Kafama din konusunda takılan bazı sorular var cevaplar mısınız?

Öncelikle müslümanım fakat sorgulamadan körü körüne inanmak yanlış geliyor kafamı kurcalayan soruları cevaplandırırsanız memnun olurum ama cevaplarınız "çünkü Allah öyle istedi" şeklinde olmasın mantıklı bir şeyler bekliyorum sizden.
1. İslam dininde neden kadın erkek eşitliği yok?
2. Kuranda neden sadece o zamanın bilgileriyle söylenebilecek şeyler belirtilmiş, evrensel bir kitapsa neden ayetler de tüm zamanları kapsamıyor?
3. Kuranın orjinalinde kadınların tamamen kapanması geçmediği halde (örtünme kısmına "baş" kelimesi sonradan eklenmiş) kadınlar neden kapanıyor, yanlış bilgiden dolayı mı baskıdan dolayı mı?
4. Müslüman olmayan cennete gidemeyecekse müslümanlıktan haberi bile olmadan ölen iyi kalpli, kimseye zararı dokunmamış insanlar nereye gidecek? Müslüman olup 5 vakit namazını kılıp geri kalan zamanını fitne fesada ayıran insan o kişiden üstün mü sayılacak?
5. Ramazanda fakirin halinden anlamak için oruç tutuyoruz. Fakat iftar vakti geldiğinde zengin sofralarda tıka basa karnımızı doyuruyoruz. Bu nasıl fakirin halinden anlamak oluyor? Oruç yerine fakirleri doyurmamız gerekmez mi?
6. İslam hoşgörü diniyse neden en çok müslümanlar birbirini öldürüyor ve neden bütün dünya bizi terörist olarak tanımlandırıyor? Gerçek islam bu değil şeklinde cevap verecek olanlar; neden gerçek islam uygulanamıyor o zaman?
7. Yine islamın hoşgörü dini olmasından yola çıkarak, neden Allah kendisine günde 5 kere ibadet etmeyeni sonsuz cehennem ateşiyle cezalandırıyor? Doğru işler yapan biri olmak yeterli değil mi?
Bu kadar, teşekkür ederim şimdiden.


2|0

Erkekler Ne Diyor 12

Kızlar Ne Diyor 5

 • 1 - Islamda kadin erkek esit degil kavrami yanlis anlasiliyor. Bieincisi bazen erkegin ustin bazen kadinlarin ustun oldugu durumlar var. Firtar bakimindan guc erkegindir ama kadin degerlidir. ^ cennet annelerin ayaklari altindadir ^ dieyen bir dinimiz var.
  2 - ahir zamandan da bahsediliyor. Unutmaki kiyametin alemetlerini sayan hadisler var. Ve biz Şu an da o alemetlerin kucuklerini yasadik buyuklerini bekliyoruz.
  3- tamamen kapanma diye bir sey yok. Vucut hatlarini belli etmeyen kiyafetler giyip saclarini yani basini omuzunu ortmek var. Baski degil. Dusunsene sacini yapip disariyi cikman bile yapip cikmaman arasinda fark var. Biri goze guzel gorunuyo ve gunaha sokuyor.
  4- Allahin zaten muslumanliktan haberi olmayan birini muaf tutacagini alimler hicalar hadislerle belirtti. Adamin imkani yok nasil bilecek ki? Ustunlugunu ancak rabbimiz bilir.
  5- Peygamber Efendimiz Sallallâhü Aleyhi Vesellem orucunu hurma ile açardı. Hurma bulunmazsa su içerdi. Bugun aradan kac yuzyil gecmis. Insanlar orucu sadece oruc tutuk diye gostermek icin sevap kazanmaya calismakicin tutuyor. Ve ramazanin degerini kucultuyorlar. Fakirin halini anlamak yerine aksama kadar midelerini bos birakmaktan baska sevap kazaniyorlarsa ne guzel !
  6- gercek islami uygulatmaktan korkan avrupa ulkeleri musluman kiligina girip insanligi katlediyor. Halife olan padisahlarimiz zamanunda boyle degildi. Din insanlarda zayifladi.
  7 - sana biri bir iyilik yapsa mutesekkir olursun degil mi? Allah da kendi yarattigi kulundan ufak bir sey istiyor. Bu imkansiz degil. Eger onu da yapmazsak insanligin onemini anlar miyiz? Ibadet hem hakki hem halki rahatlatir. Unutma Allah kullarini sever ve onlardan elinde olmayan bir sey istemez.
  Anlatmaya calistim daha cok yazacaklarim var ama bunlari anlaman bile ne guzel olur

  1|0
  0|0
Yükleniyor...