Ne yapacağım ben?

Ailem o kadar baskıcı ve kısıtlayıcı ki. Zamanında bana çok baskı yaptılar, ben özgür ruhlu kurallara uymayan bir çocuktum ve onlara baş kaldırdım. En sonunda da delirdim zaten. Ama kardeşim tam tersine uysal bir çocuk, her şeyden korkar anneme danışmadan asla bir şey yapmaz. Bugun bir hata yapmış ve annem sanki cok kotu bir sey yapmış gibi anında 'cezalisin, görürsün sen bir daha bisiklet sürmeyi' vs dedi. Ben delirdim ama o cocugun o şekilde korkak buyumesini istemiyorum. Şu son 2 gune kadar aileme saygim sevgim vardi ama artık o da yok. Ne yapacağımı bilmiyorum.

0|0
2|3

En İyi Erkek Görüşü

• Bence fazla agresif yaklaşıyosun. Biraz daha detaylıca öz eleştiri de yaparak ailene olan hislerini tekrar gözden geçirmeni öneririm. Önceden saygı sevgi duyardım demişsin ama hep özgür ruhlun ve baş kaldıran bir çocuktum diyosun. Ailesine saygı duyan sevgi duyan biri, baş kaldırmaz. Ailesine baş kaldırmayan biri de korkak, uysal biri demek değildir. Yaptıkları kısıtlamalar ya da kurallar ne elbette bilmiyorum. O yüzden sevmemekte haklı da olabilirsin. Gerçekten zorba bir ailen de olabilir. Ama bu zaman dek ailenin kararlarına tam anlamıyla saygı duyduğunu düşünmüyorum. Bu cümleler kendini haklı bellemiş birinin düşünceleri.

1|0
    0|0
    • Düşünüyorum, belki de bakış açım yanlış ama cok düşündüm bu konu üzerinde. Babamla veya kardeşimle kavga ettiğinde sadece o kisiye degil bana da tavır alan bir anneye sahibim. Neden diyorum canım istiyo öyle davranmayi diyo. Dün gece cok sert gecen bir konuşmanin ardından, benden bir hareket beklediklerini soylediler. Annemle uyumlu gecinmeye çalışıyorum, insan yerine koyup cevap bile alamıyorum sorularima. Babam desen eve 8 den once girmiyo, gelince de yemek yiyip TV başına geçiyo. En son konusmaya çalıştığımda dizi izliyorum sonra konuşalım demişti. Onlarin da hakli yonleri var tabi. Buna bir sey diyemem. Belki de biraz anlayış bekliyorumdur, zor bir donemden geçiyorum zira.

• Teşekkür ederim yorumun için :)

• Paylaşıp dertleştiğin için ben teşekkür ederim. Zor zamanını tez vakitte atlatırsın inşallah :)

En İyi Kız Görüşü

• onu da delirtirler yakında merak etme

0|0
    0|0
    • Iste ben de oyle dusundugum için napmaliyim diyorum

Erkekler Ne Diyor 2

• Baskici aile yapisinin tipik cocugu olmus kardesin. Sen ise asi. Aileni degistiremezsin. Kardesin olgun mu belirtmemissin. Eger ki olgunsa surekli konusarak atilgan yapabilirsin.

0|0
    0|0
    • Daha 11 yasinda, babamın annemin sözünden asla cikmaz. Istedigini yaptirana kadar gerekirse yalvarir. Ben asla oyle bir cocuk olmadim.

• Anladim. 11Yasinda anlayamaz su an bulundugu durumu. Bu konuda annen ile konusman yarar saglayabilir. Anlamiyo gibi dusunme. Illaki kizinin dusuncesine onem verecektir

• kaç yaşındasın sen?

0|0
    0|0
    • 18 yaşındayım :5

• Gerçekten tek taraflı. Dedem annem hakkında iftira atti, bu ortaya bile çıktı ama hala saygı sevgi bekliyorlar. Babaannem kaynanasindan nefret içerikli duygular alinca aynısını anneme yapıyor işte. Yengem desen babaannemden uzak kocasıyla yasiyodu, en sonunda anne ogul kadini delirttiler o da bosandi. Şimdi babaannem arkasindan dedikodular yaptığı gelinini ovmekle mesgul 😁

• Bir babaanne dede gelinilerine sebebsiz yere böyle davranıyorsa o ailede cidden sorun vardır. Ve bir an once çözülmeli yoksa senin anne babanda boşanma noktasına gelebilirler. böyle yaparak kendi çocuklarının yuvasını bozmuşlar bu vebalin altından kalkamazlar. Sorunlu aile kimseyle geçinemez ve sen sakın onlar gibi olma. Yoksa seninde ilerde yuvan bozulur

Kızlar Ne Diyor 1

• Onlarla düzgün bir şekilde konuş bence

0|0
    0|0
    • Anlasalar keske. Yuz kere denedik sakince konusmayi ama olmuyo

Yükleniyor...