Neden saygı çerçevesinde yaşamayı öğrenemiyoruz?

Kızlar ya da erkekler diye asla ayırmayacağım.. Nesil sizce de gittikçe birbirine saygıyı yitirmiyor mu?

0|0
8|16

En İyi Erkek Görüşü

• çok zor, ön yargılar bilinçsiz toplum , hoşgörü ve anlayıştan uzağız... ilişkilerde artık basitleşti.. kimsenin diğerine tahamülü yok... oysa daha kültürel anlamda saygın ve kendini yetiştirmiş toplumdarda insanlar her şeyden mutluluk çıkarırlar ondan keyif almasını bilirler çok şey değildir bu.. ama biz buna bile gayret etmiyoruz.. Türkiyede yaşamak hele bazı çevreler içinde bunu kaldırabilmek erkek içinde kadın içinde zor ve bunaltıcı..

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

Erkekler Ne Diyor 15

• turkiye de var sadece boyle birsey frankfurttaym buradaki turkler o kadar cana yakin ki

1|0
    0|0
  • Şuanki nesil burnu havada, küfür etmeyi büyük birşey sanan ve hatta bunu gururlanarak yapan ama aslında hiçbirşey anlamayan ve bilmeyen bir nesil

1|0
    0|0
  • Eğitim standardımız o kadar kötükü onları suçlayamıyorum

1|0
    0|0
  • İnsanlık saygı kavramını tam anlamıyla yitirmeye başladı

1|0
    0|0
  • Öyle evet

0|0
    0|0
  • Sosyal ortam yapıyor bunu

0|0
    0|0
  • Bir yerde dibe vurup sonra tekrar yükselişe geçeceğiz gibi.

0|0
    0|0
  • Saygı sınırlarla olur. Ama insanlar özgürlük bahanesiyle sınırları kaldırınca böyle şeyler ortaya çıkıyor.

0|0
    0|0
    • Özgürlük güzel birsey, saygısızlığı içermiyor. Sebepleri başka insanlardaki saygısızlığın. Keşke özgür yaşamayı becerebilsek de onu bile başaramıyoruz demek ki yanlış zihniyetten.

• bir inancın varsa eğer bişeylere bağlanmayı saçma bulan çok daha saçma çünkü ama yoksa zaten sabaha kadar anlatsam da uzlaşamayız.

• İnancım var. Ama sadece düşüncenin kökenini merak ettim. O yüzden işi nihiliizme vurdum biraz. Ama ilk yazdıklarımın hala arkasındayım.

• böylesi daha zevkli 👼

0|0
    0|0
  • Okullarda sadece eğitim gördüğünüz için

0|0
    0|0
  • Saygı

0|0
    0|0
  • Kesinlikle katılıyorum. Nesil gidiyor. Nerde o eski Beyoğlu sokakları

0|0
    0|0
  • yitiriyor. en büyük sorun bu zaten. ailelerinden öyle görüyorlar, saygısızlık normal geliyor.

0|0
    0|0
  • Aynın oyle insan iliskileri bitti nerdeyse

0|0
    0|0

1 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Kızlar Ne Diyor 7

• bunun birçok nedeni var Hepsinin ucuda lüks yaşam özentililiğine çıkıyor
    bu Özgürlük düşüncesi modern haller
    daha iyi bir toplum için kültürel değerlerimizi yaşatmak gerekiyor yaşlılara karşı daha saygılı olalım insanlara karşı hoşgörülü davranmayı kendimize bir prensip haline getirelim ve aylık giderimizi gelirimize göre harcayalım Burdan kastım adam alıyor 1000 lira maaş elindeki telefon 3000 lira. Türkiyeyi taksitle versen almam demez
    saygısızlık diz boyu yeter mnakoyım

0|0
    0|0
  • Yitiriyor. Ve giderek can sıkıcı hale gelmeye başladı

1|0
    0|0
  • Sen iyilik yap gelsin kafana taş atsın. Çıkarlar kadar saygı. Böyle.

0|0
    0|0
  • Saygı duyulacak hadiselerle karşılaşmıyorum. Nevrozum tutuyor.

0|0
    0|0
  • bana saygı duyana tabiki saygı duyarım yoksa işim olmaz

0|0
    0|0
  • Aynen öyle

0|0
    0|0
  • Ben her zaman insanlara saygi duymusumdur ama bana geri dondugunu hic gormedim

0|0
    0|0
Yükleniyor...