Allah ın varlığının delilleri?

Merhaba arkadaşlar ben her zaman inançlı bir insan olmuşumdur cahil olduğum çok konu var ondan bunu sormaya karar verdim öncelikle YOBAZ hiçbir şeyi araştırmayıp sağdan soldan duyan mantıksız akılsız insanların görüşlerini bildirmesine gerek yok.

Arkadaşlar bir yaratıcının olduğu kesin ama doğru dinin islam olduğunun kanıtı nedir? veya dinlerin doğru olduğunun? Kuran-ı Kerim çok fazla tekrar geleceğe ait bilgisiz dönemini içeren kanıtlamayacak olaylarla dolu ayın ikiye bölünmesi falan filan balçığa batan güneş vb. olaylar içeriyormuş kitabı okumadım bu sebepten bunlarıda cahilce yazıyorum aydınlatmalarınıza açığım çok fazla din var ve hepsi kendisinin doğru olduğunu söylüyor bizim Müslaman olmama sebebimiz ülkemizden kaynaklı yani Hindistan da olsak budizm japonya da olsak şintoizm amerika da hristiyan olacaktık belki islam ülkelerinin hali belli batmış durumda islamın getireceği barış ve huzur sıfır din e yüklemek saçma olur bunu insanların suçu da vardır tabi deist ateist ve inançlı arkadaşların yorumlarını bekliyorum neden islam? araştırması olmayanlar yorum yapmasın.

Yani sizce böyle müthiş bir kitabı indiren yüceltilen varlık cennet cehennem i gitceğimizi bilemez mi?
veya gelecekten bilgiler veremez mi?
anlatımını kısa ve sade yapamaz mı?
ve bunun gibi bir çok soru

0|0
3|7

En İyi Kız Görüşü

• https://youtu.be/zR6kNEE5Dy8 Lütfen izle bunu..

0|0
    0|0
    • anlatım çok kötü ya mimikler el hareketleri falan sen açıklar mısın direk ne anlatıyor bu

• bılıyorum ben video da ızledım benım görüşümde o yonde matematikci abımızıde tanıyorum youtube dan. ben arkadasın ustun körü okudum o yuzden oldu :D:D 2 kere okumakta fayda var her zaman

• @alendelon123 hı tamam anladım :)

En İyi Erkek Görüşü

• bende monoteistim yani inanç tanımlamam bu dinim akılcılık, barışçılıktır (islam barışçılık demektir) ama gördüklerim beni daha çok fıtrata yönlendirdi yani kitaba değilde fıtrata çünkü kuran ciddi anlamda tahrif edilmiş bir kitap anlamlar kaydırılmış adete şirk tuzakları kurulmuş saçma yerler var biraz okuyorsun güzel biraz okuyorsun saçma araştırdıkça pekçok şeyin aslında öyle olmadığını gördüm kurana inanıyorum bu arada bence tanrıdan gelen bir mesaj

0|1
    0|0
    • teşekkürler paylaştığın için :)

Kızlar Ne Diyor 2

• Aynaya bak

0|0
    0|0
  • kardeşim al eline bir tefsirli kuran ı kerim oku o zaman her şeyi kendi kafanda çözersin bende okuyorum

0|0
    0|0
    • sana yardımı oldu mu? mesela etkilendiğin bir yeri der misin?

• oo çok oldu ben müslğmanım zaten ama daha çok kafir gibi yaşıyordum şimdi tam anlamıyla müslüman olmaya karar verdim yakında tesettüre gireceğim ve inşallah bu yaz umreye gideceğim etkilendiğim bir yer yok bir sürü yer var o kadar çok ki bence bir oku sana sözler köşkü ve hayalhanem youtube kanalllaını önerebilirim orda istediğin soruların cevabı fazlasıyla var bir bak derim ;)

• teşekkürler ilgileneceğim bunla

Erkekler Ne Diyor 6

• Bak canım kardeşim...
    Sana olayın temelini anlatayım:

"Bir yaratıcının olduğu kesin" diyorsun... Ama buna kanıt arıyorsun... Olay bu noktada, yani daha işin başında patlıyor... Kesin var ise neden kanıt arıyorsun? Kanıt arıyorsan kesin var olduğuna nasıl eminsin?

Sana bu sorunun cevabını vereyim çünkü kilit nokta bu:

Sen inanmak istiyorsun. Varlığı ya da yokluğu çok da önemli değil. Zaten hiç kimse sana kanıt sunamayacak. "Kainatı, insanı, canlıları, bulutları biz yapmadık, demek ki bizden güçlü biri var, o yaptı!"dan öte hiç bir açıklama ya da kanıt bulamayacaksın. Çünkü yok. İşte sorun şu ki, 1000 yıl önce de gök gürültüsünü allah yapıyordu... Şİmdi elektrik yükleri yapıyor. Bu sefer de "onu kim yaptı? Bunu kim yaptı?" gibi aslında hiç bir şekilde kanıt, açıklama olmayan gereksiz bir kahvehane sohbetine dönüyor olay. Açıklayamadığımız şeyi allaha bağlama ucuzluğuna...

Sen allah fikrine inanmak istiyorsun çünkü ona ihtiyacın var. HAyat zor, dünya zor, sevgi şefkat zenginlik keyif mutluluk zor. Ve öleceğiz. HEpimiz öleceğiz. Bu b. ktan dünyaya ve hayata, ölüp gideceğimiz fikrine karşı bir anlam katmak ve seni seven, zor anında sırtını sıvazlayıp saçını okşayacak şefkatli bir baba desteğine ihtiyacın var. İşte buna allah ismini verdiniz siz...

HEr bebek ateist doğar... Sonra allaha inandırılır. İnsanoğlunun tarihi 200.000 yıl, inançların, dinlerin, "allah" ya da "yaratıcı" kelimesinin tarihi 12.000 yıl. 188.000 yıl ortada bir din, allah, tanrı, yaratıcı vs. yoktu. Allah nerdeydi o zaman? Uyuyor muydu? Dinleniyor muydu? Dünyadaki milyonlarca kulu neyin doğru neyin yanlış olduğunu neye göre seçiyor, hayatlarını neye göre yaşıyorlardı? Nerdeydi allah?

Unutma ki dünyada yaklaşık 4300 din ve yaratıcı var. Hangisine inanırsan inan, 4299 tanesi için günahkar, ateist, cehennemliksin.

Çünkü ortada ne bir yaratıcı var, ne de başka birşey. Dinler de tamamen insan ürünü.

Umarım gerçekleri görecek cesarete sahip olursun... Kal sağlıcakla...

0|0
    0|0
    • Çok güzel anlatmışsın teşekkür ederim benim olay yaraticidan cok din katiliyorum dusuncelerine

• rabbim bize düşünme bağşetmiş zeka vermiş iyiyi kötüyü ayırt etmeyi vermiş. gelecekten bilgiler kur'anda zaten var. mesela kıyamette o günün nasıl olacağı vs. gökyüzü nasıl olacak vs. gibi. bizim kaderimiz zaten bellidir anayol ama tercih ettiğimiz seçimler verdiğimiz kararlar (iyi, kötü) kaderimizi şekillendirir ara yollara saparız. ama nihai olarak yine bütün yollar anayolda birleşir

0|0
    0|0
    • kıyamet i herkes uydurup böyle olabilir diye bir hayal gücüyle yazabilir insanlar neler kurgulayıp kitap yapıyor bilim gibi gerçekliği kesin olan bilgilerden bahsediyorum ben

• sen kur'an ı kerimin allah tarafından yazıldıgına mı inanmıyorsun. bence youtubeda kuranla ilgili videolar var onları izle derim

• tamamdır teşekkürler

• kusursuz olan islam dır ınsanlar degıl bu 1. 2 sebep se söyle anltayım dıyelımkı senı dırek attılar cehenneme sen demezmısın kı benım sucum neydı de ben cehenneme dustum dıye neden onlar cennette ben cehennemdeyım bu yuzden dunyadayız yanı ALLAH senın cennete veya cehenneme gıdıcegını bılıyo. ama senı dırek cennete koydu dıyelım bu durumda sen dıger ınsanların neden cehennemde oldugnu asla bılemezdın

0|0
    0|0
  • bak şimdi şöyle düşün bide o zaman okumanın anlamı ve bu sorular sana birşey kazandırmaz kaybettirir maalesef sana katı bir örnek vermek zorundayım şimdi allahın varlığını kanıtlamaya çalışırsan bütün ömrünü dünyayı gezmekle ve aramakla uğraşırsın uğraşırsın uğraşırsın ama sonuç tekrar bir çıkmaz bence bu sorular derin bir deniz içine girsen çıkman yıllarını alacak ama yinede sen bilirsin

0|0
    0|0
  • Bunuda açıklayın ateyizler

0|0
    0|0
  • Allah falan yok allah öldü hadi geçmiş olsun

0|0
    1|0
Yükleniyor...