibe almaları lazımdı önceden yoksa mümkün değil

Kızlar Ne Diyor 6

• Önceki konuşmalarını değilde savcılık kararıyla o günden itibaren her anın dinlenilebilir.

0|0
    0|0
  • Çıkar çıkar. Başıma gelmişti de bir olay. Adam dedi ki istersen konuşmaları doküman olarak çıkarıp dava açalım filan demişti. Tanıdık bir emniyet müdürüydü yani.

0|0
    0|0
    • Şimdi bir hafta önce telefonda tehdit edildim o kişi beni bir daha aramıyor o bir hafta önce telefonda ne konuştuğumuz çıkar mı yani neler konuşulduğu dinleme kararı olmadan

• Dinleme kararı ne ablacım? Polise gider anlatırsın durumu, mahkeme filan uğraşcaksan yaparlar bişeyler. Çıkar diye biliyorum.

• Numara çıkar mesaj cikar

0|0
    0|0
  • Öğrenir

0|0
    0|0
  • Evet

0|0
    0|0
  • Ogrenir

0|0
    0|0