Bir Osmanlı Sultanı ile Osmanlı Valisi'nin öz torunuyum yaşadığım hayata bakın? Çok canım sıkılıyor?

Evet Osmanlı'da birçok Valilik görevinde bulunmuş Cihangirli Mehmed Paşa ile Osmanlı Padişahı 2. Mustafa'nın kız kardeşi Ayşe Sultan'ın öz torunuyum. Ancak hanedan üyesi bir Kız çocuğundan doğma bir soy olduğu için Al-i Osman üyesi sayılmıyorum yani Hanedandan sayılmıyorum. Evet tüm bunlara rağmen babam bugün bir demir tüccarı ve ben yinede tam olarak istediğim hayatı yaşayamıyorum? Ne bileyim istediğim yere gidemiyorum İngiltere'ye gitmek istedim ailem 10.000 pound vermedi ya benim için. Ya ben koskoca günümüzde bildiğiniz Prenses olan Ayşe Sultan'ın torunuyum abi. Bosna Eyalet Valiliği yapmış bir Adamın torunuyum. Çok canım sıkkın arkadaşlar haksız mıyım? Bana görgüsüz demeyin ama gerçekten çok kötü bir duygu ya bu. Tüm bunları bilip istediğini yapamamak.

Güncellemeler:
Bu arada belirtmeden geçemeyecem beni dalgaya almaya çalışanlara ayrıca çok kırıldım içinizde bir Osmanlı düşmanlığı olabilir ama bunu beni alaya alarak ifade etmenize gerek yok. Tekrar söylüyorum ben Hanedan üyesi bile değilim keşke o şerefede Nail olabilseydim ancak maalesef kural böyle. Cumhuriyete bir karşıtlığımda yok sadece duygulandığım ve üzüldüğüm bir anda bunu paylaşmak istedim...

0|0
4|29

En İyi Erkek Görüşü

• Dünyanın büyük bir çoğunluğu monarşi den demokrasiye geçti. Burası türkiye osmanlı imparatorluğu değil! Kimin ne olduğunun hiç önemi yok insan insandır. Seni benden üstün kılan ne ya da diğer insanlardan? Hiçbirşey insansın kusurlusun basitsin koskoca dünyada tıpkı diğer insanlar gibi bezelye tanelerinden birisin. Osmanlı hanedanları insan üstü eğitimler gördüler ahlaken ve bir çok konuda. Onlar kendilerini hiçbir zaman senin gibi diğer insanlardan üstün görmedi doğarken seçildikleri görevleri yaptılar ve öldüler. Hayatları dört duvardan, savaş meydanlarından öteye geçmedi hiçbir zaman. Onların binbir emekle kazandığı hakların üzerine sen sıfır emeğinle konacaksın saygı göreceksin öyle mi? Güldürme insanları kendine kemiklerini sızlatma atalarının! :D

0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

Erkekler Ne Diyor 28

• Osmanli uzucu olsada yikildi bayan presesliginiz en fazla baba evinde gecerli olur gorunen o ki ordada gecerli degil

2|0
    0|0
    • Valla o kadar bütçeden bir 10.000 pound bana ayırmadıklarına göre evet geçerli değil.

• Görgüsüzsün. Osmanlı kalmış gibi sana ayrıcalık istiyosun. Komiksin de, hatta daha doğrusu gülünçsün.

0|1
    0|0
  • herkes istedigi hayatı yaşayamıyor yapacak bişi yok

0|0
    0|0
  • Ailen belkide senin kötü insanlarla karşılaşmandan korkuyordur... Dünya televizyondan izlendiği kadar masum değil bunu sende bilirsin...

0|1
    0|0
  • Osmanlıca biliyormusun:/

0|0
    0|0
    • Kursuna gidiyorum ilk kurunu bitirdim Eylül'de ikinci kur başlayacak.

• Hahah peki biz zaten bir anda yok olduk ortadan kaybolduk öyle düşün bakalım Osmanlı'nın kaç tane Paşa'sı oldu biliyor musun sen? Ayrıca biz Hanedan üyesi olmadığımız için o dönsünler sürgüne gönderilmedik

• Tamam sen pasasin sen supersin

Sen Osmanlı hanedanin dan gelmez hanfendisin:)

• Burada soyundan bahseden herkes hiç kimsedir. Ancak tek başına bir şeyler olur veya olmaz. Gördüğün gibi kimin soyundan geldiğinin bir önemi yok. Ne olduğun, ne yaptığın ve ne yapacak olduğun önemlidir.

0|0
    0|0
  • İngiltere'ye gitmek istedin 10.000 pound (40 milyar) vermediler öyle mi:)

0|0
    0|0
  • Yat kalk dua et bulunduğun duruma, hanedan mensubu olup çöplükten ekmek toplayanlar var. Ekrem buğra ekincinin sürgündeki hanedan kitabını mutlaka okuyun. Kol kol her hanedan üyesinin nerede ne yaptığı ne zorluklar içinde yaşadıklarını fert fert anlatıyor.

0|0
    0|0
  • ülkeni gezdin mi madem hanedan dansın neler yapmış bu ülkeye dedelerin merak etmiyormusun

0|0
    0|0
    • Hanedan üyesi sayılmıyorum. Eğer bir şehzadeden ödevsem eden bir soy olsaydı hanedan üyesi olurdum. Sultanların yani kızların, kız çocukları Sultan ünvanını bile kullanamaz. Ayrıca evet şu an Osmanlıca kursuna gidiyorum ilk kuru geçtim 92 ile. Diğer kur eylülde başlayacak elimden geldiği kadar tarih okumaya çalışıyorum hoşuma gidiyor

• Elbette çok gurur verici bişey böyle söylerken bile insanın göğsü kabarıyor ama bu kibir değil. Bazı Osmanlı düşmanları dalgaya almaya çalışmış beni burda üzülüyorum gerçekten

• hekese kulak verme

• Ne güzel işte. Zamanında halkın ne durumda olduğunu daha iyi anlarsın. =)

0|1
    0|0
  • meclisin onunde soyun gosteri yap...

0|0
    0|0
  • Yaşasın cumhuriyet ahahahhahahahhaha

0|1
    0|0
  • sen bana bir uğrada seni hanedan üyesi yapayım ben hiç merak etme... iyi fikir lan zükmediğim bir prenses kalmıştı onuda yapam bu hayata :)

0|0
    0|0
  • Allah kaderleri insanların çabasına göre yazar paşanın torunu kralın kızı padişahın oğlu olman önemli değil yaşadığın yayata şükret açlıktan ölen insanlar var

0|0
    0|0
  • Şansına küs

0|0
    0|0
  • istediği de insanlara yine kul köle gibi davranmak, el etek öptürmek. Az bile size daha beter olun. O döktüğünüz milyonlarca masumun kanında boğulun. Çalış köle ahahahaha

0|0
    0|0
    • Kibirli olmak istemiyorum ama zorluyorsunuz hala benim ailemin Servet'i seni boğar diye tahmin ediyorum

• kimsin olum sen

1|0
    0|0
  • akepeye üye ol

0|1
    0|0
  • Sen gel seni prenses yaparım ben 😁

0|0
    0|0
  • onlar varsa da mazide kalmış uyan artık

0|0
    0|0
    • Ya ama insanın gururuna dokunuyor

• Sende gurur olsa kendi parani kendin kazanir aglamzsin

• sende Osmanlı hanedanında kiler gibi mütevazi olmayı denesen biraz her şey yoluna girer

• Allah gönlüne göre versin. Çok zengin biri ile evlenirsin 10,000 Pound sorun olmaz ileride

0|0
    0|0
  • Sıkıcan iyidir gec cikar

0|0
    0|0
  • Benimde dedelerim peygamber ama daha göklerden bana kıyak yapılmadı dur bakalım hayırlısı

0|0
    0|0
  • bitti o devirler kızım haydi çalışmaya başla şimdi :D

0|0
    0|0
  • Lan mal kazanipta mi vali torunu oldun bide ovunuyosun bir bokmus gibi gerizekali maymun

0|0
    0|0
  • ingilterenin para birimi pound mu ya

0|0
    0|0
  • Bende bilo ağayım 18 bin köy 20 bin camiş sahibi Abdo ağanın oğlu bilo ağayım ne olmış😂😂😂😂😂

0|0
    0|0
  • "doğuştan şanslı " değilsin demek ki. sende kendi çalışmalarınla gayretlerinle, bilginle, görgünle, ülkeye verdiklerinle ürettiklerinle bir hanedan üyesi nasıl olur gösterseydin. farkını böyle ortaya koyarsın. zahmet etmezsen minnet edersin.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• Ailen 10 bin pound vermeyerek asrın hatasını yapmış.

0|0
    0|0
  • güzel espri tatlım

0|0
    0|0
    • Bizim gerçekten yeryüzünden yok olduğumuzu falan mı sanıyorsunuz tatlım? Ayrıca ben Hanedan üyesi bile değilim. Hanedan üyeleri var birde onlar bildiğin şehzade ve sultan

• Simdi sen muhtesem yuzyil falan izlerken aslinda buyuk buyuk buyuuk dedelerini falan izledigini dusunuyomusun?

0|0
    0|0
    • Hayır izlemiyorum.. Ayrıca tekrarlıyorum bir sultandan doğma bir soy olduğu için ben Hanedan üyesi sayılmıyorum.

• Hanedan uyesi degilsen bizden farkli degilsin bunlari niye anlattin simdi

• Farklı değilim benim farklı olma çabamda yok. Benim büyük annem bir Sultan. Padişahın kız kardeşi. Büyük babam bir Paşa Valilik yapmış bir Paşa bende tüm bunlara rağmen istediğime ulaşamadığımı anlattım

Yükleniyor...