Erkeklerin kadınlardan zeki olduğunu iddia eden var mı?

Toplum yapısı ve çocukların yetiştirilme şeklindeki farktan bağımsız olarak erkeklerin "YARADILIŞ GEREĞİ" (yani hiçbir bilimsel dayanağa sahip olmadan) daha zeki olduğuna inanan var mı?

0|0
8|34

En İyi Erkek Görüşü

• Erkeği kadını bırak. Hiç bir insan bu bundan daha zekidir diyemeyiz. Bu biraz hayatta durduğu konumlar gereği zeki yönünü ortaya çıkarmayı başaranlar vardır.

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Erkek kadın diye genellemeye ne gerek var? Zeka cinsiyette değildir.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 33

• Bildiğim kadarıyla zeka da çeşit çeşit dolayısıyla erkeğinde kadının da daha zeki olduğu yönler olduğuna inanıyorum. Mesela erkekler matematik yönünden daha zeki dersek karşılığında bayanların duygusal zekası çıkar. Yaradılış gereği erkeğin daha zeki olması bu nedenle mümkün değildir. Kadınların görsel zekası erkeklere oranla çok daha yüksek mesela..

0|0
    0|0
  • Zeki olduğunu edecek olan birinin zeki olduğunu pek düşünmem cinsiyetçilikle alakası yok bunun

1|0
    0|0
  • Zekilik insana göre değişir. Kadınlarda araştırma yeteneği yok. Hep hazıra nezir istiyorlar. Elma piş ağzıma düş olayı. Bilimsel (ateist olup diğer dinleri aşağılayanlar hariç) bilgisi olan ve yeni şeyler peşinde olan kadınları daha haklı ve başarılı buluyorum.

Kimse yaradılıştan birşey olmaz sonradan olur. Şöyle söyleyeyim genelde erkekler kızlar salak'tır demez güçsüzdür der. Kadınlar ise erkekleri hep salak görür maalesef

0|0
    0|0
  • zeki olan kadında var
    aptal olan kadında var
    zeki olan erkekte var
    aptal olan erkekte var

nokta net.

1|0
    0|0
  • Yok bunu iddaa edemem

1|0
    0|0
  • Daha zekiler mi bilmiyorum ama daha içten pazarlikli bir yapıları var

0|0
    0|0
  • Yok zeka erkek kadin diye ayrilmaz

1|0
    0|0
  • oyle bir on yargım yok hele burdaki bazı erkeklerigördükten sonra oyle düşünsemde değişirdi bu durum valla

1|0
    0|0
  • Bilim adamı kelimesinin ilk ortaya çıkmasının bir sebebi var. Yıllar sonra bilim insanına dönmesinin de bir nedeni var. Tarihide incele çok az zeki kadın vardır. Elbette ben kadınlara "gerizekalı demiyorum ya da yarım akıllı demiyorum. Ama çoğunluk bazında değerlendirirsek kadın zekiler azınlıkta. Ama söz konusu entrika olunca evet o noktada kadınlar açık ara öndeler. :)

0|0
    0|0
    • Tarihi incele, çok fazla eve kapatılıp zorla bebek fabrikası yapılmış kadın var.

• İkna edebilir derken? Hayatında hiç ülkenin yobaz insanlarından biriyle iletişim kurmadın anlaşılan.

• Hemen hemen her tip insanlarla iletişim kurduğum için diyorum. Her insanı ikna edebilirsin ama aynı cümlelerle değil. Herkesin anladığı dil farklı :)

• Çok zeki kadınlarda var aptal kadınlarda, aynısı erkekler içinde geçerli. yani genelleme yapmak yanlış

1|0
    0|0
  • Yooo kadının zihni ayrıntıcı duygusal erkeğin mantıklı ve yüzeysel çalışır yani biri diğerinden üstün filan değildir

0|0
    0|0
  • bu zekayı ölçen insanların zeki olmadıklarından şüpheleniyorum

1|0
    0|0
  • Eşit olduğmuza inanıyorum

1|0
    0|0
  • Zekiligin cinsiyetle ne alakasi var

1|0
    0|0
  • Kadınlar daha zeki çünkü; Benim oturduğum binayı, yazdığım bilgisayarı, yürüdüğüm yolları, elektriği, suyu potansiyel enerjiyi, kinetik enerjiyi, barajları, köprüleri, enerji gücünü, arabaları uçakları gemileri, jetskileri, televizyonu ütüyü klimayı hatta ve hatta dünya'nın yuvarlak olduğu kadınlar buldu > erkeklerin neresi zeki be hepsi aptal :D :D :D > @Soran Kadınların erkeklere oranla ahlaklı olarak doğması kız olarak baskı içinde daha terbiyeli yetişmesi, sizi onlardan zeki yapmaz. erkekler küçükken yaramaz olur, büyüyünce adam olurlar, ama kadınlar sabittir 10 yaşındaki kızın seviyesi ile 25 yaşındaki kızın seviyesi aynıdır bence, hayat tecrübesi hariç. Erkek ise 25 yaşına gelene kadar olgunlaşmaz tam

0|0
    0|0
  • Kadın erkek farketmez kimse kimseden üstün değil

1|0
    0|0
  • Erkekler idare etme bakımından kadınlardan yukarıdadır. Yoksa zeka geliştirebilir kişiye kalmış.

0|0
    0|0
  • Bu insanın kendini geliştirmesiyle alakalı bir durum.

Buluşlar , icatlar vb. bir çok şey erkeklerin eseridir. Tabi kadınlarında vardır fakat erkek %95 ise kadın %5 tir.

0|0
    0|0
    • Toplumsal yapıdan bağımsız olarak dedim.

21. Yüzyıla kadar kadınlar eve kapatılıp bebek fabrikası olmak üzere yetiştirilirken erkekler bilim ve sanat eğitimi alıyordu. Zekayla değil imkanlarla ilgisi var durumun.

• Hızlı düşünme yeteneği o. Refleks yani.

• Yine de dediğim gibi bireyin kendini geliştirmesi ile alakalı bir durum ama erkek beyni biraz daha yatkın bu tür şeylere

• Daha zeki mi bilemem ama erkekler kadınlara göre daha çok mantığını kullanır kadınlarda ise duygu ön plandadadır, erkekler kadar mantık kullanmazlar.

0|0
    0|0
    • Bu yetiştirilme tarzıyla ilgili. Yetişkinler ağlayan bir kız çocuğuna "neyin var tatlım" diye kibar bir şekilde yaklaşırken erkeklere "kız gibi ağlama" diye tepki gösterirse böyle olur.

• Demek ki o kızlar "erkek gibi" değilmiş. Son derece feminen olduğu halde en ufak duygusallık göstermeyen kadınlar tanıyorum.

• Tamam haklısın.

• erkeklerde bir kadınlarda 7 nefis olduğu için kadınlar bütün nfisine hükmedebiliyor ama erkek tek bir nefisini hükmedemiyor o yüzden kadınlar daha zeki bana göre doğru olmak lazım

0|0
    0|0
  • Erkeklerin daha zeki olduğunu iddia etsem fakat yaradılış olarak kadınlar daha zeki ise bunu yazmamın bir anlamı olmaz.
    Bu yüzden gereksiz birşey yazmış olabilirim.

0|0
    0|0
  • bayan beyni detay odaklı laf dalaşına girilmez erkek pretik zeka he der geçer geçemezse bayan dayak yer çenesi yüzünden :D

0|0
    0|0
  • Zekiyiz

0|0
    0|0
    • Dayanak? MIT'den mi yazıyorsun mesela şuan?

• He canim oyle alla alla cogunuz degilsiniz iste

• Günümüzde yapılan araştırmalarda bilimsel kanıtlar da ve buluslarda Batılı medeni diye tabir ettiğimiz ülkelerde bile erkekler ezici bir şekilde önde. Kadınlara daha az zeki diyemesek bile çok daha tembel diyebiliriz.

0|0
    0|0
    • Iq ortalamaları arasında 3 puan fark var, bu mu "ezici"?

• Ben iq'dan bahsediyorum. Detayı dikkatli oku.

• Hanım efendi ben sizin sorununa zeka farkı yok sadece erkekler daha çalışkan dedim yani bana göre kişisel bir cevap verdim. Kendince triplere girme.

• 3 milyar kadın 3 milyar erkek var diyelim. bence IQ ları toplasak erkeklerinki daha yüksek çıkar. hobaaa nasıl. ama birebir de işler değişir.

0|0
    0|0
  • Şimdi bir yerden okudum saçma gelebilir ama bir erkeğin 9 aklı vardır kadının 1 ama erkek 9 aklıyla 1 kadını idare edemezken kadın 1 aklıyla 9 erkeği idare edebilir
    Bence zeka herkezce eşittir

0|0
    0|0
    • Saçma gelebilir değil, öyle zaten.

• Herkesçe eşit demek de yanlış bence. Ama cinsiyetle alakası olmadığı kesin. Erkek kadından zekidir demek ingiliz fransızdan zekidir demek kadar saçma.

• Her insanın zekasının aynı olduguna inanıyorum kullanıp kullanmama ile alakalı

• hayırdır ne bu ciddiyet :D

0|0
    0|0
  • Kendiin yetiştirmeyle alakalı zeki görünüp aptal kızlar dolu

0|0
    0|0
  • Bazı ları bazılarından zekidir

0|0
    0|0
  • iddia değil gerçek...

0|0
    0|0
    • Elbette öyledir. Kaynak isteyeceğim ama detaydaki cümleyi tam olarak anlmadığından emin olduğum için yine kültürel zırvalıklarla geleceğini biliyorum. Tıpış diğer ortadoğu erkekleri gibi.

• Sosyolojik analizi mi yapayım şimdi burada? Hiç merak edip okumamışsın, kendini geliştirme ihtiyacı duymamışsın ve bunları bilmemen normalmiş gibi açıklamamı mı bekliyorsun yani?

Şaşırmadım... Bu sitede ilkokul seviyesinde fen bilgisi olmayan cahillere evrim öğretmeye çalıştığımı hatırlıyorum, aynı riski tekrar almam mümkün değil. Sen bildiğine inanmaya devam et.

• haklısınız, cahil insana laf anlatılmaz çünkü laftan anlamaz.

• Erkekler Devam
    3

Kızlar Ne Diyor 7

• Cinsiyetsel Üstünlük yoktur... Herkes birbirinden gelişkin olabilir... Bu kimi zaman kadındır, kimi zaman erkek... Beraberinde bazı hususi konularda kıyasla daha yetenekli lık söz konusu... Erkeklerdeki koruyabilme, tehlikeleri önce fark edebilme, bütüncüllük, teknik kabiliyetler... Kadınlarda da kolay empati kurma, bir varlığın gereksinimlerini kolaylıkla anlama, duygudaş olabilme, ince noktaları gözden kaçırmama...

0|0
    0|0
  • Hayir oyle dusunmuyorum ama erkek dusmani da degilim daha aptaldir da demiyorum. Zeka kisiyle alakali bence cinsiyet bos.

1|0
    0|0
  • Ben erkeklerin daha zeki oldugunu dusunuyorum

0|0
    0|0
    • Neden peki? Kendinle ilgili bir şey mi bu? Bazı kadınlar kendini çevresindeki erkekler kadar zeki görmediği için böyle düşünüyor.

• herkes kendine göre zeki

0|0
    0|0
  • alakası yok öyle birşeyin

0|0
    0|0
  • Bence biz daha zekiyiz😎

0|0
    0|0
    • Bilimsel dayanağı yok bunun

• Erkekler daha güçlü ve zeki bence.

0|0