Allah ın varlığının delilleri?

Merhaba arkadaşlar ben her zaman inançlı bir insan olmuşumdur cahil olduğum çok konu var ondan bunu sormaya karar verdim öncelikle YOBAZ hiçbir şeyi araştırmayıp sağdan soldan duyan mantıksız akılsız insanların görüşlerini bildirmesine gerek yok.

Arkadaşlar bir yaratıcının olduğu kesin ama doğru dinin islam olduğunun kanıtı nedir? veya dinlerin doğru olduğunun? Kuran-ı Kerim çok fazla tekrar geleceğe ait bilgisiz dönemini içeren kanıtlamayacak olaylarla dolu ayın ikiye bölünmesi falan filan balçığa batan güneş vb. olaylar içeriyormuş kitabı okumadım bu sebepten bunlarıda cahilce yazıyorum aydınlatmalarınıza açığım çok fazla din var ve hepsi kendisinin doğru olduğunu söylüyor bizim Müslaman olmama sebebimiz ülkemizden kaynaklı yani Hindistan da olsak budizm japonya da olsak şintoizm amerika da hristiyan olacaktık belki islam ülkelerinin hali belli batmış durumda islamın getireceği barış ve huzur sıfır din e yüklemek saçma olur bunu insanların suçu da vardır tabi deist ateist ve inançlı arkadaşların yorumlarını bekliyorum neden islam? araştırması olmayanlar yorum yapmasın.

Yani sizce böyle müthiş bir kitabı indiren yüceltilen varlık cennet cehennem i gitceğimizi bilemez mi?
veya gelecekten bilgiler veremez mi?
anlatımını kısa ve sade yapamaz mı?
ve bunun gibi bir çok soru

0|0
37

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 2

Erkekler Ne Diyor 6

Yükleniyor...