Tüm gün garsonluk yaptım sonuç?

Tüm gün garsonluk, temizlik yaptım. Tek garson bendim tüm günü idare ettim canım cıktı. Sonuç olarak 40 tl aldım çıktım işten. 40 tl çok az değil mi? Resmen insan kullanmak

0|1

En İyi Erkek Görüşü

• Ne bekliyordun? 100 - 150 lira arası bir para mı? Türkiye burası çocuk. Yakında alışırsın bu duruma.

1|1
    0|0
    • Terbiyesizleşme! Ben sana gerçekleri söylüyorum sen hakaret ediyorsun. Edepsizliğin alemi yok!

• Keşke çalışma şartların çok daha iyi olsaydı, kazancın iyi olsaydı ama burası Türkiye. Vasıfsız bir kişiye kimse kalkıp da fazla para vermez, kimse değer de vermez.

• Haklısın ama işte gerçekten çok moralim bozuldu çünkü beni acele çağırdılar uyku düzenim bozuktu hiç uyumadan gittim her işi yaptım bayılcak gibi oldum bir ara gerçekten çok çalıştım tek kişiydim çünkü. 40 lira verince sinirlendim çıktım açıkcası başka iş bakcam maalesef. Bu ülkede yaşamaktan da bıktım zaten hiçbir şeyin önemi yok ilerde kurtulursam burdan ne güzel olur

En İyi Kız Görüşü

Erkekler Ne Diyor 47

• Öyle işler için değmez yaa
    iyi yapmışsın çıkarak..

1|0
    0|0
  • cok az ama tr de böyle özel şirketler lanet olası :D

1|0
    0|0
  • Hadi ya kıyamam 😕 Emek sömürücüler ölsün

1|0
    0|0
  • 40 TL hiç bir şey iyi yapmış sın 😁

1|0
    0|0
  • çok azz en az 70

1|0
    0|0
    • sen çalışmazsan çalışacak bisürü rakip var. bu kadar basit. az deme hakkın yok. herşeyin bir ederi var. birşeyin ederini piyasadaki rekabet belirler. 40 liraya çalışabilecek dışarda bir ton adam varken kimse tutup da 70 tl ye işçi çalıştırmaz. sen bile bile aynı kalitede bir ürünün pahalı olanını alıyor musun?

• ya kızım öyleyse dersin patronuna ben 40 değil 50-55 istiyorum dersin. adamın işine gelirse verir, işine gelmezse kafasında hesap eder yollarını ayırır. nasıl olsa 40 liraya çalışacak bir ton adam var sana neden 10-15 tl fazla versin? Anlaşılmayacak ne var bunda? kimse kimseyi mecbur çalıştırmıyorrr

• @nickolmadanolmazmi ÇIKTIM DİYORUM BEN DE ZATEN.

• aynen öyle, düzen bu maalesef, yattığı yerden para alanda var, canı çıkıpta hakkını alamayan da

1|0
    0|0
  • Evet. Bir bilgisayarcı attığı bir formatla ortalama 1.5 2 saatte ortalama 50 tl kazanabilir. Bu noktada emir altında da çalışmıyor senin kadar da yorulmuyor. Buradan çıkartacağım şey şu her zaman daha iyisi vardır. Buna göre hareket etmelisin. Yaşamını daha iyi koşullarda sürdürebilirsin. Ancak bunun için bakış açın değişmelidir.

0|0
    0|0
    • Zaten odtüde okuyorum yaz için çalısıyodum okul masrafı falan

• Zaten öyle hayallerim yok benim kariyer yapcam başka kızlar koca parası yiyebilir umurumda değil ben o kadar ezik değilim

• İnşallah her şey istediğin gibi gider.

• Evet şirket yönlendirdiyse oda sizler üzerinden geçiniyor 40 tl az bahşiş olayı yüksek bir yerde çalışırsan senin için daha iyi olur

0|0
    0|0
  • Ünlüler günde 40 bin tl alır sende günde 40 tl alırsın o oturdugu yerden sen canın cıkana kadar.. hayat böyledir işte adaletsizligin acı yönleri.

0|0
    0|0
    • Aynen öyle. Ben sadece yaz için girmiştim bildiğin emeğimi sömürdüler çıktım ben de 50-55 olsaydı bari :(

• az tabi. ya o işverenin ben.

1|0
    0|0
  • Çık değmez

1|0
    0|0
  • Turkiyedeysen boyle

0|0
    0|0
  • Sonuçta para kazanmışsın. Bu da bir iş. Tebrik ederim

0|0
    0|0
  • artık anlayın şunu rakiplerine (diğer işçilere) göre bir artın yoksa patronlar seni modern köle olarak kullanır. adam sana tutup da günlük 100 tl vercek hali yok. sen çalışmazsan çalışacak bisürü adam var 40 liraya der. kimse senin karakaşına kara gözüne bakıp 100 tl vermez. sen gidip de aynı kalitede 10 liralık mal dururken 15 tl olanından bile bile satın alıyor musun?

0|0
    0|1
    • Kimse 100 lira istemedi zaten!

• Pek Teşekkürler galiba kuyruk acın var

• kuyruk acım yok. slklığınız yüzünden sinirleniyorum. patronlarda beyin var sizde yok mu arkadaş? ne farkınız var biraz kafanızı çalıştırın köle olmayın onlara. maaşlı çalışmak yerine ufak çaplı ticaretler yaparak para kazanmaya ya da yeteneklerinizi kullanarak paranızı kazanmaya çalışın. 3 krş para için onların kucağına oturduğunuz için sinirleniyorum ben size.

• Evet gerçekten de az. Emek sömürüsünden başka bir şey değil. Durumunuza üzüldüm.

0|0
    0|0
  • almışsan iyi

0|0
    0|0
  • Standart garson ücretleri 100 liradır burda onun altına kimse çalışmaz.

0|0
    0|0
  • standartı yoktur bu işin..
    35-50 arası değişir.

0|0
    0|0
  • baştan konuşmazsan amele gibi kalırsın öyle.

0|0
    0|0
  • baştan konuşacaktın.40 tl çok az tabiki

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    27

4 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Kızlar Ne Diyor 16

• Neden baştan konusmazsinizki baştan desen kabul etmez baska yere bakardin

40 tl o is için az tabiki

0|0
    0|0
  • cok az.

1|0
    0|0
  • Geçen biri 20 tl soruyordu. 40 ta az ama

1|0
    0|0
  • Baştan böyle anlaşmışsın ama

0|0
    0|0
  • Garsonsun neden temizlik yaptırıyorlar? Deli oluyorum böyle insanlara. İyi yapmışsın.

1|0
    0|0
  • Maalesef çok az.. ne demek bütün gün tek başına idare edip temizliğine kadar her şeyi yapıp 40 tl almak.. bence bu kadar iş yapıp daha fazla alabileceğin başka garsonluk işi bulabilirsin..

0|0
    0|0
  • Yoo normal ne bekliyodun

1|0
    0|0
  • Yaşın küçükse normal

0|0
    0|0
  • suriyelilere vatandaşlık veriliyor aç köpekler 25e bile çalışmaya başlarlar artık o zaman gör sen düşüşleri

0|0
    0|0
  • Deneme falan mi acaba cidden az yani

0|0
    0|0
  • 50-60 bari verselermiş 40 ne

0|0
    0|0
  • Bencede az

0|0
    0|0
  • Aya vurdugunda asgari ucretten az

0|0
    0|0
  • Başka yerde çalış o zaman

0|0
    0|0
  • Aynen resmen kullanmislar

0|0
    0|0
  • Ne bekliyordun? Garsonluk yapacak binlerce kişi varken kapıda, başından aşağı liralar mı dökeceklerdi? 😂

0|0
    1|0
    • Ya sen ne diyosun değişik

• oy oy Odtülü djdhdjehrjejdjdhehr

Yükleniyor...