Dilencilere Para Veriyor Musunuz?

İstanbul'da hastalık veya mağduriyet bahanesiyle dilenen dilencilerden biri polis merkezine götürülüyor ve üzerinden 2.720 TL para çıkıyor.

Habere göre dilenciler, insanların duygularını çeşitli yollardan sömürerek onlara para vermelerini sağlıyorlar.

Peki Siz Böyle Dilencilere Para Veriyor Musunuz?

Dilencilere Para Veriyor Musunuz?

0|0
812

En İyi Erkek Görüşü

• Dilencilere çok nadir
    Ama ihtiyaç sahibi yoksul fakir biri olunca ne ihtiyacı varsa kararlarım

0|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 8

• Kimin ne olduğunu bilmiyorum ki bro bunun için bazen para veriyorum, bazende yiyecek bir şeyler alıyorum.

0|0
    0|0
  • biz parayı yoldan bulmuyoruz ki. eli ayağı tutan dileniyor ne iyi valla.

0|0
    0|0
  • Vermem.

0|0
    0|0
  • Çok nadir

0|0
    0|0
  • bazen

0|0
    0|0
  • bazılarına evet

0|0
    0|0
  • Çok yaşlıysa evet

0|0
    0|1
  • Veriyorum. İnsanlık bizde kalsın allah onlarıda görüyor bizleride.

0|0
    0|0
    • Vermemek günah veya ayıp değil ki...

• Hayır onu demek istemedim. Hani bazı dilenciler duygularımızı sömürmeye çalışıyor yazdın ya işte allah onları da görüyor onlara yardım etmek isteyenleri de. Bence veren değil de o art niyetli dilenciler utansın. Vermeyenlere lafım zaten yok.

• Anlıyorum.

Erkekler Ne Diyor 11

• Vallahi ben çok iyi hatırlıyorum cebimde ki son parayı vermiştim. Hatta öyle demiyim baya bir yüklü para vermiştim en son yaşlı bir teyzeye cebimde ki son kuruşa kadar, hayatım boyunca 4 5 kere yapmıştım bunu, onun harici cebimde para varken günde en az 1 ine olmak üzere düzenli olarak para verirdim.1 senedir falan kimseye inanmıyorum ihtiyacı olan olmayan kimse samimi gelmiyor. Birinin ihtiyacı olduğuna emin olsam vveririm ama.

0|0
    0|0
  • Yaa ara sıra veriyorum ama vermemek gerekiyor. Benim bildiğim hiç bir dilenci kafasına göre dilenemez. Heryerin bir sahibi var. Adamı osuttururlar. Hepsi ya zorla dileniyor ya da meslek edinmiş. Çok ısrar eden olursa ben bağışımı başka yerlere yapıyorum de.

0|0
    0|0
  • Veririm.

0|0
    0|0
  • bozuklukları dağıtıyorum cebımdekı

0|0
    0|0
  • bazen

0|0
    0|0
  • Yooo