Kapat

Akraba evliliği hakkında ne düşünüyorsunuz?

Bazı dinlerde ve mezheplerde, dışarıdan biriyle evlenmenin yasak olması,
Bazı ailelerin mal varlığının bölünmesini istememesi ve mülkün yine aynı ailede kalması isteği,
Kapalı toplumlarda aynı mahalleden, köyden evlenmenin daha kolay olması,
Kolaylıkla aynı sosyal statüye sahip bir bireyin bulunabilmesi,
Kadın ve erkeğin sosyal ortamları paylaşmadığı toplumlarda insanların evlenmek için en kolay seçeneklerinin bu olmasıdır.

Düşüncesi sizcede doğrumu?

0|0

En İyi Kız Görüşü

• Bu devirde cok dogru bulmuyorum sulalemde cok yaygin. Hatta bir jenerasyon da farkli sulaleden es bile alinmamis ama ben mide bulandirici buluyorum. Kuzenim benim kardesimdir belki uzaktan bir akraba ya da ayni koy olabilir. Ama gonlum farkliliktan yana

0|1
    0|0
    • aynen bende kardeş gibi görüyorum yanlış

• Kesinlikle sulale iliskilerim cok karisti bu sebeple. Kankam mesela aslinda yegenim hem kuzenimin hem de annemin kuzeninin kizi saka gibi. Kuzenimle babamin dayisinin oglu evli. Ben abla miyim teyze miyim cocuklarin kafasi karisik

• benim dayımın oglu ile teyzemin kızı evlendi 2. çocukları özürlü dogdu makinaya baglı yaşıyordu geçenlerde vefat etti kuzenim aglıyodu teyzem yanımda ben kuzuma yanarım kuzum kuzusuna dedi benim için hayat durdu bogazım dügümlendi gözümden yaşlar kendi kendi aktı durmadı yani çok zoruma gitti zor bişe

En İyi Erkek Görüşü

• Bana iğrenç geliyor

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• Hic hos bakmiyorum. rabbimden dilegim ne benim ne ilerde cocuklarimin basina gelmez insallah. dünyada milyonlarca insan varken akrabaya meyletmenin manasi yok. dinen caiz ona bisey diyemem

0|1
    0|0
    • dinen bilmemde mantıken caiz degil bence

• Sicak bakmiyoeum

0|1
    0|0
  • hos bulmuyorum ama evlenene de kötü gözle bakmıyorum. ben bakmam kendı kanımdan bırıne o gozle

0|1
    0|0
  • Malllik

0|1
    0|0
  • Doğru bulmuyorum

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 3

• bence yanlıs hele bu devirde akıldan bile geçmemesi gerekir

0|1
    0|0