Anne olmayı düşünüyormusunuz? Sizcede annelik kutsal bir sey mi?

Buzamana kadar annelik hep kutsal dendi durdu. Hatta cennet annelerin ayaklari altindadir diyerek bunu dahada derin bir algi yaratarak onemli hake getirdiler. Anneligin kutsalligina inanmiyorum annelik bence kadini eve kapatmanin en guzel yontemi idi fazla ataerkil bir davranisti ama bize bunu oyle bir icsellestirdiler ki biz bunu kaniksadık gurur duyucu bir sey olarak gormeye basladik. Bence annelik kutsal falan degil ama zor birsey fazka fedakarlik isteyen kendinden cok fazla odun verinen bir durum. Ben cocuk dogurmayi hic dusunmedim dusunmuyorum dusunmeyecegim de. Ve bazilarinin dedigi gibi de eksik degil tam anlamiyla bir kadinim

1|1
20|28

En İyi Erkek Görüşü

• Anne bir ücret ömrünü çocuklarına evine kocasına ve kendisine adar. Yaptığı her hareket çok faydalıdır çocuklarına güzel şeyler öğretir evin işini görür ve daha çok kocasına zaman ayırabilir olur ilim öğrenir öğretirler Yani yaptığı her iş Allah rızası üzerinedir yetiştirdiği çocuklar insanlığa faydalı işler yaparsa ki Haram yemedikleri ve anne evde olduğu için yani yabancı erkeklerle iş yerinde vs. bulunmadığı için çocuklarıda akıllı uslu olur yani islami çerçevede olursa kesinlikle sultanlıktır

1|0
    0|0
    • Bak ne guzel yazmissin kadin herseyi tek tarafli yapiyor cefayi cekiyor ama tum bunlara ragmen neden sultanlik olsun

• Bu dunya da gulmeyen yuz ahirette guler diyosun yani ☺ ya ahiret yoksa? :) ben biraz supheci biriyimdir emin olamam obur taraf icin☺ annenizin yoklugunu hic yasamamniz dilegiyle iyi geceler☺

• Tebessüm sünnettir. peygamberimiz insanlarla konuşurken sürekli tebessüm ederdi çok kahkaha attıktan sonra dikkt et bir üzüntü gelir ama tebessüm sürekli mutluluk verir. Bir arının hiç durmadan insanlık için çalışması yeterince ibret verici bence. Diyelim ahiret yoksa :D herkes toprak olacak zevk içinde yaşayınca ben ne güzel yaşadım diyemeyecek full ibadetle geçirende keşke yapmasaydım diyemeyecek her türlü iman eden karda başka şüphelerin varsa Caner Taslamanı dinle şüphelerinden kurtulup namaz kılmak istersende Cübbeli hocayı dinle :) @Soran iyi geceler

En İyi Kız Görüşü

• düşünmekle olmuyor tabi. ama istiyorum çocuğumun olmasını. ve bence çok kutsal bir şey dünyaya başka bir canlı getiriyorsun. mucize resmen. ve yanlış düşündüğünü söylemeden geçemeyeceğim. kadını eve bağlamakla ne alakası var ki? gayette hem anneliğini yapan hem de çalışıp hayatını yaşayan kadınlar var. çocuk sahibi olmak istememeni anlarım tercih meselesidir saygı duyarım. ama bunu genelleyip sanki alelade bir şeymiş gibi söylemen tuhafıma gitti açıkçası. ama yine de saygı duyarım ve çok doğru demişsin ki anne olmayan, olamayan veya olmak istemeyen hiçbir kadın YARIM olarak yaftalanamaz. bunu yapanlar beyinleriyle değil de başka yerleriyle düşünüyor kesin.

1|0
    0|0
    • Doga taamamen dogurmaya yonelik agaclar bitkiler hayvanlar vb bircok sey dogurmak uzere dizay edilmis gibi. Doga bunu yapiyor doguruyor kadininda dogurmasi normal bir durum yani kutsal bir yani yok. Seversin senin canindur senden olmustur bunlar dogal seyler ama ben bunun da abartilip kadinin tum yasam alanini kisitilayan seyler oldugunu dusunuyorum bunlar benim fikrim dogrulugu tartisilir tabikide☺

• Yorumun icin cok saol arkadasim ☺ tabiki zamanla hersey degisir duygular hep ayni kalmaz. Son zamanlarda ozelikle cocuklarin cocuklari olmaya basladi populer kultur haline sosyal medyada paylasilcak oyun haline getidiler bebekleri ilerde belkide cocuk sahibi olmayi isteyebilirim ama bunun icin erkeklerin ulkenim gelismislik duzeyi artmali diye dusunuylrum bu ulkede cocuk buyutmek cok zor ve cogu erkegin annelik kutsaldir diyerek bunun zorluguna kadini mahkum. edip sorumluluk almamasi cok cok sinir bozucu. Insallah gonlunce olur herkes layikiyle tadar☺

• ülkenin içinde bulunduğu ortamı göz önünde bulundurursak sonuna kadar haklısın. böylesine çirkefleşmiş bir dünyaya çocuk getirmek o çocuğun doğmadan hayatının katili olmak demek bence. o açıdan bakarsan benim de anne olmak konusunda fikrim değişebilir ama duruma pollyannacı yaklaşmak işime geliyor şimdilik. ve dediğin gibi baba figürünün sadece çocuğuna uzaktan babalık yapmadığı bir aile ortamı olmalı. annelik kutsaldır ama bu demek değil ki çocuğun yükü sadece onun omzunda. baba dediğin anne kadar o çocuğun bakımında sorumluluk almalı. ama şu var ki nesil gittikçe bu konuda daha bir geniş düşünüyor. eskiden olduğu gibi erkek adam bebek bezi mi temizler gibi at gözlüğü ile bakmıyor olaya. ne diyelim umarım her şey dilediğince olur :)

Erkekler Ne Diyor 27

• ebeveyn olmak zor. ama çoğu insanda belli başlı dürtüler var. mesela ölümsüzlüğü yenmenin bir yolu çocuk sahibi olmaktır. kendini yaşatırsın çocukta bir nevi. yani bu tür dürtüler ileride çocuk sahibi olmanı istemeyi gerektirebilir ki bu sadece bir örnek. anneliğin kutsal olup olmadığını düşünmedim. ne kabul ettim ne de inkar ettim. ama anne çocuk arasındaki bağ çok hoşuma gidiyor. bir babayla bir çocuğun öyle bir bağ kurabileceğini düşünemiyorum. ben de baba olmak istemiyorum ki zaten olamam.
    genelde annelik kutsaldır diyenler anneliği ve kadınlığı ayaklar altına almak isteyenler oluyor. kadının zaferini tarih herkese tattıracak :)

1|0
    0|0
  • Çeşitli yaş aralıklarında insanlar gördüm ve inceledim. Sonuç olarak inceledim ki; bayanlar özellikle ( hepsi için geçerli değil) 30 yaşın birkaç yaş öncesi ve sonrasına doğru çocuk isteği zirveye çıkıyor. Bu nedenle düşünceleriniz içinerken gibi düşünüyorum 😊😊

1|0
    0|0
  • @LilithTohumu kutsallığına inandığım tek şey annelik bir düşün senin bedeninden senin bir parçan sen şekillendiriyorsun herseyi ilk senden öğreniyor sen parcaları getiriyorsun o toparlıyor ve harikulade birsey çıkıyor ortaya sana anne diyor. Evlenmeyi dusunmeyip cocuk yapmak mantıklıdır ama evlenipte çocuk yapmamak bu hayatta yapılabilecek en mantıksız olaydır 😉

1|0
    0|0
    • Herkes anne olamiyor buna bazen kadinin hormonu bazen erkegin hormonu musade etmeyede biliyor

• Olur olur senden taş gibi çocuklar olur ben bir bakışta anlarım 😊

• Daha çok düşüncelerin değişecek. Biz neler gördük...

1|0
    0|0
  • Hağyırrrrrr

1|0
    0|0
  • Anne olmayı düşünmüyorum.

1|0
    0|0
  • Düşünmüyorum

1|0
    0|0
  • evet kutsal çünkü kadının doğuracağı ve iyi yetiştireceği bir çocuk insanlık için harika işler yapabilir.

1|0
    0|0
    • Atatürk ü düşün. ya Atamız'ın annesi senin gibi düşünseydi?

• ı-ıh düşünmüyorum sşldkjf

1|0
    0|0
  • Tabiki kutsal

1|0
    0|0
  • Annelik çok kutsal birşey

1|0
    0|0
  • tam bir lilith tohumuyum diyorsun yani. ?

1|0
    0|0
  • Evet kutsal.

1|0
    0|0
  • Anne olmaya aday olup HAZIRSAN hiç bir engel yoktur hayırlı olsun.

1|0
    0|0
  • Seni alanin vay haline be 😕Elinden gelse adamı doğurtursun :D

1|0
    0|0
  • bakıyorum... yazacak bir şeyim yok, ama bazı hemcinslerimin ne kadar çok yazacak şeyi varmış...

1|0
    0|0
  • ben baba olmayı düşünüyorum

1|0
    0|0
  • Dusunuyorum

1|0
    0|0
  • Feminizmi dibine kadar yaşamaya devam diyosn :)

1|0
    0|0
  • Olamam ama süper baba olurum :D

1|0
    0|0
  • bravo. güzel yazmışsın

1|0
    0|0
  • ewet annelik güzel bir duygu ve kutsaldır. annende senin gibi düşünse şu an sen olmayacaktın değil mi.
    neyse o değil de onla bunla yatanlar var ilerde belki anne olur ama onların çocuğuna üzülürüm. orsp. çocuğu olmak kimsenin hakkı değil bence.

1|0
    0|0
    • Onunla bununla yatan ama sanki bunu duvarla ya da tasla yapiyormus gibi davranip kadinlari asaglamaya kalkan sozum ona erkek musvettelerde baba olmayi haketmiyor ama gel gor ki babalar ve onlardan doganlarda onlar gibi oluyor

• Yok daha neler 21 yyda yasiyosunuz intihar edermis abartmayin lutgen daha akli selim seyler dusunun

• yaw böyle modern zamanda uydurulmuş şeylerle gelme bana. insan davranışları hakkında bilgin yoksa bence daha da uzatma konuyu.

• onu yapmam bunu yapmam ama iş gezmeye eğlenmeye geldime hadi gidelim kocacım pehh

0|0
    1|0
  • Evet kutsan ama bunu haketmeyen çok kızlar var.!

0|0
    0|0
  • Oyyyssss motorum benimmm :)

0|0
    0|0
  • Ya dusuncelerine katiliyorum ama cocuk sevgisini de tatmak lazim ve erkekler doguramio

1|0
    0|0
  • bir tane daha :)) ataerkilmiş :)) Bu insanlar ne zaman eğitim alacak acaba :))

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 19

• Annelik kutsal gibi gorunup üstün tutulmamali tabi. Her anne bir degil. Cocugunu dogurdugu gibi sokaga atanda var anne karninda öldürende hayatini hayati yapanda var. Annelik her kadina yakisan en guzel hissi ve duyguyu yasatan bisey bence. Ve anne olmayan bir kadin tam anlamiyla herseyi yasamis diyemem ben. Canindan bir parcayi buyutup kendin yemeyip ona yedirmeye calismak uykundan eksilmesine ragmen ona uykusunu getirmek icin ugrasmak anneligin en guzel fedarkarliklarindandir ve ben tum bunlari dibine kadar yasamak istiyorum. Allah isteyen herkese bu duyguyu yasatsin ecmain :)

3|0
    0|0
  • Anneliğini kutsallığını bilmem ama çocuğun bütün yükünün anneye yıkılmasına karşıyım. Baba denecek kişilerin geneli sadece yaparlar çocuk doğunca hiç umurlarında olmaz kadına hiç destek olmazlar. Zor bir şey, fedakarlık veren bir şey olmasının sebebi de zaten genelde babalar sorumluluk almamasından dolayıdır. Kadınlara da "annelik kutsallıktır" diye yutturulup gözleri boyanır. Son sözüne ithafen üniversite diploması olmadan yüksek makamda olan kişi yarımdır.

1|0
    0|0
    • Son cumlen cok hosuma gitti dedigin cok dogru iste erkeklerin sorumluluklarindan kacma sebebidir annelik kutsaldir sozleri herseyi her cefayi kadinin cekmesini kadina normallesitmesidir annelik kutsaldir sozu yorumun icin saol☺

• Ne demek :)

• Allah nasip ederse anne olmayı istiyorum tabii

1|0
    0|0
  • yaradilisina ayri bikere cogalmak icin cogaltmak yaratildik... karnimda bir mucize tasiyacam herseyine tanik olacam allahim daha buyuk mutluluk olamaz bikere benim ya ben yaptim dahasi var mi sapsikkkk olsada sevsek 😍😍...

1|0
    0|0
    • Sapsik olsada severim diyor tey allahim ya guldurdun hayirlisi olsun hakkinda☺

• Insanlarin fikirleri degiskendir surekli duygularda degisim gosterir. belki ilerleyen zamanlarda cocukta isterim belki de istemem bilmiyorum erkeklerin kendilerine ceki duzen vermedikleri surece bunu istermiyim bilmiyorum. Herkesin hayirli birileriyle karsilasmasi dilegiyle yorumun icin cok saolun iyi geceler☺

• 😘😘 iyi geceler...

• Yakinda anne olmaya hazir oldugumu nasil anlarim diye bir soru sormustum. İsteyip istemedigimi bir turlu anlayamadim. Anneligin kutsalligi konusuna gelince kadin =anne dayatmasina karsiyim bir kadina anne oldugi icin degil insan oldugu icin saygi duyulmasi gerekir zaten. Cinsiyet ayirmayalim annelik de babalik da saygi duyulasi seyler ☺

1|0
    0|0
  • kolay bisey olsa annelik kutsal gørunurmuyduy sence canin kanin olcak nasil kutsal olarak gørmezsin canindan can oluyo senin yuce bisey annelik guzl biseydr ve Herseyden cokta bunu tatmak istyorum. cocugun olur yarin birgun o tadi alirsin

1|0
    0|0
  • Bilemiyorum çok karasızım bazen istiyorum, bazen istemiyorum.😕bazı korkularim var. Ayrıca sana katiliyorum, bir kadının hayattaki tek gayesi ve kimliği annelik olmamalı.👍

1|0
    0|0
    • Kesinlikle kadinin cok daha buyuk hedefleri her daim olmali annelik te zamani gelince olacak biseydir☺

• Aynen sana katılyorum, çok doğru.😊👍

• Anneliği anlatmak zor yaşamak lazım. Çok klişe bir laf olsada içindeki canlıyı hissetmek büyütmek ve sama sevgisini hissetmek, kendinden önce evlada değer vermek çok başka birsey

1|0
    0|0
  • En az 5 yıl sonra evet neden olmasın? 😊😂

1|0
    0|0
  • Anne olmayı istiyorum,, annelik kutsaldır ve bunun açıklamasını sana burada tek tek yapamayacagim,, bunu kendi yasantinda şu ana kadar görmüş olman gerekir,, en sevdiğin hayvanda dahii ,,
    Evlatta cok büyük bir nimettir bence,, en büyük servettir

1|0
    0|0
  • Anne olmayı düşünmüyorum. Kutsal mı hım olabilir.

1|0
    0|0
  • Olmak cok isterim tabiki

1|0
    0|0
  • Evlenmek nasip olursa tabi

1|0
    0|0
  • Düşünmüyorum
    Kutsal falan değil

2|0
    0|0
  • Henüz değil

1|0
    0|0
  • Böyle bir dünyaya çocuk getirmek mi? Sanmıyorum.

1|0
    0|0
  • düşünüyorum

1|0
    0|0
  • Evet

1|0
    0|0
  • Her isteyene nasip olsa keşke

1|0
    0|0
Yükleniyor...