Eşcinselliğe saygı duyulmalı mı?

KURAN-I KERİM'de eşcinselliğin kötü yol olduğuna dair ayetler var

Buhari ve Tirmizi hadislerinde eşcinselliğin lanetlendiği yazar. Bunlar sahih hadislerdir Sünnilerce kabul edilir

Bir müslüman nasıl Allah'ın lanetlediği bir şeye destek olur?

Allah'ın lanetlediği bir şeye saygı bile duyulmaz

Eşcinsel insanlar inşallah doğru yolu bulur ve kendini düzeltir. Allah insanları doğuştan eşcinsel yaratıp onları cehenneme atmaz. İnsanın kendini düzeltmesi kendi elindedir

3|1
11|28

En İyi Erkek Görüşü

• *Uğursuzluk üç şeydedir, at, ev ve kadın” (Buhari 76/53)
    *Peygamber, savaşta kadınların va çocukların öldürülmesinin bir sakıncası olmadığını söyledi” (Buhari, Cihad/146; Ebu Davud 113).
    *Peygamber 30 erkeğin cinsel gücüne sahipti” (Buhari).
    *“Peygamber nerede güzel bir kadın görse hemen eve koşar Zeynep`le yatardı” (Buhari, Hibe/.
    *Peygamberin izniyle ihramdan çıkıp Mina`da bulunan kadınlarımıza yöneldik.
    Zekerlerimizden meni damlıyordu ” (Buhari, Hac/81; Müslim Hacc/141).

Sen bu hadisleri barındıran buhari ve tirmizilere mi güveniyorsun sahihmiş. Kim demiş kuranda işeret edilmiş mi kim demiş kaynak nedir? Sizin gibilerin yatacak yeri yok toprak kabul etmez sizi.

0|0
    0|0
    • ARAF S.80-82. AYETLER: “Hani Lut da kavmine şöyle demişti: ‘Sizden önce alemlerden hiç kimsenin yapmadığı hayasızlığı, çirkinliği mi yapıyorsunuz?
      Gerçekten siz kadınları bırakıp şehvetle erkeklere yaklaşıyorsunuz. Doğrusu siz,
      ölçüyü aşan (azgın) bir kavimsiniz’ Kavminin cevabı: “Yurdunuzdan sürüp çıkarın
      bunları, çünkü bunlar çokça temizlenen insanlarmış” demekten başka olmadı”

• 3ay

yahu iyi güzelde ben eşcinselliği savunmadım ki bana lut kavminden bahsediyorsun. senin sahih hadis dediğin kitaplarda bunlarda yazıyor bunlarada mı inanıyorsun demek istedim? şimdi anlatabilmişimdir umarım

En İyi Kız Görüşü

• Ohaaa çok beğendim yazdığını tam duygularıma tercüman oldun ellerine sağlık👍👏👏

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 27

• Hadis-i şerifte “Lut Kavminin işlerini yapanları gördüğünüzde, faili de mefulü da öldürün.” buyurulmuştur. (Hadisi, İmam Ahmed b. Hanbel, Sünen ashabı, Darekutnî, Hakim, Beyhakî İbn Abbas’tan rivayet etmiştir.)

#Vesselam

1|0
    0|0
    • Öldürme hadisi gözümden kaçmış şeriat ülkelerinde bu yüzden idam uygulanıyordu paylaştığınız için teşekkürler

• kurana bakacak olursak hadi hepimiz ölelim yani ya :D bana soracak olursanız etrafımda biseksüel kzı çok var çok erkek olduğu söylenmez.. bir erkeğin öyle olması itici geliyor ama saygı duyarım.. neden bilmiyorum ama bir kızın öyle olması çok doğal geliyor bana :)

0|0
    0|0
  • Size ne ya? O zaman onlar da sana saygı duymasın! Yeri gerince saygı duyulmamasından şikayet edersiniz, ama siz saygısızlığın dibine vurursunuz. İlla birilerine sataşmak zorunda mısın?

1|2
    0|0
  • Ben duymuyorum. O güzel Meteoroloji simge Gökkuşağını da iğrenç oyunlarına sembol yapmalarını da lanetleniyorum

0|0
    0|0
  • Şeriat kurallarına göre taşlanarak öldürülür ya da başka bir diyara sürgün edilirler , toplumun düzeninin bozdukları işin.
    Lakin şu dönemde insanlar okadar gevşek olmuş ki karısıyla yatan adamla bile konuşuyorlar.

0|0
    0|0
  • Homofobigim

0|0
    0|0
  • ARAF S.80-82. AYETLER: “Hani Lut da kavmine şöyle demişti: ‘Sizden önce alemlerden hiç kimsenin yapmadığı hayasızlığı, çirkinliği mi yapıyorsunuz?
    Gerçekten siz kadınları bırakıp şehvetle erkeklere yaklaşıyorsunuz. Doğrusu siz,
    ölçüyü aşan (azgın) bir kavimsiniz’ Kavminin cevabı: “Yurdunuzdan sürüp çıkarın
    bunları, çünkü bunlar çokça temizlenen insanlarmış” demekten başka olmadı”

0|0
    0|0
  • duyulmalı

0|0
    0|0
  • cennete gideceğim diye ülkeyi cehenneme çevirdiniz. yeter a*mk. onların seçimi o değil. doğuştan gelen bişey. bişeyden haberiniz yok bütün gün abuk sabuk şeyler yapıyorsunuz. az aydınlanın bişeyler okuyun ya. ne biçim bir dandik bir dininiz var

0|1
    1|0
  • eşcinsellik doğal bir şey. islamdan da hıristiyanlıktan da önce vardı, nüfusun %10 bu şekilde doğuyor zaten. saygı duyulmayacak bir şey varsa başkalarının ilişkilerine burnunu sokan dinlerdir.

0|0
    1|0
  • destek olmak teşvik etmek ile olur

0|0
    0|0
  • Duyulmali

0|0
    0|0
  • Duyulmalı

0|0
    0|0
  • Duymuyorum.

0|0
    0|0
  • Ne saygısı ya Lut kavmi de aynı boku yedi sonra gerçek manada boku yedi, Ayrıca ben eşcinselliği Türk ırkına yakıştıramıyorum.

0|0
    0|0
  • Yahu ciddi misin, kuranda yazana bakiyorsun da isteyerek yapilan bir sey, yani secim DEGIL. nasil olur da secmeden sahip oldugun bir sey yuzunden sana kizarlar.. Bence siz delisiniz..

0|0
    0|0
    • mantıksızlar. eşcinsellik sonradan tercih edildi mi bu doğaya bile aykırı bir durumdur, özgürlüğün sınırları olmalı çünkü -tezatlık var gibi ama biraz düşünürsen anlarsın- doğuştan olan çift cinsiyet, hormonal bozukluklar falan eşcinselliğe yöneltiyor bu insanlara baskı eziyet vs kesinlikle yanlış bence, bunlara şahsen saygı duyarım ama sonradan durduk yere eşcinsel olanlara saygı duymam, baskı eziyet, hakaret de etmem yok sayarım umursamam..

• Saygı duyuyorum ve bence herkes duymalı.

0|0
    1|0
  • Hayır o bişey deıl de meşrulaştırılması yok gösteri yok bn bıyum saygı duyun falan fistan gecin ya

0|0
    0|0
  • saygı duyan gitsin katılsın

0|0
    0|0
  • Herkesin zevk-i kendine

0|0
    0|0
  • Lut kavminin helak oluşunu araştır

0|0
    0|0
  • Katli vaciptir onların.

0|0
    0|2
    • Öldürülmeleri konusunda bir ayet ve hadis yok

• Yok bu brnim gorusum dedim zaten ve hala öyle ölmeleri gerektigini dusunuyorum bu benim dusuncem. Ama bak hala hadisi tenkit ediyorsun o hadisden ne anliyorsun da tenki ediyorsun. Imam-ı Azam ve Imam-ı Şafi yorumlamışlar bunlar mezhep imamları o hadise göre bazı alimlerde katledilmesi gerektiğini söylemiş sen hala mallık yapip hadisleri inkar ediyorsun. Bu konu hakkında alimlerin değişik görüşü var Hz. Ali (r. a) recm etmiştir mesela yani oldurtmuştur. Kimsenin keyfi için dini değisteremeyiz begenmeyen inanmaz vesselam.

• hakkını helal et sana saygı duymak zorundayım, diyeceklerim bitti.

• sapkınlıktan başka bişi değil.

0|0
    0|0
  • ben öyleyim ve bu benim yönelimim gerek ailesel yetişşme tarzı gerek psikolojik gerek hormonsal bir şekilde bu duygulara sahibim ama böyle olduğum için hiç kimse beni yargılayamaz tanrıdan başka sende dahil ama şuna gelicek olursak evet seks günah ve yapılmamalı ama sırf eşcinsel olduğu için birine saygı duymaman ve ona hakaret etmen seni g*ri z*kalı olduğunu gösterir !!!

0|0
    0|0
  • eşcinselliğe gelene kadar lanetlediği diğer şeyleri kafaya taksanız ya azcık

0|0
    0|0
  • Dini acıdan günah

0|0
    0|0
  • Ne eşcinsellerden yanayım ne senden yanayım. Fakat bir soru soruyorsan düzgün sormalısın. Kuranı Kerimde nerde var ayetleri yazmalısın, hadisleri yazmalısın.

0|0
    0|0
    • Lut kavmi ile ilgili ayetleri araştır

• Buhari hadisi cüz 233 sonları ve Tirmizi hadisini kısa araştırmayla bulursun

Kızlar Ne Diyor 10

• Amerikan Pediatri derneğinin bilimsel açıklaması şu şekildedir.
    Herhangi bir cinsel yönelimin gelişiminin mekanizmaları belirsizliğini sürdürmektedir ama şu anki kaynaklar ve bu alandaki çoğu uzman cinsel yönelimin bir tercih/seçim olmadığını belirtmektedir. Kişi eşcinsel ya da heteroseksüel olmayı kendisi seçmemektedir. Cinsel yönelimle ilgili çeşitli teoriler ortaya atılmıştır. Cinsel yönelim muhtemelen tek bir faktör tarafından değil, genetik, hormonal ve çevresel faktörlerin etkileşimiyle oluşmaktadır. Son 10 yılda biyolojik temelli teoriler uzmanlar tarafından daha çok benimsenmiştir. İnsanların cinsel yöneliminin kökeniyle ilgili tartışmalar ve belirsizlik devam etmekle beraber ailenin yetiştirme şeklinin, cinsel tacizin ya da yaşanan kötü olayların cinsel yönelime etki ettiğine dair bilimsel bir kanıt yoktur. Şu an ki bilgiler cinsel yönelimin erken çocukluk döneminde kurulduğunu göstermektedir. EGER DURUM BUYSA ALLAH NEDEN KULLARINA EŞİT DAVRAMIYOR?

0|1
    0|0
  • onlarda sana saygı duymuyo mrk etme. s

1|0
    0|0
  • Çok güzel bir soru ve paylaşım. Allah senden razı olsun❤️

1|0
    0|0
  • İran'da piskolok ve doktorlar eşliğinde rapor verilirse, cins Değiştirme ameliyatına alınıyor kişi. Orada izn var

0|0
    0|0
    • İranda şeriatta yumuşamaya gitti ama Suudi Arabistanda direkt idam var

• @Cherie Cherie evet ama konuşmamız lazım anla beni

• Hümeyni Şia müslümanı ben Sünni hadisi paylaştım ve İranda onun iktidarında bir sürü eşcinsel asıldı lezbiyende var araştırın

• Ne destekliyorum ne dışlıyorum valla umrumda değil bana iş atmadıkları sürece ajslfşcjd

0|0
    0|0
  • Saygı duymayıp kınıyorum

0|1
    0|0
  • Saygı duymuyorum ama yargılamam da sonuçta kimseyi seçimlerinden dolayı yargılamak bana düşmez diye düşünüyorum

0|1
    0|0
  • Hayır tabiki.

0|0
    0|0
  • Barış ve kardeşlik dini ıslam.. hihim evet
    İnsanları otekilestirmekten nefret tohumları serpip kutuplastirmaktan daha iyi bildiğiniz bir is yok. bir bitin

1|0
    0|0
    • Eşcinsellere karışan yok istediklerini yaşıyorlar ve biz doğru olanı söylüyoruz buna da barış deniyor

• helak olmuyorsak yine halimize binlerce şükür.

0|1
    0|0
Yükleniyor...