Kendi kutsal kitabını okumayanların başkasının dini inancı hakkında ahkam kesmeye ne hakkı var?

Öncelikle kendi kutsal kitabını okumalılar sonra da diğerinin kutsal kitabını daha sonra ahkam kesecekseler kesmeliler.

2|0
2|1

En İyi Kız Görüşü

En İyi Erkek Görüşü

Kızlar Ne Diyor 1

• Buna kesinlikle katılıyorum. Ben çiklota kağıdının üzerinde arapça yazıyor diye 3 kere öpüp başının üstüne koyanları, yıllarca kuran hatim ettim diyerek kuran okuyan bir ayeti kerimenin manasını sorduğunda aval aval bakan çok insan gördüm. Okuyun anlayacağınız dilden. Okuyun ki eleştri yapan insanlara verecek cevabınız olsun. Kuranı Keri o şartlerda arapça indirilmiş ama illaki arapça okunacaksa mealide okunmalı bence. Fatiha suresini belki 50 kere okuyoruz anlamını biliyormuyuz. Başkasının kutsal kitabını eleştirmek konusunda da katılıyorum. Kimsenin dini kimseyi ilgilendirmemeli. Hangisi doğru geliyorsa ona , inanmalı insan. Allah akıl vermiş kullanın diye. Geçen bir soru cevapladım soru şöyle:Allah biz erkekler 4 hatunu amretti. Kızlar ne düşünüyorsunuz? Allah sana namaz kılmayıda emretti kılyormusun? cevap hayır. At gözlüğüm yok ateistlik dışında yaratıcının olduğuna inanılan bütün dinlere saygım sonsuz olmalıda ama bende saygı beklerim. Deizm, panteizm ve hatta agnostisizm bile ama ateizm değil. Saygı duymuyorum ama iddiacılıkta yapmıyorum. Tartışırım savunurum ama eleştirmem. Her koyun kendi bacagından asılır. Bu konuda ırkçı değilim :)

1|2
    0|0
    • Kuran'da erkeklere 4 kadın emredilmemiş belli şartlar altında izin verilmiş.

• Hakli oldugumu biliyorum. Bu konuda tevazu gosteremicem. Tesekkürler 😊

• Rica ederim😊

Erkekler Ne Diyor 0

Erkeklerden En İyi Görüş seçilmiş!

Yükleniyor...