Müslüman olanlar bakabilir mi?

Bu siteye yakın zamndır üyeyim ve hayret ediyorum. Ya sitede müslüman az ya da müslümanlık bitiyor. Hayır yani bananeyse milletin dininden. Ama çok üzülüyorum cehennemde yanacakları için. Bu dünyanın güzelliklerine aldandıkları için. Sizde de öyle mi? Şimdi diyecekler biz cehennemde yanmayacağız diye. Onu öteki dünyada anlayacaklar. Müslüman kardeşlerim hiç üzülmüyor musunuz toplumun halinden? :(

Güncellemeler:
Müslümanlar gelsin dedim, kardeşlerimle baş başa konuşucam, kafirler bir gidin Allah aşkına.

0|0
15|31

En İyi Erkek Görüşü

• Hmm..
    Şimdi birincisi biz de senin gibi üzülüyoruz tabi ki ve senin yaşadığın duyguları biz de yaşıyoruz ama değişsin istiyorsan bir seyler yapmak lazım
    Ikincisi burdakilere bakıp bir kanıya varma, her ne kadar islamdan uzaklaşma olsa da bu sitede göründüğü gibi değil bence çünkü şikayetçi olduğun bu tür insanlar genelde klavye başında çok ses yapar ama gerçekte çoğu asosyal..
    Üçüncüsü birdakilerin çoğu ergen ve doğal olarak en çok merak duyulan bir dönem ve böyle siteler ergenler için biçilmiş fistan
    Dördüncüsü muhafazakâr kesim pek sosyal medyada dolanmaz
    Vesselam

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• herkes hakettiğini yaşasın bu kadar ahkam kesipte finalde yanmazlarsa daha çok üzülürüm

1|0
    0|0
    • Görüşlere bakıyorum, kafirler dolusmus yine, haklısın.

• :) sen boşver başkalarını üzüldüğüne de kızdığına da yazık

Erkekler Ne Diyor 30

• Üzülmez olurmuyum... ülkemiz sözde müslüman bir ülke ama ne kadar müslümanız belli değil... Toplum o kadar berbat ki dinimizi eleştirecek kadar din dersinin kaldırmasını isteyecek kadar alçak ve cahil bir toplum var... Dinimizde zorlama yoktur ve en mantıklı ve kuralları açısından en hümanist din şüphesiz İSLAMİYETTİR. İslamiyeti sorgulamak eleştirmek haddimize olmaz haşa! Ama şuanda o kadar rahat ki toplum yorum yapamıyorum...

3|0
    0|0
  • Her koyun kendi bacağından asılır diye bir ata sözümüz var. Kuranda herşey açıkça bildirilmiş ve Hak dinin İSLAM olduğu açık açık yazmakta. Buna rağmen kim hangi dinde olmak isterse istesin saygım sonsuz yani Hristiyan diye Yahudi diye vs ayrım yapıp sen neden Müslüman değilsin diye kötülük yapamam. Kötülüğün İSLAMda da yeri yok zaten.

1|0
    0|0
    • Katılıyorum :) ben de ayrım yapmıyorum ama sitede müslüman sayısını az görünce şaşırdım :)

• Toplumun halinden üzülüyorum ama yapacak birşeyimiz yok ne yazıkki. Hem cehennemde kimin yanıp kimin yanmayacağını onu ancak alemlerin rabbi bilir.

1|0
    0|0
  • Üzülmüyorum ne halleri varsa görsünler.

1|0
    0|0
  • Evet cok aci ateistler cok 😕 Hristiyanlik gelecekte yaygin olacaktir diyordum da bu gidisle sacma dusunceli ateistler cogalacak gibi 😕

1|0
    0|0
  • toplumumuzdaki bu ahlaksızlık çok kötü bunun sebebi çoğu müslümanın ibadet etmemesidir. Namazını kılmamasıdır. Bunların hepsi sınav, zaten kılmayanlara sorgulanacak, kafirlere sorulmuyor zaten direkt cehenneme gidiyorlar. Artık üzülmüyorum kendi paçamı kurtarmak istiyorum. Tanıdığım birisi var müslümandı hristiyan oldu dedi sonra hristiyan olduktan sonra işim çok iyi çok para kazanıyorum dedi çünkü o adam dünya hayatını seçti ve karşılığında onları aldı. Neyse bakma sen onlara güzel kardeşim.

1|0
    0|0
  • hepimizin hataları var tabi bide inançsızlığı marifet sananlar var demek ki olması gereken bu

1|0
    0|0
  • Ben müslümanım. İllunun büyüttüğü gençlikten gelmedim. 80 kuşağıyım.
    Milletten sana ne bu arada? Kendine bakmalısın, bozulmamalı, oyuna gelmemelisin. Kalbini nefsini ferah tut ve inancından vazgeçme.

1|0
    0|0
  • Dinlerin sonu geliyor. Çünkü yeni nesil peygamberim diye ortaya çıkan birine inanmayacak kadar zeki.

2|0
    0|0
    • zeka her türlü yaratıcıya gider unutma ateizm psikilojik sıkıntıdır
      entropi düzen dna kozmoloji bilimsel kanunlar tanrıda birleşir kaçış yok

• @BEYİNFIRTINASI3423 Kaçış dediğin cehennemden korkup dua etmektir. İnanmamak degildir.

• Dediklerine katılıyorum

1|0
    0|0
  • Bu sitede yazılan cizilenlerin gerçek hayatla alakasi yok içini ferah tut

1|0
    0|0
  • güldürdün, kime göre yanacaklar neye göre yanacaklar?
    arap yazması yanacak diyor.
    bu insanların yaptığı herhangi bir kötülüğü görmedim ben.
    kötülük algınız karışmış;seks, seksten bahsetmek, alkol, özel şeylerden bahsetmek bunlar ayıp ve kötü şeyler değil.
    kötü şeyler;inancı yüzünden insan öldürmek, başı açık diye kafa taşlamak, recm etmek, pedofili olmak, küfürbaz ve pis olmak, hoşgörüsüz olmak.

1|0
    0|0
    • Kötü şeylere saydıklarin zaten Kuran damla var :) müslüman olduğuna sevindim, ne de olsa ben başlıkta müslüman olanlar baksın dedim ve sen baktın :)

• bunları bilmeden;kimseye dar açılısın diyemezsin farkında ol.

• Yorumumu anladın mı sen?

• Evet Müslümanız ama Allah'a ve peygambere İman etmekle yetmez. Diğerleri de tamamlamak gerekir.

1|0
    0|0
    • Tabikide :)

• Ay çok tatlis bir yorum oldu bu 😊😊😊

• Teşekkür ederim :) dediğim gibi. senin düşüncelerinde önemli benim için.

• Gercekten ben de icerliyorum bu durumu. Zina almis basini gidiyor. Gunah...

1|0
    0|0
  • Üzülüyorum

1|0
    0|0
  • senin yaptığın gibi adabı ile uyarmak gerek tabi ama herkes de kendinden mesul sonuçta

1|0
    0|0
  • Vallahi bizim kimseden üstünlüğümüz yok. Hayat devam ediyor, yolun sonuna onlar da gelmedi biz de, kimseyi küçük görmeden duaya sarılmak lazım... Hidayet için af için.

0|0
    0|0
  • Çoğu kişi troll.

1|0
    0|0
  • Her koyun kendi bacağından asılır üzülsen bişi değişmeyecek

1|0
    0|0
  • toplumdan sanane be kadın. Allahınıda al defol git başımdan...

2|0
    0|0
    • Sana hakkımı bir gram helal edersem...

• Senden tek bir ricam var, Allah a ve Allah hakkında saygısız şeyler söyleme,

• peki. bu ricanı yerine getirebilirim...

• musluman demeyelımde destım sen cenneti garantiledin yanı dımı

1|0
    0|0
  • Kıyamet alameti bunlar hep

0|0
    0|0
  • sen cenneti garantiledin herhalde

0|0
    0|0
    • Elimden gelenin en iyisini yapıyorum, senin aksine.

• Tamam işte, her şey karşılıklı.

• hayır cehenneme gitmeyeceğinden çok emin konuşan sensin, garanti mi aldın öbür taraftan

• Allah ' a inanan biriyim ama nedense öldükten sonra yok olacam gibi hissediyorum.

0|0
    0|0
  • Müslümanlık camii de kaldı güzelim
    Burası Dindar nesil ?

0|0
    0|0
  • bir insanın ibadeti onu iyi ya da kötü yapmaz

0|0
    0|0
    • Öyle bir şey dedim mi ben?

• Saygısızlık etmek istemiyorum ama bu dediğin şey çok saçma geldi bana

• Peki, saygı duyarım.

• kardeşim sorunu tam manası ile anlamadımki ne sormak istedin?

0|0
    0|0
  • Gel konuşalımm

0|0
    0|0
  • Ben Alevi Müslüman Olarak. Her perşembe biz Alevilerin ibadethanesi olan Cem evine gidiyorum. İbadetimi yapıyorum. Geri kalana da hükmüm geçmiyor

1|1
    0|0
  • Ne acidan dedin ki

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 14

• Üzülmüyorum bu onlarin secimi bile bile b*k yolunu seciyorlarsa saygi duyarim

1|1
    0|0
  • Üzülüyorum, üzülmez miyim! Ama o kadar çok aldanıyorki. Birinin müslüman olmasını sağlamıştım 2 ay sonra tekrar döndüğünü duydum nedenini sorduğunda arkadaşım ibadetleri yapmıyorsan neden müslümansın dedi banada mantıklı geldi dedi.

1|0
    0|0
  • Üzülmekten baska uyarsak Sana ne? Karisma. Benin dinim bana senin ki sana tepkilerini aldigimdan beri kendi müslümanligimi yasatmaya calisiyorum. Kiyamet yaklasıyor , alemetleriyle birlikte...

1|0
    0|0
  • Her koyun kendi bacağından asılır diye bu söz var ben onu uyguluyorum elhamdülillah müslümanım

1|1
    0|0
  • Sanane, yanacaksak yanacaz sana mı yancaz dsfas ben şeytanla vakit geçirmek istiyorum belki sanane dsf

0|0
    0|0
  • Müslüman biri Allahın var ettiği bir kula kafir diye hitap edemez. Benim dinim bunu gerektirmiyor. Bende müslümanım ama sen müslümansın sen kafirsin diye ayırt etmiyorum. Zira insanları sen kafirsin diye sıfatlandıramam. Allahtan başka kimse kimsenin özünü bilemez.

1|0
    0|0
    • Kafir olduklarını söylüyorlar, niye müslüman olabilirler diyeyim?

• Uzuluyoruz tabi. Er gec anlarlar insallah bir sonumuz olduğunu.

1|0
    0|0
  • Bunu düşünmek, kafanın için de bile olsa böyle peşin hükümlere başvurman tamamen bağnazlık. Bu senin değil Tanrı'nın görevi.
    "Cehennemde yanacakları için çok üzülüyorum." ne demek? Sen önce bir kendini sorgula,"Acaba cennete gidebilecek miyim?" diye.

0|0
    0|0
    • Sorgulamadigimi nerden biliyorsun?

• Lafı yiyince dinime dadanıyor aptal.

• Saygısızlık yapma, hakaret etme hakkını kendinde nasıl buluyorsun? Kötü söz sahibine aittir. Kendine daha fazla küfür etmemelisin.

• Niye cehennemde yansınlar yahu. iman kimde var ne biliyosun? belki sen yanıcaksın nerden bilicez

2|0
    0|0
  • Kimse senin demenle yanmaz senn hiiiç mi hiiç üzülme tamam mı canım benim. Müslüman olsun veya olmasın önemli olan insan olmak. Valla bazı müslümanlar da hiç az değil bence sen sus ve otur çünkü bana bayağı bir cahil göründün

0|0
    0|0
    • Senin kadar olamam merak etme.

• Üzülmüyorum herkes kararını vermekte özgür

1|0
    0|0
  • Abi oyle emin konusuyosun ki goren de ölüp tekrar dirildin sanacak komiksini ya :D

1|0
    0|1
  • Yanarsa yansınlar sen niye üzülüyorsun ki? Müslümanlarda cehennemde yanacak.

0|0
    0|0
    • Hepsi değil, kötülükleri ağır basanlar. Ayrıca onlarda cezalarının bedelini ödeyip çıkacaklar.

• He Sen kesin cennete gitcen zaten

1|0
    0|0
    • Öyle bir şey mi dedim? Orasını Allah bilir.

Yükleniyor...