Şimdiki evin genç kızı böyle mi olunuyor?

Az önce misafirliğe gittik evin genç kızı 2 dakka oturdu kalktı geri geldi az daha oturdu sonra kayboldu. Annesi de cay demlemiş kadın elinde tepsiyle geldi servisi yaptı. Kiz ortada yok sonra ablası dışarıdan geldi, odalara baktı kız yatmış bile :) bu nasıl bir şeydir. Bizde kızlar böyle yetiştirilmez. Normal mi bu? Ben böyle birini istemem

Güncellemeler:
Görüşümün aksini düşünen herkese bir cevabım var fakat söyleyeceklerimi anlayacak olgunluğa sahip olmadığınızı görüyorum. O yüzden söz gümüşse sükut altındır..

2|0
25|7

En İyi Kız Görüşü

• Hem haklı hem haksızsın. küçükler dururken büyüklerin hizmet etmesi çok yanlış , ama evin erkeği de bunu yapmalı

0|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• kızın psikolojik sorunları var krize girmiş olabilir fazla üzerine gitmeyin :)

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 24

• Belki hasta, belki uykusuz, belki belki belki. Direkt yargılama mı gerekiyor?

0|2
    0|0
  • eli maşalı olmayan annenin kızını almayacaaasunnn
    bu ailenin fazla nazlama yüz verme modelinin sonucu

0|1
    0|0
  • Sen yardım etseydin bari, kızda belki senin için aynı şeyi düşünüyordur, elini bir işe atmadı diye? 😏

0|1
    0|0
  • Hasta felan olabilir ama prensip meselesi. Bende öyleyim şahsen.

0|2
    0|0
  • Cok ayip etmis ne diyebilirim yani

0|2
    0|0
    • Herkes kizmis sana :/

• Ne diyim bosver :) takma

• Sosyal fobisi olabilir kızın kendimden biliyorum çok zor bir durum Allah Düşmanımın başına vermesin topluma çıkarken nefes alamıyorum doğru dürüst...

0|1
    0|0
  • tamam haklısınız blki rahatsızdır. Bizde bn hep yaparım halada yaparım. Büyüklerin ellerinden cay vs vs almadımç yapamam bnde boyle gordum, dıgru

0|1
    0|0
    • rahatsızlık hastalık onlar ayrı şeyler bizde mağaradan gelmedik sadece düşünceleri görmek istedim ama bakıyorum ki zihniyet darma duman çogunluk öyleymiş. Saldırganlıklarından açıkça ortada

• Ever cok haklisiniz kadin kolemi diyen Nazi kisiler. Annesi yapinca ses yok o kadin degil galiba bnde anlamadim😊

• misafir gelmiş babaları kalkar çay koyar Ey büyük Allah'ım neler göreceğiz daha

• Yazk kadina valla evde. misafir olumca nefes almam ben onemlidir misafir 😊

0|1
    0|0
  • Brn de öyleyim :D misafir gelince herseyi annem yapar ben bir köşede misafirlerlerle oturuyorum

0|0
    0|0
  • Belki hastadır? Belki bir yeri ağrıyordur ayıp olmasın diye görünmüştür

0|1
    0|0
    • olabilir. sadece genel olarak görüşleri almak istedim ve heerşey ortada görüyorsun. Erkekler bile saldırıya geçmiş

• Genç kızın olduğu yere seni Nasıl sokuyorlar madem örf adetten bahsediyorsun?

3|1
    0|0
    • bir şeyi yapmak istersen bir yol bulursun, yapmak istemezsen de illa bir mazeret uydurursun bu böyle..
      Örf adet ortaya atan bir seni görüyorum. Bizim kızlarımız böyle değil diyorsam demek ki bizimkiler gerekeni gerektiği gibi yerine getiriyor. okuduğunu anlamada problemli birine benziyorsun

• Sende oldukça saygısız birine benziyorsun. Bizim oralarda da bayanlarla erkekler aynı ortamda oturmaz hele ki gençler ona istinaden söyledim. Ayakta alkışlıyorum seni.

• yorulma kardeşim otur yerine erkekleri niye alkışlıyorsun sen onların kölesi değilsin..

• Aynen boyle artik geneli :-)

0|1
    0|0
  • Evet size göre kız/kadın hizmetçidir, tek vasfı birilerine hizmet etmektir. Anlıyoruz.

1|0
    0|0
    • Annesine yardım etmeyecek kime yardım edecek?

• Afiyet olsun :)

• @Derviş_ Doğru söylüyorsun kardeşim :)

• Hasta olabilir kız belki

0|1
    0|0
  • Kız sana hizmet etmek zorunda mı?

1|0
    0|0
    • değil. bende kafasına silah dayamadım zaten

• Aile yapıları birbirinden farklıdır. Bu kadar şaşırma.

• ben misafirliğe gitmem genelde, mecburi ziyaret olduğu içindi bu ve beni şaşırrtı doğrusu

• Ben...

0|0
    0|0
  • Seni neden ilgilendiriyor

0|0
    0|0
    • Yaşadığınız zihniyet bana ters geldiği için..
      Memleketlerinize bırak gelin olarak gitmeyi misafir olarak kabul etmezler sizi. Altınıza s*çmışsız bir bardak çay koymaya aciz elit genç kızlar sizi.

• Yorum yapmaya değmezsin

• Niye kalk sen hazirla kiz olunca senin hizmetcin mi oluyor?

1|0
    0|1
  • Normal bişey

0|0
    0|0
  • Ben de böyleyim. Napicam alakam olmayan insanlarla.

0|0
    0|0
  • Ne alaka kız olduğu için sana hizmet mi edecek

0|0
    0|0
  • Sen varsın diye çıkmamıştır. Ben normalde bütün evin işini yapıyorum. Yemeği de temizliği de hizmet etmeyi de çok iyi bilirim ama genç erkek ya da babam yaşımda birileri falan misafirliğe gelirse amcam-dayım-kuzenim değilse bu adamlar çıkmıyorum odadan. O kız da sen varsın diye yanınızda durmamış olabilir. Çünkü biraz güzel ve hamarat bir kızsan oğluyla gelen her kadın aranızı yapmaya çalışıyor yüz kez yaşadım şu olayı artık çıkmıyorum. Bir de kızın sevgilisi varsa o da istemiyor olabilir benim sevgilim de rahartsız oluyor böyle şeylerden çünkü misafir geldi desem bir de erkek olduğunu bilse huzursuz oluyor aynı odada yanında oturdum çay verdim falan bunları düşünmek istemiyor doğal olarak.

Yani... Çok ön yargılısınız beyler bu olay kızın iş bilmediği anlamına gelmez :D

0|0
    0|0
    • mecburi bir ziyaret bizimkisi
      ayrıca 30 yaşında gelin de aldık yakın zamanda baba evinde tuzun biberin yerini bilmiyor, ve yemek yapmayı da bilmiyor yeterli mi :D
      Önyargı ile alakalı değil ben şu an evlenmeyi 4-5 seneye kadar düşünmüyorum. Ve zamanı geldiğinde böyle birini hayal etmiyorum.

• Ya tamam ama senin niyetinle ilgisi yok işte bu durumların ben 14 yaşımdan beri evde ne iş varsa yaptım ama yaşıt arkadaşım bugüne kadar kendi tişörtümü bile ütülemedim demişti. Anne kızına ev işi öğretmezse yaptırmazsa 40 yaşında da olsa bilmez işte o konuda birşey yapamazsınız ama böyle denemeden evlenmeniz de garipmiş sevgilim bana ikinci üçüncü gün sormuştu dışarı çok çıkar mısın yemek yapmayı biliyor musun falan diye nişanlılıkta falan hiç mi elinden yemek yememişler

• masaya servisi çok güzel yapar şimdi hakkını yemeyelim.
      ortalık curcuna oldu boşver çok da şeyapmamak lazımmış

• İsteme öyle kızlar da seni istemez. Alla alla

0|0
    0|0

1 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Erkekler Ne Diyor 6

• Kız dediğin nasıl yetiştirilir? Anlatsana biraz? Evde her işe amele gibi koşacak demi? Niye? alışsın diye, kocasına ve misafirlere iyi amelelik yapsın diye demi? Şu zihniyeti bir değiştir sen önce kardeş

6|0
    0|0
    • mesele amelelik meselesi değil saygı meselelsi sen ekmek almaya fırına ya da markete anneni babanımı yolluyon ben ameleniz değilim deyipte

• Hahaha ona hiç gerek yok dostum. :) İçimden geçenler bunlar ve tesadüf eseri buradayım :)

• Düşüncelerine saygı duyuyorum fakat katılmıyorum. Çünkü kadınları köleleştirmek adına bir görüşe sahip değilim. Sadece annesi büyütmüş yetiştirmiş o yaşa getirmiş yardımcı olmalı diye düşünüyorum. :)

• yetiştirmeye bakar o işler

0|1
    0|0
  • farklı kültürler adı altında maalesef böyle oluyo:(

0|1
    0|0
  • Maalesef vaziyet bu

0|1
    0|0
  • Bizim akrabalarda kız yok bilemicem :D

0|1
    0|0