Kızınız olsa nasıl yetiştirirsiniz Moda yolunda mı hak yolunda mı?

Kızınız olsa nasıl yetiştirirsiniz Moda yolunda mı hak yolunda mı?

Moda Kızınız olsa nasıl yetiştirirsiniz Moda yolunda mı hak yolunda mı ? Hak yolu hakkın emri tesettür ( Küçük yaşta tesettür farz değil konuyu saptırmayın )

0|0
28|16

En İyi Kız Görüşü

• Hak yol hak yol hak yol başka yok

0|1
    0|0
    • Uydurma rakamlarla gelme bana islam ülkeletinde recm edilen, araba bile süremeyen 4 kadından biri olmayı kabul eden, evde oturmaya mahkum bırakılmış kadınların gerçekliğinden söz et. 2. Sinif insan olmayı kabul eden bir kadın ancak beyni din tarafından iğdiş edilmiş olandır

• @Blackroad @Blackroad dört kadınla evliliği her müslüman yapmıyor nefsine hakim olamayanlara Allah hak tanıyor. Basit görüşlü olduğunuzu söylemiştim tekrar söylüyorum. sizde galiba o nasipsizlerdensiniz.

En İyi Erkek Görüşü

Kızlar Ne Diyor 27

• Küçücük yaşta beynini dinle zehirleyemem. Ona belirli bir yaşta felsefeyi, bilimi, sanatı anlayacağı bir dille öğretirim.

Küçücük yaşta Kuran'dan sure ezberleteceğime kitap okuturum. Modayla da iç içe yaşamaz daha o yaşta. İstediği gibi, rahat giyinir.

3|1
    2|0
    • @Divooi hadi ordan lan ya yobazı dunyayı cehenneme çevirdiniz ipneler

• @Divooi hoşgörülü müslüman bir kerde şaşırtın be

• Kızım neyi tercih eder inancı ne olur bilmiyorum ama moda denen aptal şeyi takip etmesini keisnlikle istemem. Moda moda bu diye atıyolar ortaya mal mal şeyler... Kime göre neye göre popüler bunlar? Kendi özgün giyim şeklini bulsun giyinsin

0|0
    0|0
  • Birini seçmek zorunda değil.

1|1
    0|0
  • Bu yaslarda bir kizin olsa ilk fotograftaki gibi olurdu kiyafetleri buyudukce hak yolunu ona ogretir yapmasi gerekenleri anlatir ama yinede karari ona birakirdin

1|0
    0|0
  • Moda ogrenmesede olur ama diğer yönlerinide geri bırakmayacak şekilde hak yolunu Da ogretirim elbette hem. bu dünyalık hem ahiretlik hazırlanmak lazim

0|0
    0|0
  • Moda yolunda ama tercih onun olurdu, ailesi inancsz olack

0|1
    0|0
  • en zor seylerden bırı belkıde hak bılıncını vererek evlat yetıstırmek ama gerıye bırakabılecegın tek sey o bu dünyada

0|0
    0|0
  • Allah korkusu hep içinde olsun da istediğini giysin. Göstermelik kapalı olmasın yani.

0|0
    0|0
  • Modalı Hakk yolu tabii ki.

0|0
    0|0
  • Ağaç yaşken egilir demişler küçüklükten bazı şeyleri yerleştirmeye calısırım ilerde kendisine bırakırım baskıyla olcak iş degil.

0|0
    0|0
  • İslamı anlatırım ona. Ama tercihi o yapar 14-15 yaşlarında..

0|0
    0|0
  • Kendi modasini kendisi yaratsin isterim :D

0|0
    0|0
  • sonuçta bir şeylerden hevesini allması gerekiyor ileride daha çok sıkıntı çekebilir hem tatliş tatliş giydirirdim hem de ayet sure öğretirdim ille de dış görünüşü çarşafa bürülü olmak zorunda değil çocuk bu

0|1
    0|0
  • Tabii hak yolu ama giyiminede dikkat ederim kızımın 🙂

0|0
    0|0
  • Hak yolunda Allahı küçük yaştan bilmeli ki ona göre büyümeli

0|0
    0|0
  • Hak yolunda yetiştirirdim ama seçim gene onun

0|0
    0|0
  • Güzel kıyafetlerde giydiririm hak yolunuda öğretirim

0|0
    0|0
  • Seçimini o yapar , kendisi nasıl isterse

0|0
    0|0
  • İkiside değil.

0|0
    0|0
  • Hak hak hak

0|0
    0|0
  • Ortası vardır herhalde

0|0
    0|0
  • Küçücük yaşında öyle bir sey yapaman

0|0
    0|0
  • hak yolu insAllah..

0|0
    0|0
  • Hak yolunds..

0|0
    0|0
  • Kucucuk cocuga kendi dinimi empoze edemem, ona anlatirim, iyi guzel huylar edindiririm, paylasmayi sevmeyi hosgoruyu ogretirim, hor gormemeyi, kiymet bilmeyi, sorumluluk sahibi vicdan sahibi olmasini ogretirim, zamani gelince kendi dinini kendisi secer

0|1
    0|0
  • kızıma adeletli olmayı
    önyargılı olmamayı
    insanları hep sevmesi gerektiğini
    hep olumlu düşünmesi gerektiğini
    hayattı mutlu yaşaması gerektiğini
    ve en önemlisi islamı öğretirirm.

0|0
    0|0
  • Birbirinden ayirmaya gerek yok tesettur modasi da var acik giyinmek olmamali moda anlayisi

0|0
    0|0
    • tesettür modası diye çıkan şey tesettür değil

• "dikkat çekmemen lazım" dedim. Tesettürü güneşten korusun diye taktığınızı falan mı sanıyorsun sen?

• @holyclitoris tesetturlu degilim ayrica da hatları belli olmayan bir kadinin renkli giymesinde sakinca gormuyorum herkesin düşüncesi kendine

Erkekler Ne Diyor 15

• İkisi birbirinden alakasız konular ve bunlardan birini seçme mecburiyeti yok.

Kızım olursa en iyi şekilde yetişecektir.

0|0
    0|0
  • çocukken normal yetiştiririm 14 15 gelince sadece okuluna karışırım herhalde bir de yanlış arkadaşlıklar sıkıntı 18 19 olunca sadece maddi bağ kalır haa kapanırsa kapandığı an evime giremez nerede kalırsa kalsın.

0|0
    0|0
  • Herşeyin yeri ve zamanı vardır ayrımcılığa gerek yok.

0|0
    0|0
  • Hak yolunda. Allahtan korkan, dinin emrettiklerini elinden geldigince yerine getirmeye calisan bir evlat yetistiricem allahin izniyle.

0|0
    0|0
  • İkisi yönünden ne yetiştirmem

0|0
    0|0
  • Yeni nesile bo. k yolunu öğretiyorlar benim kızım olsa ilk normal eğitim sonra din eğitimi ama zamane modaya uyan kapalı bacılarımız gibi olmasın da 😊

0|0
    0|0
  • Ben baskı içerisine sokmam kendi görücek kendi isteyecek ama yeri geldiğinde baskıcıda olucam yeri geldiğinde dünyanın en iyi babası insan nasılsa evlatlarıda bir bakıma öyle oluyor..

0|0
    0|0
  • hanımefendi gibi

0|0
    0|0
  • Moda yolunda

0|0
    0|0
  • Hak yolunda yetiştiririm. Moda yolundan gidenleri görüyoruz.

0|0
    0|0
  • Bilim yolunda

0|0
    0|0
  • Bok yolu olmayacagi kesin..

0|0
    0|0
  • Özgür kendine güvenen ve çağdaş bir insan olarak tabii ki

0|0
    0|0
    • çocuk yaşta ne özgürlüğü :D

• Özgürlük küçük yaşta başlar sorumluluk ve kendi başına iş yapabilme becerisi ile brlikte gelişir yoksa bir erkeğe kuma olabilecek kişiliksizlikte yetişir

• Madem cevap almaya g. tun yemiyo... konusmayacaksin.. engellemeyle olmuyo bu isler... git neye taparsan tap... poetakaldaki vitamin

0|1
    0|0
    • Burada agzi laf yapamayinca konusan toplar var... bir yerleri sıkısınca engel koyuyorlar@blackroad ve @limon

• Hani bir bilseniz hak yolunu.. Götürün vakıflara teslim edin veya çocuk yaşta gelin edin. Sizin ar namus anlayışınız ortada.

0|1
    0|0
Yükleniyor...