Otistik biriyle evlenir miydiniz?

Otistik biriyle evlenir miydiniz?

1|0
15|7

En İyi Erkek Görüşü

• Eli yuzu kisiligi duzgunse evlenirm

2|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Otizm hastalarına hatta hasta bile demek istemiyorum fakat onlara otistik diyerek yaklaşmak bence yanlıştır bunu ben defalarca psikologlardan ve büyüklerimden duydum otizmli bir arkadaşım var ve bununla ilgili psikoloğu devamlı bizi bilgilendiriyor. Engel ayrıcalıktır unutmayalım ve şunu da söylemek isterim ki evlenmem sevemem diyenlere , GÜNÜMÜZDE VE GEÇMİŞTE VE HALA YAŞAMAKTA OLAN OTİZMLİ BİLİM ADAMLARI BULUNMAKTADIR.

1|0
    0|0
    • Ben otistiğim ve otistik denilmesini tercih ederim. Kimisi kör denilmesini tercih ederken kimisi görme engelli denilmesini tercih eder. Ben otistik ya da kör kelimesini bir hakaret olarak görmüyorum ama birisi orizmli birey dediği zaman tam tersi sanki kötü birşey de yumuşatmaya çalışıyormuşsun gibi. Bu yüzden otistik denilmesini tercih ederim. Her dışlanan her yumuşatılmaya çalışılan şeyinin başına birey getiriyoruz mesela lgbt bireyi , görme engelli birey , otizmli birey. Bence asıl bu gücendirici bir durum.

• Rica ederim :)

• Eig için teşekkür ederim güzellik

Erkekler Ne Diyor 6

• Hayıq

1|0
    0|0
  • Otistik ne demek?

1|0
    0|0
    • Otizm, doğuştan olan, beynin ve sinir sisteminin farklı yapısından ya da işleyişinden kaynaklandığı kabul edilen nörobiyolojik bir bozukluktur. Başkalarıyla etkileşimde bulunmayı engellemekte ve bireylerin sosyal iletişim, etkileşim ve davranışlarını olumsuz olarak etkilemektedir.

• Cevap hayır.

• Hayır

1|0
    0|0
  • Evlenirim.

1|0
    1|0
  • Evlenirim diyen şov yapıyodur

0|0
    1|0
    • Neden? Şov yapılacak ne var?

• neden olmasın