Kapat

Hiçbir şeyi istememe duygusu.. çaresi var mı?

Herkese iyi geceler, nasıl anlatsam bilmiyorum ama biryerden başlamak gerek. benim durumum da kısaca bu hiçbir şeyi istemiyorum. belki birkaç senedir yaşadığım ağır şeyler yüzündendir. ama yinede tam olarak çökmüş değilim komik bir şekilde ayakta durmaya çalışıyorum. benden daha kötü durumda olanlar vardır her zaman olucak ama benim yaşadığım şeyler bana fazlasıyla yetti bunu biraz olsun anlamanızı istiyorum herkesin acısı farklı olur.

Geçmişe dönmek istiyorum 6 sene öncesine. o zamanlar 12 yaşında kendi halinde mutlu hayatı seven ailesiyle arkadaşlarıyla arası iyi olan sosyal olan derslerinde başarılı sportif faaliyetlerde başarılı iyi bir çocuktum. bana göre hayatım çok güzeldi. hiçbir eksiğim yoktu tabiki acı tatlı şeyler yaşar herkes hayatta bende öyle gidiyordum işte ama seviyordum hayatı.

şimdi ise hiç arkadaşı kalmamış bütün gününü evde geçiren ve bundan zevk alan sosyal olmayan ailesiyle arası bir iyi bir kötü ( genelde kötü ) olan kendine bakmayan biriyim.

bunların nedeni var arkadaşlar anlatıp başınızı şişirmek istemem gece gece. sadece bu durumdan kurtulabilir miyim? benim tek istediğim huzur. şu an lise sona geçtim geçen ay da doğum günümde 18 oldum. okul 1 ay sonra başlıycak benim için ailem son sene olduğundan koleje yazdırdı doğa vs gösterişli okullardan değil. İyi bir kolej. herneyse ama içimde istek yok çalışmaya dair. hiçbirşeyi istemiyorum boşluktayım sanki. düşününce çok saçma geliyor çoğu şey zaten aklını kullanabilen birileri varsa benim ne demek istediğimi anlayacaktır. böyle de yaşanmıyor işte hergün eziyet gibi geliyor bana yaşamdan nefret ediyorum. hergün daha da zorlaşıyor.

Bu şeyi üstümden nasıl atabilirim?

Güncellemeler:
Baştan söyliyim bunun ergenlik zırvalarıyla ilgisi zerre yok. o düşünceyi aştığımı biliyorum ilk zamanlardaki gibi değilim yaşım gereği biraz olsun hissediyorum ama kontrol edebilirim. kızlar ilgimi çekmiyor çevremde ilgilenen kızlar var yalan söylemiyim aile dostlarımızdan kızlar da beğeniyor annemle konuşmuşlar ama zerre umrumda değil yemin ederim. uğraşmak istemiyorum. yaşadığım şeyler yeterince yordu dinlenemiyorum bile. ben bunu istiyorum biraz dinlenmek.
Üniversitede huzuru bulucağım bir şehir yazıcam. belki o zaman biraz normale dönerim...

0|1
3|5

En İyi Kız Görüşü

• Aynı durumu yaşıyorum. Ve gerçekten bıktım. Ve gerçekten bir arkadasa sahip değilim. Nasıl geçer bilmiyorum ve su an tek istedigim biraz daha ve biraz daha uyumak. Gerçek hayata gözlerimi tamamen kapatmak.

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• Yani soyle bir elle tutulur birsey somut birsey yok ortada bunalacagin bu kadar.. sadece aktif olmaya ihtiyacin var is guc bir ugras vs belki bir kiz arkadas seni hayallerine yonlendircek vs yani. en iyi sen bilirsin bunu.

0|1
    0|0
  • Aynen öyle. Emin ol aynı şeyi ben de yaşıyorum. Bir nevi hayattan zevk alamama gibi bir şey bu. Geçici mi kalıcı mı bilmem. Ama bumfan kurtulmak için kendini değiştirmen şart. Çünkü çevremizdekileri biz değiştiremiyoruz.

0|1
    0|0
    • kendimi değiştirmeye çalıştım bunu defalarca yaptım ama bir süre sonra başa dönüyorsun. izin vermiyor işte olmayınca olmuyor.

• O zaman ben olsam böyle yaşamayı kabullenirdim. Çünkü hayatını değiştirmeye çalışmadıkça hayatta hiç bir şey yapmak istemezsin. Hep sıkıcı gelir. Yani mutlu olmak için falan çabalamak gerekir. Yani bilmiyorum. Ben böyle düşünüyorum.

• tamam bakıcaz artık sağol

Erkekler Ne Diyor 5

• ben 8 senedir böyleyim. Aklına gelebilecek her şeyi, her yolu denedim. Psikologların ve psikiyatristlerin zaten bir halttan haberi yok. Tek yaptıkları iş antidepresan yazıp yollamak. Sen yine de iyi bir insan olmaya çalış. Ben bunu başaramadım ama belki sen başarırsın bol şans.

0|1
    0|0
  • yok sanırım

0|1
    0|0
  • ulan tam olarak böyleyim anlamıyolar

0|1
    0|0
  • Kolej dediğine göre sanırım yaklaşık ergenlik dönemindeki bir arkadaşsın yanılıyor muyum eğer öyleyse normal geçecek eğer öyle değilse yardım almalısın

0|0
    0|0
    • 18 e gireli birkaç ay oluyor işte

• güncellemeye ergenlikle zerre ilgisi olmadığını yazmıştım tekrar dikkatlice oku

• Dinlenmek istiyorsan dinlen koy kafanı kendine zaman geçirecek çok eğlendiğin birşey bul

• varsa çözümü bana da söyleyin lütfen

0|0
    0|0
Yükleniyor...