Laik bir devlet mi yoksa İslam adaletiyle yönetilen bir devlette mi yaşamak isterdiniz?

Laik bir devlet mi yoksa İslam adaletiyle yönetilen bir devlette mi yaşamak isterdiniz?

Güncellemeler:
Bana göre de islam ! ! !
Vallah herkese cevap yazamam yazamadıklarım da kendini haklı sanmasınlar :D

0|0
26|21

En İyi Kız Görüşü

En İyi Erkek Görüşü

Kızlar Ne Diyor 25

• İslam diyenleri şeriatla yönetilen Suudi Arabistan'a yollayamıyor muyuz acaba? İran, Arabistan olsa da olumlu.

4|4
    0|2
  • Laik bir devlet

0|4
    0|1
  • İslam a göre tabiki

0|3
    1|4
  • İslam adaleti en adaletlisi olacaktır bence

1|3
    0|3
  • İslam

0|3
    0|4
  • Laik tabiki

0|3
    0|2
  • Şeriat

0|2
    0|3
  • İslam

0|3
    1|4
  • kaşını alan dar pantolon üstüne eşartp takıp makyaj yapan. kafelere gidip müzikler dinleyen namaz dan oruçtan uzak duran. hertürlü eşcinselle ilişki yaşayıp göt korkusu gelince ben eşcinsel değilim diyen. islamla alakası olmayan ama islamın ismi geçince atıp tutan göt akıllı insanlar şeriat gelse ananızın 4mını tersinden okursunuz.

0|0
    0|0
  • Laikte olmalı islam da olmalı

0|1
    1|4
    • Birlikte yürümüyor

• Yaptığı yenilikler ve getirdiği kanunlarla bugüne geldik biz ne demek hay Atatürk'ünuze İslamın yeri ayrı Atatürk un yeri ayrı

• İslam adaleti

0|1
    0|0
  • Laik devlet

0|1
    0|0
  • Laiklik ve islam ayrı şeylerdir. Bu sorunun cevabı kuşkusuz laikliktir. Devletin dini olmaz. İnsanların dini olur.

0|1
    0|0
    • Osmanlı devleti din ile yönetilirdi.

• Evet osmanlı din ile yönetilirdi o yüzden son 300 yıl çöktüler bittiler küllerine ayrıldılar.

• Ve eğer Atatürk olmasaydı şu anda olacağınız tek konum kölelik olacaktı. Yabancı devletlerin köleliği o yüzden aklınızı başınıza alın dininizi en doğru en güzel şekilde içinizde yaşayın. Dinle sizi kandırmalarına dini kullanarak bir şeyler yaptırmalarına izin vermeyin. Aklınızı kullanın. Unutma Kuranın bir çok yerinde ''akıl etmez misin?'' denir...

• Laik bir devlet

0|1
    0|0
  • Laik

0|1
    0|1
  • dinin yani beyin yıkamanın yasaklandığı bir ülkede yaşamak isterdim

0|2
    0|0
  • laik bir devlet kapalı olsam da ülkenin şeriatla yönetilmesini doğru bulmuyorum

0|1
    0|0
  • İslam adaleti?

0|0
    0|0
  • Laik.

1|0
    0|1
  • İslam olunca zaten laik olur.

0|0
    0|1
    • Ne cahilsin be şeriatla yönetilen çoğu ülkede dinden çıkmak ölünle cezalandırılıyor ne laikliği?

• islam.

0|0
    0|1
  • Laik

1|0
    0|1
  • Islam adaleti olan 1 devlet zaten laiktir

0|0
    0|0
  • Seriat istiyorum ve gelecekte.

0|0
    0|0
  • Laik tabiki hatta başkanlık sistemi olan bir devlette yaşamak isterim

0|0
    1|1

Erkekler Ne Diyor 20

• Kızların yarısı şeriat demiş ya 😂😂
    Amma meraklılarmış zorla kara çarşafa sokulmaya

0|3
    0|1
  • Sırf islam adaletiyle diyenler yaşasın görsün ne olduğunu diye, islam diyesi geliyor insanın. Hayret doğrusu.. Şuraya islam yazanların çoğunun "dur islam yazayım da sevap points kazanayım" derdinde olduğu çok aşikar. Hicivi bir kenara bırakırsak tabi ki LAİK bir sistem.

1|0
    0|0
  • Laik bir ulkede.

0|4
    0|1
  • Laik sistemin kati bir sekilde uygulandigi bir yonetim bicimi altinda yasamak isterdim

0|5
    0|0
  • Din devlete değil, kişiye vicdana gelir, Kişiler bile uyup uymamakta özgürken devlet eliyle uygulamaya zorlamak ne alaka?

İnançlıyım ama Laik yani kimsenin kimseye zorlamadığı , kendi inandığı kuralları zorla kabul ettirmediği sistem en güzeli.

Yani, İslam, Hristiyan, Musevi fark etmez , kimseyi din inancı nedeniyle baskılamak olmaz.

0|2
    0|0
  • ne laik ne islam.
    soyalizm sosyalizm sosyalizm

0|4
    0|1
  • Halk dandikse ha laik olmuş ha islami seriat.. Her yönetim şeklini kendilerine benzetirler.

0|1
    0|0
  • Tabi ki laik bir devlet.. Dini her şeye karıştırmayın artık. Herkesin dini kendine.

1|2
    0|0
  • İslam zaten korkunç.

0|4
    0|2
  • Laik..

1|2
    0|0
  • Şeriatla yönetilseydik, şeriat isteyenlerin %90'ı idam edilirdi 😄

0|0
    0|0
  • islam diyenler için buyursunlar suudi arabistan v. s. gibi devletler var sizi kim tutuyor defolup gidebilirsiniz böylece bizde sizde rahat edersiniz

0|1
    0|0
  • İslam

0|1
    0|1
  • İslam. Laikliğin canı cehenneme

0|2
    1|3
  • İslam adaleti ile yaşamak mantıklı kanka

0|2
    0|1
  • Sosyalizm

0|2
    0|0
  • laik bir islam devleti harika olurdu

0|0
    0|1
    • laiklik dinden uzak yönetim demek

• laiklik dinden uzak değil bilirsen kuranda laik bir düzen sergiler ama allah a göre vijdanı dinden alırsa ateistinide putperestinide eşit kucaklarsa bu dediğim olur ama yapılmıyor vicdanı kalmamış bu ülkenin

• Laik tabiki İslam ayrı tabi ama ikiside birbiriyle yürüyor bence yeter ki anlamasını bilsinler

0|0
    0|0
  • laik islam karısık

0|0
    0|0
  • Şeriat

0|0
    0|0
Yükleniyor...