Çocuğunuz olsaydı şu durumda askere gönderir miyiz?

Her gün şehit veriliyor nerdeyse devlet tam anlamıyla önlem almadığını düşünüyorum ve hergün patlama oluyor karakollara çocuğunuz olsaydı şu durumda askere gönderir miydiniz? Anket yapmıyorum herkes düşüncelerini belirtsin diye

0|0
8|6

En İyi Kız Görüşü

• Olmadan bilemem ama vatani gorev sonucta

0|0
    0|0
    • Beni yanlış anlamayın ama vatani görev denilen yer veya süslü sözlerle peygamber ocağı diye adlandırılan yer iç sanıldığı gibi bir yer değil bunu tek benim düşüncelerime dayandırmayarak söylüyorum hatta bir çoğu söylüyor

• Teşekkürler

Kızlar Ne Diyor 7

• göndermem bu ülke için bir huç uğruna ölmesini istemem. Amerika 'da askerlik zorunlu bile değil işi olmayanlar orda paralı askerlik yapıyorlar en azından ölseler bile insan gam yemez

0|0
    0|0
  • Tabii ki evet. Gerekirse ben bile giderim

0|0
    0|0
    • Bence iddialı sözler söylüyorsunuz yanlış anlamayın sizi küçümsediğim için değil sadece herkesin psikolojisinin kaldırmayacağını bildiğim için bu sözleri söylüyorum

• Askerde mantık kelimesi yoktur gidenler bilir elbette savaşan ve şehit düşen o cesur insanlara borçluyuz ama benim şimdiki düşüncem savaşların çıkarlar uğruna gereksiz yere çıktığı ve artık insan gücünün yerini teknolojiye bıraktığını düşünüyorum gelişime açık bir toplumun önünde kimse duramaz

• Demek istedigini anliyorum. Disardan ajanlik yapan kisilerin askeri islere bulastigini hatta ust rutbelerde oldugunu ve bu sebepten buyuk kayiplar verildigini... biliyorum. Dahasinida... Askeri guc artik buyuk olcude teknoloji iceriyor bunlara ayak uydurmak zorundayiz. Bizler ulkemiz, dinimiz, degerlerimiz icin vazgecemeyiz. Vazgecersek karakterle ilgili onemli sorunlarimiz var demektir

• gönderirdim

0|0
    0|0
  • Göndermem. Bedelli yapsın askerliğini.

0|0
    0|0
    • Peki neden öyle düşünüyor sunuz

• Hayır. Bizde askerlik zorunlu değil

0|0
    0|0
  • Elbette ne olursa olsun

0|0
    0|0
  • Allah in işi kader kismet

0|0
    0|0
    • Elbette doğru söylüyorsunuz

Erkekler Ne Diyor 6

• 2 ayda 150 canlı bomba yakalanmış buda demek oluyoki günde 3-4 tane sen burda oro sbu çocu teröristleri suçlamayıp devletini suçluyosan kusura bakmada vatan hainisin.

0|0
    0|0
    • Vatan hainimiyim peki bunu nereden çıkardın? Sana bir örnek veriyim doğuda heryere eyp döşenirken ve bunu istihbarat biliyorken süreç zedelenmesin diye neden izin verildi? Asker operasyon yapmak istediğini söylerken yetkililer neredeydi? Terörist zaten başlı başına suçludur bunu belirtmemin anlamı bile yok

• ya askerden kaçmak ve paralı askerlik tam bir vatan hainliği ve eğer bir gün bir oğlum olursa evet gönderirim severek gönderirim

0|0
    0|0
  • kesinlikle göndermezdim. yurt dışına kaçırıp orda yaşamasını sağlardım...

0|0
    0|0
    • Neden göndermek istemiyor sunuz birde askerlik yaptınız mı

• Askerlik amacından saptığı doğrudur ego dolu bir ortam saçma sapan emirler içerdiğie bir çok insan şahit olmuştur ite hizmet konusuna gelince ona katılmıyorum sonuçta görevini hakkıyla yerine getiren komutanlar var sayısı azdır ama vardır

• eli ayağı tuttuğu halde kendi işini askere yaptıran adama ben adam demem! o şahıs adamsa, kalkacak kendi işini kendi halledecek!..

• 3 te 2 si paralı asker artık ben gidiyorum yakında askere he çocuğum okumamışsa gidicek mecbur

0|0
    0|0
  • Şehit olanlardan ne farkı var benim çocuğumun. Ölecekse o da onun kaderi, gönderirim.

0|0
    0|0
    • Askerlik yaptınız mı? Yanlış anlamayın kötü anlamda sorulmuş bir soru değil

• Askerlikten fazlasını yaptım ama gövde gösterisine gerek yok

• Elbette göstereye gerek yok sadece bir soruydu

• Bu durumda göndermem hatta başka ülkenin vatandaşı olsun isterim. Zaten kendimle birlikte bu ülkenin vatandaşlığından çıkıp başka ülkenin vatandaşlığına geçebileceğim. Gözlerimle gelecekte savaş görüyorum çok tehlikeli buralar artık... Öyle milliyetçilik ayağına gelenler için şimdiden söylüyorum, çok ahlaklı çok dindar toplumsunuz ya sonra milliyetçilikten söz ediyorsunuz. Önce kendinize çeki düzen verin ondan sonra bana laf edin. Zaten savaş olsa sizinde kaçacağınızı garanti ederim.

1|0
    0|0
Yükleniyor...