Senin umrunda olmayabilir ama yarın Srebrenitsa Katliamı 21. Yılı. Ne söylemek istersin?

Belki çoğunuz bilmez. O dönem tv'ler tüm ciplakligiyla vahşeti gösteriyordu. Peki! Türkiye ozaman ne yaptı? Kaçanlara kucak açtı. Tarih başka birşey yaptı da demiyor zaten. Türkiye'nin de utanması gereken bir yıl dönümüdür. Dönemin yetkilileri sağolsun bu katliami sadece kinamakla yetindi. Ha Hollandalilar dost, zararsızdir demeyin. Neden mi? Devamı asagidaki gibidir. 1991-1995 Yugoslavya İç Savaşı (Hırvatistan Savaşı ve Bosna Savaşı)'nda Sırp Cumhuriyeti Ordusu'nun Srebrenitsa'ya karşı giriştiği Krivaya '95 Harekâtı esnasında Temmuz 1995'te yaşanan ve en az 8.372 Boşnak'ın Bosna-Hersek'in Srebrenitsa kentinde general Ratko Mladiç komutasindaki ağır silahlarla donatılmış Bosna Sırp ordusu tarafından öldürülmesine verilen addır. Katliamda bir kısım kadın ve küçük yaşta çocuğun da öldürüldüğü, belgelerle kanıtlanmıştır. Bosna Sırp ordusunun dışında katliama "Akrepler" olarak tanınan Sırbistan özel güvenlik güçleri de katılmıştır. Birleşmiş Milletler Srebrenitsa'yı güvenli bölge ilan etmiş olmasına karşın 400 silahlı Hollanda barış gücü askerinin varlığı katliamı önlememiştir. Hatta göz yummuştur.

2|2
4|17

En İyi Kız Görüşü

• MEDENİ Avrupa nın tam orta yerinde,
    Osmanlıdan kalan izleri yok etmek için,
    Hiç kaybolmayan haçlı ruhuyla üç maymunu oynayarak, zevkle, sessizce ve kalleşçe,
    Tarihi, dini, duygusu ile can kardeşlerimiz, başarıyla katledilmiştir.
    Biz ise çok büyük bir tepkiyle kınadık.
    şimdi doğu türkistan da, kafkasya da, orta doğukileri kınadığımız gibi...
    Allah rahmet etsin... Bizi affetmez ama...

0|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

Kızlar Ne Diyor 3

• Sivas, Başbağlar ve Srebrenitsa katliamı Allah rahmet eylesin yitirdiğimiz canlara.

Bizler hala uyuyoruz maalesef. Unutulmayacak acılara yenilere eklenmese birlik olabilsek

0|4
    0|0
  • Tarih hep kanlı zaten hangisine üzüleceğini, hangisini kinayacagini, hangisi için çare arayacağını şaşırıyor artık insan, sarmal bir dunyada, kısır bir döngüde hep aynı hikayeyi yaşıyor ve yasatiliyoruz... çözüm var mi yok! Olsaydı çözülürdü çünkü!!

0|1
    0|0
    • Bizim tarihimize utanç yazılmamisti. Taki bu olaya kadar. Osmanlı dan miras ülkeye sahip çıkamadık

• Ne padişahlık ne de cumhuriyet iktidarı ile anadoluyu türk halkına mãl edemedik çünkü bu millet sahipsiz dolaşan sürülerle sahibi oldugu topraklari paylaştıkça, islamiyetin zırhını kuşanamayip müslümani oynadikca, hakikati ve hakkaniyeti birbirinden ayiramadikca , emperyalist bir düzene hizmet etmekten başka bir amaca hizmet etmedikçe, Türk halkı amaç değil oy için araç olarak kullanıldıkça"... Önce benim vatanım benim milletim..." demek varken... varın gerisini siz yorumlayın.

• Çok büyük bir acı... Avrupanın göbeğinde yaşanan katliama sessiz kaldı herkes. Hani insan hakları?

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 16

• Avrupa'nın menfaatperest yaklaşımı ve ağır karar alma mekanizmaları nedeniyle bir çok can pisi pisine yok oldu. Bir can bile dünyalara bedelken binlercesi Bosna savaşında yitip gittiler. Bunu yapanların suçlarının karşılığı bu dünyada yok.
    Çok acı, gerçekten çok acı. O dönemleri hatırlıyorum. Bir ekonomik krizden geçmekteydik (5 Nisan kararları - Tansu Çiller dönemi) fakat yine de Yugoslavya'daki iç savaşta ölenlere üzülüyorduk.
    Dilerim bunlar biz insanlara ders olur ve bu tür bir vahşet asla tekrar etmez. Ne yazık ki her gün savaş ve ölüm haberleri okuyoruz hala.

0|0
    0|0
  • zor bir süreç 21 yıl sonra ölen kişilerin kimligi belli olmuş
    ve gömülecekler
    insanlara acı yaşatanları lanetliyorum

0|1
    0|0
  • izin verilen bir katliam. sözde barış gücü sırpların işlerini kolaylaştırmış. unutulmaması gerek. batının ereğini.

0|1
    0|0
  • Kıbrıs'ta güvenli bölgede bulunan NATO gözcü kulelerinin yanından havan topu ile atış yapan o zaman ki rumlari hatırlatmak isterim. Kıyamete kadar islam düşmanları ile savaşmaya devam edilecektir.

0|1
    0|0
  • Tabiiki umurumuzda. Sırf Müslüman ve Türk oldukları için, medeni geçinen şerefsizlerin bir tanesi bile ses çıkarmadı. Kardeşlerimiz onlar bizim. O topraklar da ata topraklarımız. İnşaallah hepsi şehid hükmünde olacaklar ve yakınlarına şefaat edecekler..

0|1
    0|0
  • Türk ordusu çıkarma yapacak diye cok beklemiştim ama büyük hayal kırıklığı olmuştu benim için.
    Bugün götü boklu şeref yoksunu araplar için on takla atanlar o gün ordaki masum müslümanlar katledilirken seslerini çıkarmadılar.
    Bu ayıp Türk milletininde ayıbıdır aynı zamanda.

0|1
    0|0
  • Evet bu olayı hatırlıyorum
    Aliye izzet begovic in Avrupanın ortasında musluman bir ülke kurucaz demedi ile başladı herşey

0|1
    0|0
  • Osmanlı'nın yetimi Bosna ya tek başına yalnız bırakmamızın vebalini nasıl öderiz milletçe hiç bilmiyorum... ruhun şad mekanın cennet olsun Üsküdarlı annenin oğlu Bilge Kral Aliya ve onun yiğitleri...

0|1
    0|0
  • Allah rahmet eylesin :(

0|1
    0|0
  • Hayatin zorlugundan bahsedenlerin bu insanlarin neler cektigine bakmasini tavsiye ederim.

0|1
    0|0
  • allah belalarını versin bizlere zulm yapanların ve ses çıkartmayanların onları savunanların

0|1
    0|0
  • Zalimler için yaşasın CEHENNEM !!!

0|1
    0|0
  • Bir devletin toprak bütünlüğünü hedef alırsan bedelini ödersin.
    Musluman da Yahudi de olsan Türk de Amerikalı da olsan yaptığın şeyin yanlış olduğu gerçeğini değiştirmez.

Etnik kıyımı desteklemiyorum. Hadlerini astılar ancak şu da gerçek ki Hırvat Bosnalı ya da Karadağlı fark etmiyor. Ortada emperyalizm destekli bir saldırı vardı.
    Ve ne yazık ki başarılı oldu.

Şu anda bize uygulanan cinsten. Yarın başarılı olurlarsa şu an senin andığın gibi anacaklar PKK operasyonlarını..

0|0
    0|0
  • Allah yaratmış takibininde o yapsın...

0|0
    0|0
  • Hollanda nin a... a koim

0|0
    0|0
Yükleniyor...