Maaş ne kadar önemli?

Sizce eşte çalışıyor olsa ya da sevgiliniz 3400 lira civarı ile İstanbul'da geçinilir mi? Birde özellikle bayanlar bunu sorun eder misiniz?

Güncellemeler:
Yorumlar itibari ile bayanların çoğunluğu maddiyata bakıyor bu demektir ki yeri geldimi eşitiz yeri geldimi hayat müşterektir sözünü boşuna kullanmıyorlar amaç zor günde eşin yanında olur mu genel yorumlara bakılırsa herşeyin ölçütünü Maddiyat yapmışlar koca parası yemeyi yapmışlar

1|0
24|10

En İyi Kız Görüşü

• Kadin aldigi maasi neden kendine harciyor evli degilmisin? Ortak beraber bu ne bicim dusunce? Ozaman erkekte kendi harcasin nerde huzuru bu evin

0|2
    0|0
    • Çok doğru düşünceniz için teşekkür ederim

Kızlar Ne Diyor 23

• 3400 iyi para çoğu şeyide bu para ile yapabilir insan. Giderler çıktıktan sonra kalan para birikim için bile kullanılır. Maaş önemli sorusuna gelince kişileri kimseye muhtaç etmeyecek kadar kazancı olsun yeterli bana göre. Daha fazlası belki kişilerin karakterlerini bozabilir.

1|0
    0|0
    • Sibel hanım İstanbul'da 3400 yeterli bir maaş aç be açıkta bırakmaz

Sosyal statü olaraksa 7000 lira olmadıkça insan bir takım orta direk sosyalliğini kaçırır
      Konserler
      Tiyatro
      Gece gezmeleri bar vb.
      Haftasonu kaçamakları şarköy kumburgaz
      Bir de dışarıda yemek vb kendinizi şımartabilecek ufak şeylere asla yetmez

• Tek geçinirsin. kadın aldığı maaşı kendine harcamalı kadın parasıyla ev geçirdirmeyi düşünen erkekleri neyse.

1|1
    0|1
    • Kadın parası ile ev geçendirme değil bu paylaşmak diye birşey var? Sizin düşüncenize göre o zaman gün gelir kriz döneminde erkek işsiz kaldığında kadının evi terk etmesi lazım

• Eşitliği siz diyorsunuz biz değil hayat müşterekte demesini siz biliyorsunuz siz derken genelleme yapmıyorum senin ölçündekilerine söylüyorum bak arkadaşım bir kız arkadaşıma sordum bu konuyu maddiyat önemli deyince buraya sormak istedim akşam akşam kafama takıldı. Demekki aşk ta Fedakàrlık olmuyor Maddiyat oluyor

• demek sevgilinde benim ölçümde anlıyorum :) çelişmek bu olsa gerek size iyi kadın parası yemeler

• Elbette geçinilir. Neden olmasin? Evlenir evlenmez herşeyin 4/4 luk hayatinda olmasi gerekmiyor insanin.. bazi şeyler de yavaş yavaş tamamlanir. Bunda bir sorun yok bence.
    Sevgi ve anlayiş olduktan sonra pek çok sikintinin ustesinden gelinir.
    Neden istanbul? Başka bir şehir olamaz mi?

1|1
    0|0
    • Aileler İstanbul da ayrıca olumlu ve anlayışlı düşünceniz için teşekkür ederim

• Ev kira değilse rahat olur

1|1
    0|0
  • 3400 iyi bir miktar. Sorun etmem.

1|1
    0|0
  • İstanbul'da yaşamadım ama izmirde gecinilir

0|1
    0|0
  • Kari koca calismali. Hayat musterek ev isleri musterek hersey ortak olmali... Ahhhbende bir is bulsaydimm...

0|1
    0|0
    • Sıkmayın canınızı inşallah bulursunuz

• Umarim. Ev olayi hic benlik degil cok slklcl. Heryere cv gonderdim bakalim biri arar umuduyla bekliyorum :(

• Bana kalırsa cv gönderdiğiniz ya da başvuru için gittiğiniz kurumları siz arayın onların aramasını beklemeyin bilgi almaya çalışın direk başvuralar (yüz yüze yani) biraz daha etkili oluyor ayrıca

• sadece erkeğin aldığı maas mı ki bu? yoksa eşiyle beraber kazandıgı toplam haneye giren paramı? bence iyi para ev kendınınse hayli hayli geçinirsin. keşke benm erkek arkadasımında böyle kazanabıldıgı ya da beraber boyle kazanabıldıgımız bı ısımız olsaydı hemen evlenırdık herhalde bizde parasızlıktan ve düzgun bı işi olmadıgıı için evlenemeyenlerdeniz malesef ki..:( ahh bırımız bırı bı memur olsa daha ne isteyerıbılırdım ki

0|1
    0|0
  • Kirada ise zor gecinilir

0|0
    0|0
  • Helal lokma olsun Allah rızkını verir

0|2
    0|0
  • Geçinir bence

0|0
    0|0
  • Eş çalışmasa bile geçinilir.

0|0
    0|0
  • az bir miktar bu para hemde 2 kişinin toplamı bu çok az İstanbul'da yaşamak zor olur o parayla hayat standartı çok yüksek

0|0
    0|0
  • Benden az maas almasin

0|0
    0|0
  • Yabi İstanbul biraz daha pahali ama 3400 e de gecibilir cnim

0|0
    0|0
  • Gcinbilirb

0|0
    0|0
  • Mis gibi maaş işte 2500 civari da olsa olur. Ben de calismayi dusunuyorum.

0|0
    0|0
  • Kadında çalışmalı yoksa geçinemezsiniz

0|0
    0|0
  • Ben benden dusuk aldin istemem oda kendi grur yapmasn diye yoksa cok onemli değil

0|0
    0|0
  • İki kişi de çalışmalı ancak öyle

0|0
    0|0
  • İki maaşın toplamı mı o?

0|0
    0|0
  • Maaş önemli tabi ama 3400 iyi bir para ben de o kadar alsam geçiniriz rahat bir şekilde ama İstanbul'u bilmiyorum oraya en son lisede okul gezisiyle gelmiştim

0|0
    0|0
  • Sorun ederim maaş önemli tabi

0|0
    0|0
    • Size göre erkeğin maaşı ne kadar olmalı

• amin cümlemizin inşallah size de öylesi nasip olur

• @novel Amin cümlemizin inşallah

Erkekler Ne Diyor 10

• Eşinde asgari ücret alsa bile gecinilir kardeşim 3400 Türkiye standartlarında iyi maaş tabi istanbulfa yadayacaginiz semt önemli.. bu arada geçim derdi yapan hatundan uzak durmak gerek :))

0|0
    0|0
  • ıstanbulda gecım standartaları aşa yukarı bellı. bunu sızle evlenecek kısının hesap etmesı gereklı bence. o mağaşla ıstanbulda yaşarsınız ekonomınız varsa ev kıra degılse. ama dedgım gıbı karsınızdakının beklentıısi önemlı. şu mantığı anlamam herseyı aşk meşke bağlayıp ımkanları sınırlı bırnle evlenip sonrada maddıyat yuzndn boşanan kadınlar cok görüyoruz. hem kısıtlı ımkanlara sahıp bırınle evlenip hem sızlanmak garıp olur madem oda sana katkıda bulunucak sonuçta aşk bu bır seye benzemez;)

0|0
    0|0
    • Korman bir kız arkadaşıma danıştım bu konuyu bana dediği hiç bir bayan bu devirde geçinmez dedi bende buraya sordum demekki Maddiyat herşeyin ölçüsü bayanların yorumlarından öyle anlaşılıyoe

• maddıyat tabıkı hersey bız erkekken bıle cebımızde para olmazsa huzursuz oluruz bu bır gerçek. ve kadın çok önem arzeder yanı gelır durumun stndartsa. aldığın rakam fena degıl aslında aklı başında bır kadın çok rahat gecındırır bu parayla evı kenara para bıle koyrsınız. ama benım kardesımın eşi gıbi hesap kıtap bılmeyen okumuş cahıl bırıne denk gelırse ölünceye kada rıkı yakan bır araya gelmez. genel olarak gözlemle savurgan herseyı yanaşan zor beğenen bırıyse o kadınla cok cıddı duusnme. paranın kıymetını bılen duzgun kızlar da var sana bu parayla hıc bır kız gecınmez dedgınden bellı arkana bıle bakmadan uzaklaş sana abi tavsıyesı aklı başında bır kadın bu parayla gayet ıyı gecındırı evını

• O para ile geçim olmaz diyen kızlardan bence de uzaklaşmalı.
      Onların gözü daha yükseklerde belli ki.
      Bırak onlar yüksek arasın sen ise para değerini bilen birini.

• ne gerek var... maasini al yasa hayatini... dunyayi dolas senelik izinlerinde.. yalniz ol daha karisiyla gomulen yok zaten dunyada...

0|0
    0|0
  • Aldığın nefeskadarönemli

0|0
    0|0
  • Çok da güzel geçinilir.
    Eşin mesleği yok ise çalışmasına gerek de yok.

0|0
    0|0
  • Bu devirde hic bir kadın kalkip da ben seni seviyorum kit kanaat gecinsek de olur demez malesef. O yuzden her iki es de calismali

0|0
    0|0
    • Hocam bir kız arkadaşıma danıştım bu konuyu bana dediği hiç bir bayan bu devirde geçinmez dedi bende buraya sordum demekki Maddiyat herşeyin ölçüsü

• sen o kızlla cıddı falan düşünme bence ıkı gun sonra boynuzu takar konuşma tarzından bellı aşa yukarı karakteri

• @korman yok dostum bu yakın bir arkadaş kankam gibi ona fikrini sordum böyle deyince kafam takıldı bir de buraya sormak istedim

• 3400 az bir para değil ki ne yapıyorsunuz hemen bitiyor o da var.

0|0
    0|0
  • Geçinilir..

0|0
    0|0
  • biz 1500 le yaşıyoruz survivor stanbuli

0|0
    0|0
  • gecinilmez istsnbul fok pahali gecinirsin bir sekilde ama hayat standaefin cok dusuk olur

0|0
    0|0
Yükleniyor...