Kızılayın kan stoklarının tükendiğini biliyor musunuz?

Kızılay bir devlet kuruluşu değildir hakları Atatürk tarafından koruma altına alınmış bir dernektir. Siz bağış yapmadığınız sürece ihtiyacı olanlar yardımlara ulaşamayacaktır..

Az önce kızılaydan böyle bir mesaj aldım ve çok üzüldüm aynı durumda biz de olabilirdik Allah yardımcıları olsun..

Acil Kan
AB (Rh-) Negatif Trombosit kana ihtiyaç vardır.
Ayrıca vermek isteyenler bu kan gruplarından da verebilir. (A Rh-) (B Rh -) (0 Rh -)
KKKA teşhisi konuldu.
Cebeci Kızılay Kan Merkezine Hastanın adı (Yusuf Serhat Dündar) ile kan verilebilir.
Veysel Dündar
05427824430

NOT: Kanları satıyor falan diyenlere lütfen itimat etmeyin.. Bir zamanlar kızılaydan kan almış biri olarak söylüyorum o kana bir gün siz de muhtaç olabilirsiniz.. Bir ünite kanla ölmezsiniz ama gerçekten bir hayat kurtarabilirsiniz.. Yapabilenler ilik ve trombosit bağışı da yapsınlar bunun için binlerce insan sırada bekliyor..

1|3
14|35

En İyi Erkek Görüşü

• Sen dediğin trombositse, Trombosit'in 5 gün ömrü var. Kırmızı kan gibi dondurup saklamak olmuyor

0|0
    0|0
    • Ya 5 gün içinde kullanıyorlarsa?

• Biliyorum yengem hemaToloji hastası sürekli trombositleri düşüyor çok sık nakil yapılıyor.. Geçmiş olsun çok zor

• Sağolasın, size de

En İyi Kız Görüşü

• Hepimiz gönüllü bağışçı olsak keske

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 34

• AB+ Benim bir kere vercektim pek lazim olmuyomus benim ki ama cok haklisin hepimizin bu konu hakkinda bilinlenmesi lazim..

1|0
    0|0
  • Geçen gün ben verdim 3. ayım dolsada gitsem modundayım. Bende zamanında bir çok defa aldım verene halen hayır duası ederim. Eminim benden alanda ediyordur

1|0
    0|0
  • reşit olmamın en aşık olunası yanı.. Elbette seve seve veririm kanımı... İnsanlara yardım etmek paha biçilemezdir

1|0
    0|0
  • Dikkate alınması gereken konu

1|0
    0|0
  • Benim sure var daha vermek icin verdigin zaman 3 ay gecmesi gerekiyomus

1|0
    0|0
  • İstanbul da kana ihtiyacın varsa git al

200 tl den başlar fiyat

Ha başkası gelip vermek isterse sorun yok

0|1
    0|2
  • kanları satıyolar diye bildiğim için vermiyorum , normal insanlardan daha çok kanım var ama kanım satılacağına kendi kanımda boğulurum

0|0
    0|0
    • Kanın sgk ya parayla satılıyor olur da acil afet durumunda çadır yiyecek parası olsun diye

• Bilmiyordum

0|0
    0|0
  • kan ihtiyacı için kızılaya gidildiginde, halktan alınan kanları fahiş fiyatlarla size sattıgını biliyormusunuz peki?
    ünitesini 400-600 lira gibi ücretlere mesela?

0|0
    0|0
    • Bunu gözünle gördün mü? Kanlar sgk ya parayla satılır vatandaşa değil..

• SGK yoksa para alıyorlar.
      Az buzda degil dediğim rakamlar var.
      Kendim görmedim gerçekliğine emin olduğum kişilerden duydum.
      Gidip ücret karşılığı almislar.

• hepatit var ben de almıyorlar; hatta bende hepatit olduğunu kızıl aya kan verdiğimde öğrendim. sağ olsunlar analiz yapıyorlarmış

0|0
    0|0
  • Bilmiyordum

0|0
    0|0
  • Bilmiyorum

0|0
    0|0
  • Benden almıyorlar. Kendileri bilir.

0|0
    0|0
  • bilmiyodum

0|0
    0|0
  • 2+ istemezler kime sorsan öyledir

0|0
    0|0
  • Kan satilmiyor demişsiniz ama bir bedel ödeniyor bunu biliyorum.
    Ha ayrica 3 ayda bir düzenli Kızılaya kan bağışlayan bir insanim

0|0
    0|0
    • Ödenen bedeli sgk ödüyor vatandaş değil..

• Onu bilmiyorum görmediğim için kızılay gbi ülkemizin en köklü yardım derneklerinden birini kötüleyemem bir kişi bile hakkıyla yardım alıyorsa ordan onu engellemekten korkarım..

• Kötülemiyorum bende
      Diyorumya 3 ayda bir düzenli bağış yapiyorum

• 0+ istemezler zaten

0|0
    0|0
  • Türkiyede kansız çok var Kızılay bile yetişemiyor

0|0
    0|0
  • Stok tükenmez, zaten hep veriliyor.

0|0
    0|0
  • Benden kan almıyolar.

0|0
    0|0
  • yani biraz daha hijyene dikkat etseler keşke kan aldıkları zaman

0|0
    0|0
  • 2 ay sonra verebılıcem daha verelı 6 ayım dolmadı :(

0|0
    0|0
  • Bu mesajın neresinde kan stokları tükendi yazıyor.

0|0
    0|0
  • 98 depreminden beri Kızılay ın ne halde olduğunu biliyoruz. Zengin ettiği müdürleri v. s.

0|0
    0|0
  • Geçenlerde yapılan açıklamada kana ihtiyaçlarının olmadığı yönünde açıklama yapılmıştı ama..

0|0
    0|0
    • Anlık ihtiyaç olabilir ama yine de vermekte fayda yok mu?

• Elbette fayda var. Sadece kızılay ya da kana ihtiyaç olduğu için değil, kişinin sağlığı için de birçok faydası var..

• Siz kan verin kızılay satsin ceplerini parayla doldursun yöneticileri...

0|0
    0|0
  • Trombosit zor kan verme çeşididir. Bayılanlar felan da oluyor. Umarım temin etmşilerdir.

0|0
    0|0
  • 8 ayda bir düzenli veriyorum

0|0
    0|0
  • kan vermek sağlıklı aslında. seneye bende vercem

0|0
    0|0
  • İstanbul tarafında pek sıkıntı yok demekki Ankara kansız kardeş kusura bakma

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    4

3 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Kızlar Ne Diyor 13

• 0 pozitif ve ayrıca kan veremiyorum maalesed kılom 50 üstü ama 52 felan arti kansızlık var arada tutuyor arti antidepresan sivilce hapi ve dogum kontorl hapi kullaniyorum anlaycagn ben veremem

0|0
    0|0
  • Çok kötüymüş😕

0|0
    0|0
  • Korkunç bir durum..

1|0
    0|0
  • Keske bagislayabilsem ama akapunktur yaptirdigim icin almiyolar benden

0|0
    0|0
  • kan vermek istiyorum ama bende kansızım. O yüzden veremem. Eğer kansızlığım geçerse birgün (inşallah) veririrm

0|0
    0|0
  • Daha vereli 6 ay dolmadı bu arada ilik için belden alındığını söyledi bana bir kızılay görevlisi korktuğum için vermedim bende

0|0
    0|0
    • İlk başta ilik almıyorlar zaten sadece kan alıyorlar testler yapılıyor uyumlu bir hasta çıkarsa o zaman sizi arayıp bağış yapmanızı istiyorlar.. Belki de şu an ilik bekleyen biriyle uyumlu olabilir iliğin bilemezsin.. Bence değer..

• Kaç defa gittim bnde kan almadılar şekerin düşük diye

1|0
    0|0
  • Almadılar la benim kanımı 😕

0|0
    0|0
  • kanları satıyorlar ama bizzat yaşayan bir arkadaşım oldu?

0|0
    0|0
    • Kanları sgk ya satıyorlar.. Acil durumda çadır yiyecek vb. Yardımlar için para gerekmez mi? Sadece kendi kendini geçindiren bir dernek o devlet kurumu değil bir şekilde döndürmesi lazım

• Depremlerde acil durumlarda devletten bile önce o yardımları dedem götürüp kızılay çadırlarını da aksakallı dede kuruyor o insanlara

• kan veremıyorum kılo 50

0|0
    0|0
  • Vampir gibi milletin kanını emiyor nasıl erimiş stoğu

0|0
    0|0
  • 18 yasinda kucukler kan verebilir mi

0|0
    0|0
  • Ben surekli bagisliyorum 6 ayda bir

0|0
    0|0