Bugün Srebrenitsa katliamının yıl dönümü, düşünceleriniz neler?

Orada bulunanların çektiği acıların onda birinin bile tam anlamıyla anlaşılamayacağı bilindiği halde o topraklara gitme sebebidir Bosna.

Çektiği acıya dayanamayıp kendini mostar köprüsü'nden aşağı bırakan sueda'ları biraz olsun anlayabilmek için o topraklara gitme sebebidir Bosna.

Defalarca tecavüze uğrayanlar; gözü önünde eşi, annesi, babası, çocukları vahşice öldürülenlerden başka kimse tam anlamıyla anlayamaz orada, o yıllarda yaşananları.

"ve her şey bittiğinde hatırlayacağımız şey; düşmanlarımızın sözleri değil, dostlarımızın sessizliği olacaktır.”
-alija ızetbegovic

sizler neler düşünüyorsunuz?

bonus:

3|5
1|20

En İyi Erkek Görüşü

• Acının, ölümün, açlıgın dini dili ve rengi olmaz. Dünya üzerinde o kadar cok katliam var ki artık normallesip sıradanlasmaya basladı. Acaba artık acımasızlasıyor muyuz? Hani katliami A kisisi B devletinin yapmıs olmasının bir önemi yok artık. Ne kadar hissedebiliyoruz yuregimizde? Ne kadar tepki gösterebiliyoruz ilgili mercilere gereken yerlerde? ya da nasil tepki gösterecegimizibilebiliyor muyuz? Nasıl önüne gecebiliriz? ya da farkediyor mu bizim icin katliama ugrayanlarin dinleri mezhepleri irklari ideolojileri?

1|0
    0|0
    • Benim dinim, ırkım ve ideolojim olmadığı için benim için hiç fark etmiyor katliamın nerde olduğu.

Ama özellikle içinde bulunduğumuz yüzyılda katliamların bolluğu yüzünden hissizleştiğimiz doğru.

• Evet benim de yok o gereksizliklere ve ayrimcilastiran insan icatlarina ihtiyacim. Ama tepki de gosteremiyorum sinirlenmekten baska. Önünede gecemiyorum. Ve katliam beni ne kadar üzüyorsa 2 kati da caresizlik üzüyor.

En İyi Kız Görüşü

• Nefretten ote bisy varsa bu insanliga duyma sebebim

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 19

• Sakarya da doğup büyüdüm Boşnak değilim ama çok Boşnak arkadaşım var. Hepsi de vatanına milletine canı gönülden bağlı insanlar. Allah umarım bir daha böyle bir acı yaşatmaz onlara.

1|1
    0|0
  • Daha yeni yeni savaştan çıkanların şu an savaşanları en iyi şekilde anlayıp en güzel şekilde karşılamaları gerekirken onlara şeytan gibi bakmalarını kınıyor ve çokta umrumda değil diyorum.

2|0
    0|1
  • Dünyaya bariş sevgi teknoloji değil sade ve sadece eli sopali türkler lazim o sopayi nerde saklayip nerde kullanacagini bilir yani biz o gunden bu gune sirbistan ve destekcisi devletlere neden top yekun savas ilan etmedik etmiyoruz anlamis degilim... ( bazilari kazanamayiz diyebilir evet harp ciktiginda kim kazanir Allah bilir fakat tüm dünya bize bulastiginda mutlaka bunun bir bedeli olacagini bilmeliydi ki osmanli kaybedecegine sonuna kadar emin oldugu halde boyle nedenlerden bir cok kez savaş acmistir pardon ama siz osmanli yikilana kadar kaybettigi topraklarda ve baska topraklarda bir musluman soykirimi duydunuzmu? Herkez biliyordu biz simdi bunlari oldurursek osmanlilar savas acar kazansak bile burda öldürecegimizden cok daha fazla askerimiz ölür ekonomik bir çöküntü yaşariz aman birak şu barbar türklerin adamlarina karismayalim diyordu)

1|0
    0|0
  • Çok üzücü, araplar icin gozyasi dokup Bosna'yi unutanlarin, vicdanlari kuruyanlarin anlayamayacagi seyler bunlar. O yuzdendir az cevap gelmesi.

1|1
    0|0
  • Küfür tek millet ama Müslümanlar birbirlerinin kuyusunu kazmakla meşgul. Bunun en önemli örneklerinden biridir bu katliam... Rabbim iki dünyada da bunu yapanları, bunu yapan zalimlere yardım edenleri perişan eylesin.
    Amin.

1|0
    0|0
  • Allah rahmet eylesin Allah sabır versin çok zor acılar bunlar çok zor acılar
    suriyeliler ıraklılara üzüldük ama onlara böyle zulmeden olmadı

1|0
    0|0
  • Türkiye niye Askeri destek sağlamadı diye çok merak etmişimdir zamanında cevapsız sonradan barış. Gücü gitti ama neye fayda (Yanlış biliyorsam düzeltin

1|0
    0|0
  • Allah rahmet eylesin :(

1|0
    0|0
  • Lanet olsun zalimlere..
    Yaşasın boşnaklar...

1|0
    0|0
  • insanlik icin utanc fotograflari... huzur icinde yatsinlar...

1|0
    0|0
  • Boşnak göçmenı olarak bu şarkıyı ve izzet begoviçin bu sözünü cok seviyorum. Sırpların yaptıgı ve dünyanın sessız kaldıgı bır katliam. Bu video en güzel özeti belkide. https://www. youtube. com/watch? v=6f8U11Pe5wc

1|0
    0|0
  • o katliamı yapanların allah belasını versin

1|0
    0|0
  • Boşnaklar bizim insanımızdı, Türkiye neden doğrudan müdahale etmedi anlamıyorum.

1|0
    0|0
  • Seni kurtaramadik hibisey yapamadk affet bizi Srebrenitsa

1|0
    0|0
  • ne Tuhaftır değil mi boşnakları müslüman dünyası korumazken 1940 ta nazi almanyası sovyetlerden korumuştu :)

1|0
    0|0
  • Saygıyla anıyoruz, bosnalıların başı sağolsun

1|0
    0|0
  • Türkiye'nin de sessizce izlediği katliam...

1|0
    0|0
  • Ben bu soruyu sizden 1 saat önce sormama ramen sadece 5 cevap gelmiş. İlginç.

0|0
    1|0
    • Alakasız bir cevap.

• Soykırım hakkında düşündüklerimi de belirtmek istiyorum. Yine yurttaşlarımız, ülke dostlarımız, bize yakın insanlar katledildi ve avrupa gözünü yumup görmezden geldi. Her zaman olduğu gibi.

• Teşekkür ediyorum.

• ahh bide bu kadar şehid varken onları düşünüp yazsanız içim yanmayacak

0|0
    1|0

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş!

Yükleniyor...