Çoğu insan neden beni Müslüman yapmaya çalışıyor?

Ben ateistim ve imam hatipliyim, yani dini bilgisi benden az olanlar bile beni Müslüman yapmak için elinden geleni yapıyor.
En'am suresinin 25. ayetini neden bilmiyorlar acaba..
Üstat Turan Dursun gibi sonradan aydınlığa kavuşan insanları neden bilmiyorlar..

Çoğu insan neden beni Müslüman yapmaya çalışıyor?

Onların içinde, senin okuduğun Kur'ân'a inanmaksızın alaycı şekilde kulak verip dinleyenler vardır. Halbuki biz onu iyice anlayabilmelerine mani olmak için kalplerinin üstüne perdeler, kulaklarının içine de ağırlık koyduk...
(En'am 25)

0|0

En İyi Kız Görüşü

En İyi Erkek Görüşü

• ne güzel işte imam hatip mezunu bir ateist neden seni müslüman yapmak istediklerini senden iyi anlayan olmaz yanılıyormuyum

0|0
    0|0
    • Sonsuz merhamet sahibi, her şeyi affeden Allah'ın sonsuz ve çetin azabından beni korumaya çalışıyorlar.
      Sonsuz merhamet sahibi ama sonsuz azap verici.. Bu ne yaman çelişki?

• Bu kadın Hristiyan ve sonsuz cehenneme gidecek, ayrıca o elhamdülillah olacak.

cf.kizlarsoruyor.com/.../...-8cb3-0ba305813a10.jpg

• sence acele yazmamdan olacak değilmi bismillahirrahmanirrahim

Kızlar Ne Diyor 7

• Asil soru su: sen neden isnanlari dinden cikarmaya calisiyorsun? Onca bilim adami onca insan müslüman iken, tek akilli senmisin? Bukadar müslümanlar bilmiyor mu bu ayei? Kafanda ne seyler kurguladin bilmiyorum ama iman kolayca dagilmaz

3|2
    0|1
  • Dinler önemli mi hala hangi çağdayız. Herkesin kendine ait özgür seçimine saygı duymak kadar basit bir davranışı gerçekleştiremiyor muyuz. Yuh be

0|2
    0|0
    • Zaten dine karşı kimin yargıları ağar sözler ve negatif tutum içeriyorsa o kesin hayatında kendi dinine ait bir kitabın sayfasını bir kere çevirmemiştir!

• Her ayeti kendi kendimize yorumlamiyoruz cunku... Seni muslumanliga davet etmelerinde bir sakinca gormuyorum ama saygi duymuyorlarsa sorun onlarda

0|1
    0|0
  • Allahı peygamberi inkar etmiyorum fakat kuranda çelişen bir çok şey var ve bazılarını insanların uydurduğunu düşünüyorum

0|1
    0|0
  • Allah yoksa su daglari kim yarattı

1|1
    0|0
  • Bu işin içinden çıkamayız

0|0
    0|0
  • O kadar imamhatip okumuşsun hiçbir sey öğrenememişsin yazık sana. Sen haketmediğin için işte Allah sana cenneti nasip etmiyor oyuzden kalbinde perde var. Ayrıca ateistsin ama Allahın varlığına inanıyorsun yinede

0|0
    0|1
    • öyle şeyler öğrendim ki, uçan katırlar, yarılan denizler aylar, ejderhaya dönüşen asalar neler neler.. çok mantıklı

Erkekler Ne Diyor 5

• Dogru perde koyanlarla ugrasilmaz

0|0
    0|1
  • yani haklısın nie uğraşıyolarkı senin gibi israfla bıraksınlar yan m-k

1|1
    0|0
  • Seni düşündükleri için

0|0
    0|0
  • bu ayettendolayı mi ateist oldun yazık sana. pehh

1|0
    0|0
    • yalnızca bu ayetten dolayı değil, uçan katırlar, bölünen aylar, yarılan denizler, ejderhaya dönüşen asalar ve milyarlarca canlının bir gemiye sığması çok mantıklı olduğu için ben salak gibi ateist oldum..

• Millet 17 yaşında neler yapıyo bizim avanaklarda hala ateist oldum havasında.

1|1
    0|0
Yükleniyor...