Özgür müsünüz, özgür müyüz?

Hepimiz esirliğimizi özgürce yaşayabiliriz. Bu bize hayatın en büyük güzelliği. Ee özgür müyüz? Gerçekten özgür olduğunuzu düşünüyor musunuz?

• Özgürüm
    39% (38)40% (21)39% (59)Oy Ver
  • Özgür değilim
    61% (60)60% (32)61% (92)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim
Güncellemeler:
Peki özgür olduğunu iddia edenler... Seyahat özgürlüğünüz var, nereye kadar gidebiliyorsunuz? İfade özgürlüğünüz var ne kadar ifade edebiliyorsunuz kendinizi ve hatta yaşama özgürlüğünüz var? Ne kadar yaşayabiliyorsunuz?

1|0
20|21

En İyi Kız Görüşü

En İyi Erkek Görüşü

• Özgür gibiyiz ama değiliz hepimiz sistemin kölesiyiz

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 19

• Diğer hayatlara kıyasla değişir...
    Daha özgür olduklarım var, benden daha özgür olanlar da var...

0|1
    0|0
  • Hiç kimse özgür değil. Ahlaki eylemlerimizi belirleyen nedenler var. Determinizm

0|1
    0|0
  • Felsefe hocamin bir sozu vardi hepimiz ozguruz istedigimizi yapabiliriz fakat her ozgurlugun bir bedeli vardir.

1|1
    0|0
  • Küçük çaplı özgürüm , genel olarak değilim.

0|0
    0|1
    • Demekki değilsin

• İstediğim dini seçmekte veya seçmemekte , istediğim siyasi görüşü ve ideolojik yapıyı benimsemekte özgürüm. Ama gece 3'te dışarı çıkarsam özgür hissetmem.

• Hiçkimse tam anlamıyla özgür değildir ve olamaz

0|1
    0|0
  • Kredi karti borcum var ne ozgurlugu

0|1
    0|0
  • ozgur degilim ben istedigim gibi yasayamiyorum, istedigim yere gidemiyorum, istedigim karari alamiyorum. Hayatimi cocuklarima ve esime gore yonlendirmek zorundayim

0|1
    0|0
  • Hepsine sahip olmak için çabalıyorum

0|1
    0|0
  • Dünyayı gezin. Bunun için sonuna kadar okuyun. İyi bir meslek edinin. Muhakkak yabancı dil öğrenin. Maddi ve manevi özgürlük ve özgüveniniz olsun / o Zaman gerçekten özgür olmayı anlayacaksınız. Özgürlük beynelmilel bir varoluş. İfade yeteceği. Duruştur !

1|0
    0|0
    • Sonuç olarak özgür değiliz yani ;)

• Ne kadar emek ederseniz edin basit birşey için bile dünyanın emeğini harcayacaksak özgür değiliz

• İyi de ben özgürlüğün "edinilme" halinden bahsettim. Eğer özgür olmadığını düşünüyorsa bir insan ; önce düşünmeli ki acaba bu özgürlük için çaba sarf etmiş mi. Kusura bakma da sen Nasıl bir özgürlük kast ediyorsun. Mesela. Fikri düşüncesi herkesin hürlük arz ediyor. Herkesin bir oyu partisi tuttuğu takım savunduğu bir tez var. Hepimiz gayet elimizi kolumuzu sallayarak geziyoruz. Ha bu asgari ücret eylem olarak Seyahat olarak kısırlıyor hayatı ok. Bazı özgürlükler "edinilir" . Bahsetmek istediğim şey özgürlüğün geniş bir yelpaze olduğu. Bak burada herkes ayrı Telden çalıyor. Ada'mı Ada'm sapığı sapık alimi alim bilgini Bilgin. Adamlar burada sanal seks diye bir ekran sevişmesi icat etmiş. Allah aşkına düşün , bunların hepsi o gevşek özgürlüklerin eseri. daha Nasıl bir özgürlük den bahsediyorsun sen

• özgür değiliz elbette :) bize verilen pay kadar özgürüz ötesi yok

1|1
    0|0
  • Hiçbirimiz özgür değiliz. İstediğim gibi yaşayamıyorum ki. Elbet birileri bir şeyler kısıtliyor bizi.

0|1
    0|0
  • Paran yettiğince :D

0|1
    0|0
  • Ne özgürü ayol akşam yediden sonra evden çıkamam

0|1
    0|0
  • Ozgr dgilm😥

0|1
    0|0
  • Para olsa özgür olcamda çok çalışmam lazım :D

0|1
    0|0
  • başkasını zarar vermiyosan her şeyi yap özgürüm

0|1
    0|0
  • Ozgurum denilmez hürüm denilir arkadaslar cunku ;
    Ozgurluk: Bana Allah dahil kimse engel olamaz.
    Hür: Bana Allahtan Baska kimse engel olamaz. :)

0|0
    0|0
  • Para kazan seyahat et. Kitap oku düşünce ifade et. nefes al yaşamaya devam et

Tabiki özgürsün

0|0
    0|0
  • freedom

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 20

• "Hayatta umutsuzca tamamen özgür olduğunu düşünen kişiden daha tutsak olan bir kişi yoktur"...

Özgür değiliz sadece "özgür" olduğumuza inanmışız, yapabileceklerimizi gerçekleştirme imkanımız varsa kendimize "özgürüz" diyoruz hepsi o :)

1|1
    0|0
  • Bir Suriyeli kadar özgür olmak isterdim ama değilim 😹😹😹

1|1
    0|0
  • Özgürlük;

Benim hayatımın temeli, tabiki özgürüm toplumsal sürüden ziyade kendim için yaşıyorum istediğimi yapıyorum her zaman✌

0|1
    0|0
  • kendi fikrimi bile söyleyemediğim anlar oluyor özgür olanlar nasıl özgür olmuş söylesin bakalım

1|1
    0|0
  • Özgürüz

0|1
    0|0
  • Ben özgürüm. Ve ben yeterince özgür olduğunuzu düşünüyorum.

0|1
    0|0
  • ozgur olsak savas olur kontrol oldugu surece ozgur olunmaz

0|1
    0|0
    • Savaş neden oluyor? Keyif için savaşlar olmuyor elbet? Savaşların olması bile özgürlükten değil. İnsanların bir takım muhtaç olduğu şeylerin daha fazlasına sahip olabilmesi için. Buda bir mecburiyet

• benim dedigimi bir gram anlamamisin

• her insan biseye tutsaktir...

0|1
    0|0
  • özgürüm :)

0|1
    0|0
  • Özgürlük beyinde başlar bedende biter. Neler yapıp yapamadığını bir kenara bırak, özgürce düşünüp hayal kurabiliyor musun? Bunu yapamıyorsan asla özgür olamazsın.

0|1
    0|0
  • Özgürüm, istediğim her şeyi yapabiliyorum.

0|1
    0|0
    • Herşeyi mi :o? Seyahat özgürlüğünüz var madem, nereye kadar gidebiliyorsunuz?

• Kanuni maddi manevi

• Zenginler özgür , fakirler esir :D Bayramda Bodrumda 1 hafta tatil 450 liraydı gidemiyorsan öl.
      Fikrimi söyleyemiyorum diyorsun korkaksındır , seyahat edemiyorum diyorsun tembelsin. Bunun özgürlükle bir ilgisi yok. Yasa dışı propaganda yapıyorsan ceza evine atılmalısın ben bunda bir yanlış görmüyorum.

Tecavüzcü de tecavüz eder buda benim özgürlüğüm der senin mantığınla.

• özgürüm tabi ki yaşam benim yaşamım kimsenin dediklerini umursamıyorum kimseye göre yaşamıyorum mutluyum

0|1
    0|0
  • Kim özgür olduğuna inanıyor kaçınız? birilerinin istediği gibi giyinip son model telefon çıkınca kuyrukta bekleyen sizler mi özgürsünüz? dünya gerçekten 5 devletin sözleriyle yönetilirken mi özgürüz yoksa siz o 5 devletin toplumunun yaşadığı gibi yaşadıkça mı özgürsünüz?

0|0
    0|0
  • napalım oturup ağlayalım mı? sen zaten cevabı aklında şekillendirmişsin bizden sadece onay bekliyorsun? param var. sabah kahvemi içiyorum. pc'de istediğimi yazıyorum. kendimi rahat hissettiğim müddetçe özgürüm. sınırsız özgür değilim ama özgürlüklerim için yeri geldikçe mücadele ediyorum. özgürlük verilmez alınır.

0|0
    0|0
  • Oku oku bitmiyor 4 duvar arasına kapalı nesi özgürlük bunun

0|1
    0|0
  • Ozgurluk cennette

0|1
    0|0
  • Kimse özgür değildir net 😉

0|1
    0|0
  • hayır olamaz yok öyle bir şey

0|1
    0|0
  • Özgür diye birşey yoktur. Herkes birşeylere bağımlıdır.

0|0
    0|0
  • Özgürlük hemde Türkiye de
    Çok Zor...

0|0
    0|1
Yükleniyor...